Sex s ex

Michal Slanička

Naozaj sa vždy nachádzame v správnom čase na správnom mieste?


Čo sa stane, ak dvakrát vstúpime do tej istej rieky? Voda v nej je už predsa len iná, nakoľko prúd vody sa nestará o to, či v nej chceme nájsť to isté čo predtým. I keď… tá istá rieka, to isté prostredie, len voda, ktorá nám obmýva lýtka, bola ešte nedávno o niekoľko kilometrov ďalej.

sexsex_titulkaViktória je slobodná tridsiatnička so záväzkom v podobe jedného syna a s dvojicou priateľov – mierne promiskuitnej Simony a homosexuálne orientovaného Lukáša. Keď sa zdá, že jej život stagnuje a turbulencie zažíva len ako letuška na trase aerolinky, v ktorej pracuje, príde zo strany jej kamošov nápad. Vyskúšaj opäť svojich ex! Všetkých do jedného, pekne postupne a odsleduj si všetky podrobnosti. Akcia s podtitulom Milujte ma ešte raz sa začína, Viktórii sa otvárajú oči, opäť vidí všetky chybičky krásy svojich bývalých milencov, ktoré pred rokmi zapríčinili rozpady vzťahov. Alebo… uvidí snáď aj niečo iné? Niečo čo predtým nevidela?

„Výmena je vraj v týchto končinách prirodzená a veľmi žiadaná. Potvrdil mi to aj Lukáš, ktorý sa realizuje na gay zoznamkách, aj Simona, ktorá vládne zoznamkám pre heterosexuálne orientovaných. Lukáš nemá inú možnosť, keďže šance spoznať sa s niekým bez internetu sú pre homosexuála stále dosť obmedzené a Simona nadväzovanie virtuálnych známostí, ktoré sa môžu zmeniť na dobrý sex, berie ako príjemnú voľnočasovú zábavu.“

Rozprávanie Viktórie v prvej osobe čitateľov okamžite vtiahne do deja. Rýchlo sa totiž udomácnia v prostredí a vytvoria si obraz o vzťahových väzbách prevládajúcich medzi menším počtom postáv. Príbeh je napísaný celkom zručne, slovná zásoba mierne prekračuje hranice oddychového žánru, čo ocenia najmä náročnejší čitatelia, ktorí sa neuspokoja s holými vetami a s dookola sa opakujúcimi rovnakými výrazmi.

Hoci v texte prevládajú opisné časti a dialógov je v ňom pomenej, nemá to negatívny dopad na rýchlosť čítania. Celý príbeh je „poznačený“ jemným a nevtieravým humorom, ktorý nikoho neuráža, no mnohokrát pôsobí originálne a oživuje aj opisné pasáže, ktoré nemajú vplyv na dejovú postupnosť. Z knihy sa tak stáva ľahká a nenáročná oddychovka, v ktorej čitateľa sem-tam prekvapí netradičný slovný zvrat a originálne vykreslená situácia.

„Od kolegov na palube som nijaký zvýšený záujem o moju osobu nezaznamenala. Stevardi boli všetci do jedného teplí a piloti boli skôr zaujatí celebritnými pasažierkami, ktoré sa z času na čas na palube lietadla vyskytli. Všetko však zmenila jedna letná búrka nad Rakúskom pred ôsmimi rokmi.“

Veľmi zaujímavým javom je to, že si hlavná ženská postava vytvorená v mužskej mysli zachováva svoju ženskosť vo všetkých rovinách – v myslení i v skutkoch a po celý čas v príbehu nie je cítiť rozpor pohlaví medzi postavou a autorom. Ak by to nebolo napísané na obálke, skutočnosť, že príbeh napísal muž, by nik neodhalil.

Sex s ex predstavuje príjemnú a nenáročnú knihu, ktorá čitateľov dokáže pobaviť a miestami i prekvapiť. Zaujímavé postavy, dobré zvládnuté rozprávanie a neustále sa objavujúce nové situácie, ktorým hlavná hrdinka musela čeliť, sú zárukou relaxu i zábavy.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– nevtieravý, permanentný humor

– menej dialógov, viac opisov

– dobrá štylistika

– netradičné oddychové čítanie

– jednoduchá a nenáročná dejová línia

Pre koho ánoPre koho áno

– pre mužov aj pre ženy

– pre čitateľov, ktorí obľubujú netradičné oddychové romány

– pre tých, ktorí hľadajú vtipný titul

Pre koho niePre koho nie

– pre čitateľov, ktorí očakávajú detailne opísané erotické pasáže

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Motýľ

Recenzent knihu čítal: 03hod 45min

Počet strán: 200

 

Aký by to bol život bez plánov, cieľov či predstáv o budúcnosti? Čítaj viac
Skutočne na každú vzťahovú boliestku existuje liek? Je možné, aby sa každá láska dala zachrániť pred krachom či pádom do hlbokej priepasti? Čítaj viac
Ani blížiaca sa štyridsiatka nie je zárukou pokojného života. Čítaj viac
Naozaj sa vekom všetko zlepšuje? Čítaj viac
Prečo sa nechávame ovládať a riadiť niekým iným? Je to pravda, že silnejší jedinec ovplyvní toho slabšieho? Prečo proti tomu nebojujeme? Čítaj viac
Humorná poviedka pre všetkých, ktorí sa neberú príliš vážne. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip