Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893
Jak si správně přát - Plutonium.sk - Bombové knižné recenzie!

Jak si správně přát

Pierre Franckh

Aj vytváranie prianí má svoje pravidlá.


Zvyknete si z času na čas niečo zaželať? Určite áno. Robí to každý z nás, pretože všetci vo svojich životoch nachádzame miesta, ktoré by bolo dobré zlepšiť. Nie vždy sa nám však naše želania splnia. Čím to je?

jak-si-spravne-prat-duzePravdepodobne problém spočíva v našom mylnom postoji k realite či nestálych predstavách a postojoch k životu. Ak dovolíte pochybnostiam, aby neustále nahlodávali vaše vnútro, kráčate po ceste, ktorej priebeh nemôžete úplne ovplyvniť. Pierre Franckh vo svojej (audio)knihe poukazuje na najčastejšie nedostatky, ktoré majú na svedomí na to, že budúcnosť nedržíme pevne vo svojich rukách.

V úvode autor spomína na detstvo a časy, kedy objavil fakt, že želania majú hrať s nami a nie proti nám. Respektíve že ich pri realizácii musíme podporiť správnym postojom. Sedem kapitol zachytáva rovnaký počet pravidiel, ktorých dodržiavanie môže viesť k splneniu vytúžených snov. Techniky správneho vytvárania prianí síce pre čitateľov motivačnej literatúry nie sú veľmi priekopnícke ani originálne, no ak sa stretnú pekne pod jednou strechou, rozumej (audio)knihou, môžu na publikum zapôsobiť a pomôcť im vytvoriť si vytúžený život.

Základné princípy sa nápadne ponášajú na tie, ktoré možno nájsť napríklad v Tajomstve od Rhondy Byrne, no ich interpretácia sa mierne líši. Autor nám v nich prízvukuje napríklad i to, že viera a neviera v želaný výsledok predstavujú dve rozličné stránky jedného postoja. Kladie dôraz na bezstarostnosť a redukciu obáv, ktoré si často v mysli vizualizujeme ešte skôr, ako sa stihne dostaviť prvý výsledok. Zaujímavou kapitolou je i tá, v ktorej sa myšlienkam a myšlienkovým frekvenciám venuje z fyzikálneho hľadiska. Keď sa tieto idey opierajú o vedecké poznatky, dostávajú uveriteľný nádych, ktorý nie je také ľahké spochybniť.

Jak si správne přát má na poslucháčov inšpirujúci a upokojujúci vplyv. Intepret sa k nim prihovára pomerne pomaly, zreteľne vyslovuje každú hlásku a myšlienky formuluje tak, aby im porozumel aj laik, prípadne človek, ktorý sa s podobným motivačným kúskom ešte nikdy predtým nestretol. Hlas intepreta Alexeja Pyška je síce hlboký, no priezračný a obsah audioknihy dokázal skvele zreprodukovať.

Audiokniha predstavuje príjemného spoločníka na vyplnenie voľných chvíľ, vďaka ktorému si budete môcť povedať, že ste svoj voľný čas strávili rozumne a efektívne. Jak si správne přát sa takisto hodí i do auta na dlhšie či kratšie cesty, keďže kapitoly majú rôznu dĺžku. Jednoduchosť, ktorú tu možno nájsť, si nevyžaduje trvalé sústredenie a výslovné lipnutie na jednotlivých slovíčkach. Audiokniha je vhodná na opakované počúvanie, nielen preto, že padne vhod, ak si poslucháč bude poskytnuté informácie neustále upevňovať v mysli, ale i z toho dôvodu, že hovorené slovo publikum nevyčerpáva, no vlieva mu do žíl vedrá nádeje a optimizmu.

Recenzent: Lenka Šimonová
Marcová výzva: recenzia č. 49

PlusyPlusy a charakteristické črty

– rôzna dĺžka kapitol

– autor sa venuje aj fyzikálnej stránke správneho vytvárania želaní

– myšlienky nie sú veľmi originálne, no ich podanie je jednoduché a zrozumiteľné

– interpret vyslovuje slová zreteľne a jasne, jeho reč je pomalšia

– audiokniha zanechá v poslucháčovi inšpiratívny dojem

– informácie čitateľa nezaťažujú

Pre koho ánoPre koho áno

– pre poslucháčov, ktorí majú blízko k literatúre z motivačnej oblasti, no i pre úplných začiatočníkov v tomto „odbore“

– pre tých, ktorí chcú voľné chvíle stráviť efektívne

– audiokniha je vhodná pri zaspávaní, no i v aute

Pre koho niePre koho nie

– ak máte v tejto oblasti už čo-to načítané (vypočuté) a očakávate, že vám audiokniha poskytne úplne „nové“ poznatky

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Anag

Dĺžka audioknihy: 03hod 30min

Interpret: Alexej Pyška

Jazyk: český

Typ audiokniha: audiokniha kompletná

Kategória: osobný rozvoj

Ukážku zadarmo, ako aj plnú verziu audioknihu k zakúpeniu nájdete TU.

 

Ako sa vyrovnať so sklamaním, zlyhaniami a pocitom, že sme pravdepodobne niekde pochybili? Čítaj viac
Čarovná rozprávka, z ktorej ponaučenie si môžu vziať i dospelí. Čítaj viac
Bezbolestné plnenie snov. Čítaj viac
Románov, ktoré opisujú vojnové zverstvá a dopad svetových konfliktov na život jednotlivca, je na trhu mnoho. Avšak len máloktorá kniha ukazuje, čo bolo potom... Čítaj viac
Prepletený príbeh, ktorý nielen slabším povahám naháňa hrôzu. (Recenzia na audioknihu od severského autora Samuela Bjorka) Čítaj viac
Posluchová cvičebnica pre všetkých, ktorí sa chcú zdokonaľovať. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
No images found!
Try some other hashtag or username