V objatí nepriateľa

Emily D. Beňová

Koľkým nástrahám môže čeliť už aj tak naštrbený vzťah?


Sklamanie v láske nie je možné ničím zaplátať. Je možné odpustiť, zahodiť všetko za hlavu a začať odznova? Nebude však nalomená dôvera v našom vnútri neustále rozosievať pochybnosti?

15135980_1229804517077401_1526182761080281145_nMelania je odhodlaná dať v redakcii výpoveď, zmeniť prostredie a zabudnúť na Sebastiana Reyleyho, s ktorým prežila síce krátky, no o intenzívnejší vzťah plný neistoty a turbulencií. Na domácej pôde počas návštevy jej rodičov ju však prekvapí ďalší nečakaný hosť. Sám Sebastian Reyley stojí pred dverami jej rodičovského domu a chce si s ňou celý incident, ktorý viedol k rozpadu ich vzťahu, vydiskutovať. Po návrate do NY Mel zisťuje, že jej city k Sebastianovi nezoslabli a žiadosť o výpoveď jej ktosi z vedenia zamietol. Vytúžený pokoj, ktorý si chcela dopriať, sa začína vytrácať aj vo chvíli, keď na scénu nastupujú Sebastianova bývalá priateľka Celine a jeho sused Kyle. Obom totiž nezávisle od seba ide len o jedno – zničiť Melany a opäť naštrbiť jej vzťah so Sebastianom. Skončí Mel nechtiac v objatí nepriateľa? Bude mať vlastne na výber?

„Sledujem, ako prijíma hovor a potom si mobil pomaly prikladá k uchu. Celý ten čas ma pozoruje a čaká. Srdce mi bije ako pneumatické kladivo a derie sa mi cez hrdlo. Do očí sa mi tlačia slzy, no viem, že Kyle nežartuje. Ten chlap je podliak schopný akýchkoľvek ohavností.“

Rýchly a svižný úvod plynulo vyústi do príbehu, v ktorom jedna situácia strieda druhú. V porovnaní s prvou časťou série je tu viac momentov, ktoré dokážu vyvolať dramatickú atmosféru a napätie potrebné k tomu, aby mal čitateľ chuť v deji napredovať. Príbeh teda nie je vyskladaný len z detailných sexuálnych scén, ktoré sú pre tento žáner charakteristické, no publikum sa sústreďuje predovšetkým na okolnosti, ktoré majú na svedomí dve nové postavy.

Po jazykovej stránke tu takisto možno spozorovať malý progres. Možno je to aj tým, že nové dejové súvislosti poskytli autorke viac priestoru na realizáciu. Slovná zásoba sa mierne rozšírila a so štylistickou rovinou je to rovnaké, i keď stále tu možno zaznamenať pomerne stručné vety, ktoré mnohokrát mechanicky opisujú činnosť hlavných postáv.

„Nastúpime do výťahu a Sebastian stlačí tlačidlo s označením 10. poschodie. Ideme do jeho bytu. Chodba je ako vždy prázdna a ja pohľadom na okamih zavadím o dvere, v ktorých býva Kyle. Ktovie, či je doma. A ako prijal to, čo mu urobil Sebastian? Snáď sa z toho poučil… Sebastian naťuká bezpečnostný kód na paneli pri dverách svojho bytu a následne vstúpime.“

Dramatické momenty a pomerne časté dialógy, v ktorých možno tiež objavovať nové dôležité informácie, zaručujú rýchle a plynulé čítanie. Kniha pred očami ubieha takpovediac sama a postupom strán rastie aj čitateľova zvedavosť, ako sa bude príbeh vyvíjať ďalej.

Sexuálne pasáže sú vykreslené pomerne detailne a občas prekročia rozsah niekoľkých strán, no stále pôsobia decentne a cieľová skupina ich nebude vnímať ako zbytočné či rozťahané. V rámci žánru erotickej literatúry možno tieto časti označiť ako priemerné, neprinášajú nič originálne, no zároveň ani nevyvolávajú v čitateľoch nudu alebo znechutenie.

V objatí nepriateľa dokáže naplniť očakávania svojich čitateľov a zároveň ich otvoreným a dramatickým koncom navnadiť na tretí diel série. Príbeh si zachoval svoju atmosféru, ktorou disponoval aj v prvej časti a o ktorú sa bezvýsledne snaží mnoho iných slovenských autorov. Tajuplná postava hlavného mužského hrdinu zasadená do prostredia americkej smotánky sa miestami podobá na príbehy, ktoré k nám na slovenský trh prenikajú zo zahraničia. Cieľovú skupinu teda príbeh zaujme, očarí a zanechá nedočkavú.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– dramatické napätie

– atmosféra príznačná pre zahraničné erotické tituly

– viacero situácií, ktoré v čitateľoch vyvolávajú zvedavosť

– napínavý koniec odkazujúci na tretiu časť

Pre koho ánoPre koho áno

– pre čitateľky, ktoré obľubujú zahraničné erotické série

– pre tých, ktorí v tomto žánri očakávajú aj napätie a dej

Pre koho niePre koho nie

– pre čitateľov, ktorým tento žáner nie je blízky

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: MERIDIANO-press, edícia Moderné romány

Recenzent knihu čítal: 04hod 45min

Počet strán: 271

 

Keď sa v nás ozývajú vnútorné hlasy, pričom každý kričí niečo iné. Čítaj viac
Konštruktívna kritika pomáha rásť, dobre mienená rada poteší, súhlasné pokyvkanie hlavou smerom k nám zasa pohladí dušu. No je všetko také, ako sa na prvý pohľad zdá? Skutočne nám... Čítaj viac
Ísť na rande či len obyčajnú schôdzku s niekým novým, to je vždy obrovský risk. Osud nám nemusí dopriať priaznivé okolnosti, nie vždy sa naplnia naše očakávania... Čítaj viac
Ak vás na materskej prekvapí nuda všedných dní, zavolajte si na pomoc otecka! Čítaj viac
Vždy existuje ďalšie riešenie. Čítaj viac
Je všetko naozaj tak, ako má byť? Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip