Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893
Obchodná angličtina do ucha - Plutonium.sk - Bombové knižné recenzie!

Obchodná angličtina do ucha

Posluchová cvičebnica pre všetkých, ktorí sa chcú zdokonaľovať.


Cudzie jazyky predstavujú oblasť, kde možno stále objavovať niečo nové. Nie je to teória, ktorá by sa dala naučiť v priebehu jedného popoludnia, všetky nadobudnuté poznatky je potrebné si neustále opakovať, inak sa stratia kdesi v útrobách našej mysle. Obchodná angličtina do ucha je jedným z efektívnych spôsobov, ako si všetky informácie zopakovať či precvičiť.

obchodna-anglictina-do-ucha-duzeAudiokniha sa venuje špecifickému okruhu slovnej zásoby, a to obchodnej oblasti. Nenájdete tu teda hovorové ani slangové výrazy, ktoré by vám uľahčili komunikáciu pri pobyte pri mori. Zbierka hovorených výrazov je preto vhodná najmä pre tých, ktorí chcú posunúť svoje poznatky o level vyššie, využívajú angličtinu aj v pracovnej sfére, prípadne sa chcú pripraviť na odborný jazykový certifikát, pracovný pohovor či štátnu skúšku.

Princíp tejto cvičebnice je veľmi jednoduchý. Poslucháč vníma slovnú zásobu najprv v anglickom jazyku a po krátkej pauze je mu poskytnutý i slovenský preklad. V porovnaní s bežným memorovaním slovnej zásoby si poslucháč jednotlivé spojenia osvojí oveľa skôr, pričom sa nedostavuje pocit vyčerpania, ktorý je pri klasickom učení bežným sprievodným (a nevítaným) javom.

Slovná zásoba je tu rozdelená do viacerých tematických okruhov, ktoré poslucháč využije počas obchodného telefonátu, pri predaji či nákupe. Tieto slovíčka či frázy sú taktiež bežnou súčasťou simulačného rozhovoru pri štátnej skúške. Všetky tematické okruhy sú rozdelené na časť zaoberajúcu sa výlučne slovnou zásobou a v druhej časti sú tieto frázy použité vo vetách, čím sa ešte viac prehlbuje efektivita učenia.

Na hlasy, s ktorými sa v audiocvičebnici poslucháč „stretne“, si zvykne veľmi rýchlo. Mužský hlas nahovoril anglickú časť, pričom preklad je podaný ženským hlasom. Táto kombinácia minimalizuje monotónnosť a jednotvárnosť, ktorá by sa v prípade jedného interpréta mohla po čase dostaviť.

Čo sa týka samotnej slovnej zásoby, je skutočne využiteľná v praxi. Ostrieľaný angličtinár by možno v niektorých prípadoch zvolil iný preklad, no zväčša tu ide len o takzvanú hru so slovíčkami, zamieňanie synoným či prehodenie slovosledu. Hovorovejší, v niektorých prípadoch i odbornejší preklad by mohol uškodiť začiatočníkom, ktorí sa do obchodnej angličtiny ešte len púšťajú.

Audiokniha je vhodná pre tých poslucháčov, ktorí už s angličtinou majú isté skúsenosti a považujú sa minimálne za mierne pokročilých. Druhým dôležitým kritériom, ktoré zohráva významnú úlohu pri výbere tohto titulu, je chuť zdokonaliť sa v slovnej zásobe spadajúcej do obchodnej sféry. Obchodná angličtina do ucha je tu i pre tých, ktorí nechcú stratiť kontakt s týmto cudzím jazykom a chcú si svoje poznatky neustále obnovovať aj takouto hravou a nenásilnou formou.

Tento typ audiocvičebnice je totiž využiteľný skutočne kdekoľvek. Najväčším jeho plusom je to, že vám umožňuje učiť sa aj pri činnostiach, pri ktorých by bežná papierová učebnica predstavovala prekážku. Môžete sa tak vzdelávať pri upratovaní, šoférovaní, varení alebo inej, možno i oddychovej činnosti, v ktorej sú prázdne ruky nezaoberajúce sa učebnicou veľkou výhodou.

Recenzent: Martina Melišková

 

PlusyPlusy a charakteristické črty

– špecifický okruh slovnej zásoby

– kniha je rozdelená do tematických okruhov

– príjemná a nenáročná forma učenia

Pre koho ánoPre koho áno

– aspoň pre mierne pokročilých angličtinárov

– pre tých, ktorí sa angličtinu využívajú v pracovnej oblasti

– ak sa pripravujete na štátnu skúšku, jazykový certifikát alebo pracovný pohovor

Pre koho niePre koho nie

– ak sa angličtine venujete menej ako pol roka

– ak hľadáte cvičebnicu hovorových výrazov použiteľných pri bežnej, priateľskej komunikácii

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľ: Eddica

Dĺžka audioknihy: 02hod 12min

Typ audioknihy: Audiokniha kompletná

Jazyk: Anglický/slovenský

Kategória: Cudzie jazyky

Ukážku zadarmo ako aj plnú verziu audioknihy k zakúpeniu nájdete TU.

 

Súbor 13tich poviedok od známeho českého autora. Čítaj viac
Premýšľali ste niekedy nad tým, čo ženie vraha k tomu, aby začal konať? Aký je jeho motív? (Recenzia na severskú kriminálku Nechtění.) Čítaj viac
Prepletený príbeh, ktorý nielen slabším povahám naháňa hrôzu. (Recenzia na audioknihu od severského autora Samuela Bjorka) Čítaj viac
Ako sa vyrovnať so sklamaním, zlyhaniami a pocitom, že sme pravdepodobne niekde pochybili? Čítaj viac
Namiesto reportáže desivé odhalenie? Čítaj viac
Emotívne rozprávanie svetoznámeho športovca. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
No images found!
Try some other hashtag or username