Díte Bridget Jonesové

Helen Fieldingová

Bridget Jonesová sa opäť hlási k slovu!


Čo robiť, keď počet sviečok na torte pripomína početné zoskupenie vojakov a rodinný krb sa ešte stále nerozhorel? Existuje veková hranica, ktorá nám povoľuje vyvolať paniku a spustiť pátranie po budúcom otcovi nášho dieťaťa? Čoho všetkého je schopná žena, ktorá si práve uvedomila, že jej mladosť pretiekla pomedzi prsty?

To by nebola Bridget Jonesová, ak by jedným životným obdobím nepreplávala za sprievodu zmätku, trapasov a emočnej búrky. Len čo si stačí uvedomiť, že je najvyšší čas pokúsiť sa o dieťa a počúvnuť svoje biologické hodiny, zistí, že sa tak už stalo… Bridget Jonesová bude matkou, no tým sa celý príbeh nekončí, práve naopak… Ešte sa len začína! Vôbec totiž nie je isté, kto je otcom. Predpôrodné prípravy tak absolvuje za asistencie oboch potenciálnych darcov spermií a nezabúda byť pritom sama sebou. Zmätkárkou, ktorej sa trapasy doslova lepia na päty a neodstraší ich ani jej rastúce brucho.

Helen Fieldingová si predošlými dielmi o Bridget Jonesovej zdvihla latku poriadne vysoko a vypracovala si postavičku, ktorá sa stala svetovým fenoménom. Audiopodoba tohto dielu prekvapí svojich poslucháčov aj kratšou dĺžkou, dôsledkom čoho príbeh v porovnaní s minulými časťami pôsobí dojmom novely či dlhšej poviedky. Myslím si, že príbeh má potenciál zožať mnohoraké názory, ktoré sú závislé od toho, či publikum dôverne pozná sériu Bridget Jonesovej.

Ak patríte medzi fanúšikov tejto postavy, určite v deji spoznáte pár situácií, ktoré tak trochu kopírujú momenty z predošlých dielov. Tvrdí kritici sa tak môžu nechať počuť, že toto voľné pokračovanie dejovej línie znáša dôsledky toho, že je už štvrté v poradí. Nenároční poslucháči, verní fanúšikovia dychtivo čakajúci na ďalšie prešľapy Bridget Jonesovej, prípadne úplní nováčikovia, ktorí sa s týmto komickým charakterom doposiaľ nestretli, tu však bez problémov nájdu množstvo príležitostí na to, aby posilnili svoj bránicu. Pretože vtipné momenty tu naozaj sú a závisí len a len od konkrétneho poslucháča, či ich bude schopný rozpoznať.

Dej je popretkávaný humornými príhodami, ktorých komiku zvýrazňuje aj svojský postoj k svetu hlavnej postavy. Bridget dokáže každú situáciu opísať skutočne pozoruhodne a spôsobom jej vlastným. Romantická zápletka tu takisto nespadá do stereotypu romantického žánru a pátranie po otcovi nesie skôr náznaky komiky než sladkastého romantického nádychu.

Príbeh sa počúva bez akýchkoľvek problémov. Vôbec nie je ťažké udržať si pozornosť a vstrebávať dejové progresy, hoci má dej pomerne rýchly spád. Audioknihu radím medzi oddychovky, či už hovorím o žánri, alebo o jazykových prostriedkoch. Martina Hudečková ako interprétka nesklamala a po celý čas dokázala s Bridget „udržať tempo“, čo poslucháčom zabezpečuje plynulý a nekomplikovaný „prechod“ audioknihou.

Díte Bridget Jonesové odporúčam poslucháčom, ktorí obľubujú nevtieravý humor a situačnú komiku. Bridget je postavička, ktorá si aj napriek svojím povahovým mínusom dokáže získať publikum a udržať ho v napätí až do úplného konca. Audioknihu odporúčam mužom i ženám priahnucim po chvíli oddychu, a to bez ohľadu na to, či už s Bridget majú skúsenosti, alebo nie. Hoci tento príbeh nepredstavuje vrchol celej série, predsa len stojí za pozornosť.

Recenzent: Veronika Vargová

PlusyPlusy a charakteristické črty

– výborná interpretácia

– množstvo vtipných príhod

– nesmierne sympatická hlavná postava

– jednoduchá dejová línia

Pre koho ánoPre koho áno

– pre poslucháčov, ktorých zaujíma, ako sa vyvíja osud Bridget Jonesovej

– pre milovníkov humoru, a komických situácií

Pre koho niePre koho nie

– pre poslucháčov, ktorí očakávajú klasickú romantiku

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: XYZ

Dĺžka audioknihy: 04hod 49min

Interpret: Martina Hudečková

Jazyk: český

Typ audioknihy: Audiokniha kompletná

Kategória: Humor

Ukážku zadarmo, ako aj plnú verziu audioknihy nájdete TU.

 

Naomi Woodová Každá z nich túžila byť tou poslednou Ernest Hemingway. Meno, o ktorom musel počuť každý, dokonca i ten, ktorý sa nepýši bohatou knižnicou a prezývkou vášnivý čitateľ. Len málokto však vie, že život po boku svetoznámeho amerického spisovateľa Čítaj viac
Tiež máte pocit, že ľudí okolo seba dôverne poznáte? Že vás malá hŕstka blízkych nemôže ničím prekvapiť, sklamať ani zraniť? Čítaj viac
Životy Mie Krügerovej a Holgera Muncha pokračujú... Čítaj viac
Namiesto reportáže desivé odhalenie? Čítaj viac
Aj napriek dobrému rozprávačskému štýlu a niekoľkým humorným situáciám audiokniha po čase nadobúda depresívny ráz, ktorý je premenlivý z kapitoly na... Čítaj viac
Kto nemá ciele, nemôže sa nikam posunúť. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip