Byť šťastnou sa oplatí

Kate Hudson

 Byť šťastnou sa oplatí je vnímavý a veľmi osobný náhľad na zdravie od ženy, ktorá sa riadi tým, čo hovorí.


Úspešná herečka Kate Hudson, ktorú preslávili herecké úlohy v známych amerických filmoch, odhaľuje vo svojej knihe vlastné tipy pre krásne a zdravé telo, ako aj šťastný a harmonický život. 

So svojimi čitateľkami sa s láskou delí o to, ako sa jej podarilo spojiť sa so svojím vnútorným ja a porozumieť potrebám svojho tela, pričom toto poznanie opiera o štyri základné piliere:

• intuitívny vzťah s vlastným telom
• zdravé stravovanie
• prebudenie svojho tela
• meditáciu a zázrak vnímavosti

Ako Kate Hudson priznáva, väčšinu týchto vecí sa postupne naučila od svojej mamy, Goldie Hawn, taktiež slávnej hollywoodskej herečky, ktorá je známa svojím zdravým životným štýlom a stabilným manželstvom.

Nechajte sa inšpirovať tipmi a poznaním Kate Hudson, a aj vy sa postupne začnete cítiť sebavedome, vynikajúco a nájdete vlastnú vnútornú harmóniu. Veď byť šťastnou sa rozhodne oplatí. No neznie to lákavo?

Úryvok

Nechajte sa inšpirovať odborníkmi

V  živote som mala možnosť stretnúť špecialistov z rôznych oblastí integratívnej medicíny (to sú tí lekári, ktorí liečia celého človeka, keď je zdravý), ako aj ďalších výživových poradcov, praktických lekárov, odborníkov na ajurvédsku medicínu a autorov ako Deepak Chopra, Michael A. Singer a Tina Vindumová. Z vlastnej skúsenosti som dospela k záveru, že existuje mnoho rôznych prístupov, ako môžeme porozumieť vlastnému telu a vytvoriť si vnútorné prepojenie medzi ním a mysľou. Má to kľúčový vplyv na naše celkové zdravie.
Ja osobne zbieram informácie z rôznych zdrojov. Vyskúšala som mnohé prístupy a zistila som, čo u mňa funguje. Je to však naozaj proces plný pokusov a omylov, pretože každý z nás je iný, a musíte vyskúšať, ktoré z nich vám najviac sedia.
Napríklad ajurvéda je kombináciou klasickej západnej medicíny a doplnkových foriem liečby, ako sú bylinky, joga a techniky na odbúranie stresu – za účelom liečiť celého človeka. (Jej zástancovia uprednostňujú názov komplementárna medicína, čím chcú zdôrazniť, že táto liečba sa uplatňuje súčasne s klasickou medicínou, nie ako jej náhrada alebo alternatíva.)
Ajurvéda vás naučí rozmýšľať o svojom organizme ako o celku, ako aj o tom, že na vaše zdravie majú vplyv všetky oblasti vášho života. Podľa ajurvédy sú molekuly negatívnych alebo toxických emócií ako hnev, strach, smútok, žiarlivosť, závisť atď. lipofilné, čo znamená, že hľadajú bezpečné útočisko v našich tukových bunkách, kde sa ukladajú, čo spôsobuje zdravotné i emocionálne problémy aj na niekoľko rokov.
Pri spaľovaní tukových buniek sa zbavujeme svojich zaužívaných foriem správania, ktoré neustále opakujeme. Ajurvéda nepatrí k hotovým systémom liečby, ktoré by sadli každému. Naopak, jej praktiky sa prispôsobujú každému človeku zvlášť, na základe jeho jedinečného typu prakruti (ajurvédskej konštitúcie), v ktorom sa zohľadňujú individuálne potreby človeka v oblasti stravovania, cvičenia, sociálnej interakcie a citových potrieb. Inými slovami, to, ako žijeme, ovplyvňuje každý aspekt nášho organizmu. Ajurvédska strava kladie dôraz na zásadité prírodné potraviny, nie alkalické, a to má, podľa mňa, ohromný význam.

Recenziu na titul nájdete TU.

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Motýľ

Preklad: Daniela Hrúziková

Pôvodný názov: Pretty Happy

Počet strán: 256

 

 

Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip