Zlé počasie na výlete? Knižnica to zachráni!

IMG_7524Vycestovať na dlho plánovaný výlet, i keď „len“ v srdci Slovenska a byť závislý od počasia či iných faktorov, ktoré nám pobyt vedia značne znepríjemniť, nie je práve najlepší pocit. V Penzióne Motýľ však máte vždy zadné vrátka. Šuchotavé, plné písmeniek a množstva skvelých príbehov.

Penzión Motýľ leží neďaleko Liptovskej Mary a v jeho blízkosti je niekoľko aquaparkov. Okolitá príroda a množstvo iných atrakcií, ktoré táto lokalita ponúka, dávajú zákazníkovi možnosť stráviť celý deň mimo areálu penziónu, i keď sám penzión ponúka vlastný wellness, vírivku či bazén. Náhle ochorenie niektorého člena výletnej posádky či nepriaznivé počasie však občas návštevníka dokáže zaskočiť nepripraveného. No v tomto prípade nie je dôvod na smútok. Pobyt na izbe vám takisto dokáže ponúknuť rôznorodé spektrum zážitkov. V každej z nich sa totiž nachádza bohato vybavená knižnica a táto skutočnosť robí z penziónu slovenský unikát.

Aké knihy tu možno nájsť?

Knižnica na izbe obsahuje výber kníh z Vydavateľstva Motýľ, ale i iných vydavateľstiev, vďaka čomu si tu každý nájde to svoje. V knižnici môžete nájsť knihy nielen v slovenskom, ale i českom, anglickom a nemeckom jazyku. Knižnica ponúka ženské romány, biznis literatúru, motivačné knihy i dramatické kúsky z pera zahraničných autorov. Preto sa minimalizuje riziko, že by si niektorý návštevník na základe nezáujmu nedokázal vybrať, prípadne vie požiadať personál o väčší výber kníh, ktorý sa nachádza v reštaurácii.

IMG_7462Televízia priamo na izbe je k dispozícii vo väčšine hotelov, no ich majitelia akosi zabúdajú na to, že nie každý chce vo voľnom čase nemo civieť na sled mihajúcich sa obrazov. Navyše dovolenkujúci si chcú väčšinou oddýchnuť aj od výdobytkov modernej doby, ktoré im v bežnom živote odoberajú energiu. A tu práve prichádza ďalšie pozitívum knižnice priamo na izbe – ľudia, ktorí bežne nečítajú, môžu prísť počas dovolenky knihám na chuť. Črtá sa tak možnosť, že na svete bude o pár knihomoľov viac.

Čo vás inšpirovalo k tomu, aby ste každú izbu obohatili knižnicou?

„Tým, že celý život naša rodina pracuje s knihami a sme vášniví čitatelia, bolo našou prioritou, aby sa stali súčasťou penziónu aj knihy.“

Ako na túto skutočnosť reagujú hostia?

„Naši návštevníci reagujú na knihy veľmi pozitívne, neraz prečítajú nejednu knihu na pobyte, prípadne si so súhlasom požičajú knihu domov a následne nám ju pošlú späť. S knihami relaxujú pri bazéne, či v oddychovej miestnosti po wellnesse.“

Viac informácií o Penzióne Motýľ nájdete na webovej stránke www.penzionmotyl.sk.

 

Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip