Nebezpečne očarená

Ivana Ondriová

Hrozba vychádzajúca z nevinného románika.


Proti náhlemu popleteniu hlavy i všetkých zmyslov nikto nie je imúnny. Skôr či neskôr do našich životov zablúdi človek, z ktorého sme takpovediac „namäkko“ a nech robíme, čo robíme, túto náhlu stratu rozumu si nevieme vysvetliť, tobôž nie proti nej zabojovať.

Nebezpecne ocarena_TITULKANiečo podobné sa stalo i Mel. Doteraz milovala pocit, keď jej muži ležali pri nohách, a skutočnosť, že sa s nimi zahráva ako s bábkami, jej spôsobovala nesmiernu radosť. Karta sa však obráti a malý incident na ceste ju zoznámi s Bavariom – s mužom, ktorý ju celú pohltí a jeho konanie i skutky by sa dali pomenovať prinajmenšom ako zvláštne. Na Meline otázky neodpovedá, dôsledkom čoho o ňom nevie vôbec nič. Zdá sa, že nezáväzný sex je práve to, čo Bavaria vyhľadáva. Keď sa však udeje scéna ako vystrihnutá z krvavého trileru, Mel sa začínajú problémy a vonkoncom tu nejde o zlomené srdce. Ocitá sa v nebezpečenstve, po krku jej idú neznámi ľudia. Netuší, kto zastáva jej stranu a kto je tu protihráčom. Do čoho sa to nevedomky zaplietla?

„Hral sa so mnou ako s malým deckom. Odkiaľ bral to právo? A vlastne, nerobil to tak, ako som zvykla ja s inými mužmi? Lenže prečo sa to teraz obrátilo? Lebo to bol Bavaria. A ja som sa pred ním celá chvela.“

Nebezpečne očarená zosobňuje rýchle čítanie, v ktorom čitateľky nenachádzajú žiadne rušivé vplyvy. Hlavnú dejovú líniu, a teda peripetie s Bavariom, spestruje romantická zápletka na pozadí, ako aj Meline starosti s rodičmi. Chorý otec či matka večne majúca vlastnú pravdu – i to sú vedľajšie postavy, ktoré dynamickú dejovú líniu s kriminálnym nádychom trochu odľahčujú.

I keď to tak spočiatku nevyzerá, v istom bode nastane zlom a čitateľ je od tohto momentu pravidelne konfrontovaný s novými dramatickými situáciami. Tento fakt rozdelí publikum na dva tábory. Niektorí túto permanentnú drámu ocenia a budú mať pocit, že čítajú napínavé dielo, v ktorom sa každú chvíľu niečo zomelie. Iní zasa príbeh označia ako preexponovaný, pričom hlavní vinníci budú práve dookola sa opakujúce dramatické situácie. Neustále totiž Mel niekto čakal pred dverami či pred bránou, slovné spojenie „musíme sa porozprávať“ na vás z textu vyskočí nespočetne veľakrát. Táto snaha autorky nezanechať v deji prázdne miesto môže mať dvojaký účinok – niekto to ocení, iní tu zasa uvidia kolotoč rovnakých či podobných okamihov.

„Cez priezor musel vidieť, že sa u mňa svieti. Navyše som mala zapnutú televíziu, z nej sa medzi múrmi môjho bytu doslova valili rôznorodé zvuky a hlasy zo správ, ktoré práve vysielali. Zatajiť sa bolo preto nemožné. A trápne! Tak som dvere otvorila dokorán a oprela sa o zárubňu.“

Jazyková výbava či formulácia viet sú pomerne jednoduché, no v oddychovom románe pre ženy to nemožno označiť ako negatívum. Kniha sa číta veľmi ľahko, kapitoly nemajú veľký rozsah, zväčša ide o štyri či päť strán. Dialógy sú tu pomerne časté, na bežné opisy okolia či detailov čitateľ narazí len zriedka. O trochu frekventovanejšie sú tu však opisy činností, ktoré sú občas priblížené podrobnejšie, ako si to situácia vyžaduje.

Nebezpečne očarená je príbeh ženy, ktorá sa nechtiac ocitla v situácii, odkiaľ už niet cesty späť. Alebo predsa? Ak máte chuť na dramatickú oddychovku, v ktorej zároveň nájdete aj okamihy „nebezpečne“ sa približujúce k romantike, môžete si na svoj wishlist pripísať aj tento titul.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– dramatická dejová línia

– jednoduchý jazyk i štylistika

– časté dialógy

– príbeh sa číta rýchlo a ľahko

– pozornejší alebo náročnejší čitatelia tu môžu po čase nájsť podobné situácie

Pre koho ánoPre koho áno

– pre ženy, ktoré obľubujú oddychové romány

– pre čitateľky, ktoré viac hľadajú drámu ako romantiku

Pre koho niePre koho nie

– ak patríte medzi čitateľov, ktorí majú vyššie nároky aj na žáner oddychovej literatúry 

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Motýľ

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 04hod 47min

Počet strán: 287

 

 

Láska rozdelená tisíckou rokov. Čítaj viac
Občas odídeme bez toho, aby sme niečo dopovedali... Čítaj viac
Voči nebezpečenstvu nemá nik imunitu. Čítaj viac
Rozhodnutie, ktoré dokázalo zmeniť niekoľko životov. Čítaj viac
Prečo niekto kráča životom hladko a plynulo a iný spadne do prvej jamy, ktorú mu život nastraží? Môže za to osobnosť, citová vyspelosť alebo naša minulosť? Čítaj viac
Na počiatku bola droga. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip