Mesačný sumár #január

Prvý mesiac v roku máme za nami! Január sa niesol v znamení dojedania vianočných koláčov, stavania snehuliakov (keďže tohto roku je snehu dooosť) a samozrejme…


 … práce na Plutíčku. (Zdrobneninu nám odpusťte, občas keď stránka poslúcha, vyslúži si od nás takúto prezývku.) Čo všetko sme v januári stihli?

Začnime číslami. Summa summarum sme prečítali 4542 strán, nad knihami sme čítaním strávili 108 hodín a 45 minút, položili sme 27 rozhovorových otázok a vypočuli sme si celkovo 20 hodín a 4 minúty príbehov v audiopodobe. Teraz to poďme rozmeniť na drobné!

Dokopy sme na stránku počas januára zavesili 18 recenzií – 14 knižno-papierových a 4 na audioknihy. Celý zoznam nájdete pod článkom, no radi by sme vám do pozornosti dali tieto tituly:

Martina odporúča:
Tento mesiac bol pomerne silný, no najväčšiu radosť mi urobili tituly Psia duša a To od Stephena Kinga. Nie vždy sa k nám dostanú takéto výnimočné knihy, ktoré majú zároveň širokú cieľovú skupinu, a teda vieme, že recenzia si svojich čitateľov nájde. Ste psíčkari alebo sa radi bojíte? Potom po týchto knihách určite siahnite.

Sabina odporúča:
V prvom mesiaci roka sme zverejnili dve recenzie na YA literatúru, čo mne ako matke robí veľkú radosť. Novinku Šprtka z edície YOLI, ktorá bude mať už o chvíľu na slovenskom trhu pokračovanie, predstavovať nemusím, no chcela by som uviesť do pozornosti titul Sempre – Navždy. Veľmi, skutočne veľmi netradičný motív na YA literatúru!

Veronika odporúča:
Sama viem, aké je to ťažké zrecenzovať poéziu, a preto ma vždy poteší, keď sa niekto z recenzentov podujme na túto mravčiu prácu. Minulý mesiac tak urobila Majka Pažmová – zrecenzovala zbierku básní od Miroslava Búrana s názvom V hluchom svete. Kniha ma tak zaujala, že som si dala oneskorené novoročné predsavzatie: Budem čítať viac poézie!

Lenka odporúča:
Doteraz ma vždy titul Bábovky nejako obišiel, no konečne som sa k nemu dostala v audiopodobe a musím povedať, že som sa sama seba pýtala, prečo som toľko čakala… Preto ak tiež zvažujete, či sa do tejto knižky z pera českej blogerky pustiť, určite neváhajte. 12 príbehov spojených do jedného pletenca skutočne stojí za to!

Juraj odporúča:
Ak milujete krimi, určite si posvieťte na novinku od Františka Kozmona: Potkan. A ak na tento žáner veľmi nie ste a radšej sa dobre pobavíte, dávam vám do pozornosti tiež pomerne čerstvú vec – Dieťa Bridget Jonesovej. Zabavil som sa, aj keď som chlap. 🙂

Spolu 27 otázok sme položili dvom autorkám a zhodou okolností dvom Kristínkam. Niet sa čomu diviť, veď mali v januári predsa meniny! 🙂 Prvý rozhovor sa konal začiatkom roka a niesol sa v znamení literatúry pre deti a mládež – na naše otázky nám odpovedala Kristína Baluchová a predstavila nám svoju novú knihu Kapitán Padák: Straty a nálezy. Druhou respondentkou bola Kristína Farkašová, ktorej v januári vyšiel druhý titul Stále som sama.

Smútočne oznamujeme, že sme v januári nepriniesli žiaden blog, ale tento mesiac to napravíme! 🙂 Ďakujeme, že nás čítate, a dovidenia pri ďalšom mesačnom zhrnutí!

Publikované články v mesiaci január:

Recenzie na knihy:
To 
Psia Duša 
Kapitán Padák: Straty a nálezy 

Potkan 
Chlapec v kufri 
Červená kráľovná
Vôňa tvojej duše
Sempre – Navždy
Šprtka
V hluchom svete
Cnosť
Odvaha
Pravopisné finty
Kamoš obor

Recenzie na audioknihy:
Malý princ
Bábovky
Dítě Bridget Jonesové
Traja kamoši a fakticky fantastický bunker

Rozhovory:
Kristína Baluchová
Kristína Farkašová

 

 

Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip