Angie Bakes

„Veľa snov som si už splnila.“


rp1a3113orezO blogu s názvom Angie Bakes počul každý, kto sa pohybuje v kulinárskom či blogerskom „svete“. To, že za ním stojí foodblogerka, je všetkým jasné. No rada by som zašla aj za hranice tohto „označenia“…  Kto je to Angie a ako by sa charakterizovala?

Angie zbožňuje pečenie a čítanie. Rada trávi čas so svojou úžasnou rodinou, počúva hudbu, cestuje a objavuje dobré reštaurácie s dobrým jedlom. Momentálne je jej druhým domovom nádherná Viedeň. Angie je tiež introvert, ktorý nemá rád masy ľudí okolo seba, lebo z nich chytá panický strach, ale dokáže si užiť veľa zábavy s priateľmi. Miluje smiech, iróniu a dobrosrdečných ľudí.

Spomínate si na moment, vďaka ktorému blog vznikol? Čo alebo kto za ním stojí? Myšlienka, potreba sebarealizácie či nápad niekoho z vášho okolia?

Keď som si doma začala piecť a uverejňovať svoje výtvory na svojom FB profile, niektorí moji známi si začali pýtať recepty. A keďže som sledovala zopár blogov, povedala som si, že si jeden založím aj ja. Začiatky boli rozpačité, ale robila som to pre svoje potešenie, bavilo ma to, aj keď kvalita fotiek bola hrozná. A nejakým spôsobom si ma ľudia začali postupne nachádzať a piecť podľa mojich receptov a pribúdalo ich každým rokom viac a viac. Čo je pre mňa tá najväčšia pocta. (úsmev)

Viete sa rozpamätať na svoj prvý upečený koláč? Ak áno, šli ste podľa receptu alebo ste sa riadili intuitívne a našepkávali vám „len“ chuťové poháriky?

Môj prvý upečený koláč si pamätám veľmi jasne – bol to peppermintový brownie. Išla som podľa jedného zahraničného receptu a dopadlo to tak, že bol neuveriteľne sladký (keďže v recepte bolo veľa cukru a nič som na ňom nemenila) a veľmi nízky (keďže som naň nemala ideálny plech). Skoro sa nedal ani krájať a jeden kúsok obsahoval asi milión kalórií! Ale veľmi som sa z neho tešila a rodinu presvedčila, že tak má vyzerať aj chutiť. (Smiech)

Momentálne je v predaji váš debut Sladko, ľahko a s láskou. Kedy prišiel ten prelomový moment, počas ktorého sa blogovanie pretavilo aj do hmotného knižného diela?

Myslím si, že snom každého foodblogera je mať svoju vlastnú knihu, ja som nebola výnimka. Keď ma pred rokom oslovilo vydavateľstvo, či by som do toho šla, tak voľba bola jasná! Veľmi som sa tešila, že som dostala túto možnosť a že po mne „niečo zostane“.

Aké boli vaše pocity, keď bolo vydanie knihy na spadnutie?  Sprevádzali toto obdobie obavy, či sa kniha ujme na trhu, alebo by ste ho skôr charakterizovali ako zasnené?

Ja som bola nadšená a tešila som sa. Veľmi som bola zvedavá na výsledok, ako bude kniha vyzerať, keď už bude hotová, či sa bude ľuďom páčiť… Ale dala som do toho všetko, a tak sa teším, že aj ohlasy na ňu sú veľmi pozitívne!

V knihe možno nájsť 160 receptov – 80 z nich vaši fanúšikovia poznajú z blogu a druhá polovica je zasa vytvorená špeciálne pre knižné účely. Koľko času musí človek stráviť v kuchyni, aby svetu ukázal 160 cukroviniek, koláčov a dezertov? 

Veľmi veľa. (smiech) 80 nových receptov sme nafotili v priebehu mesiaca a prebiehalo to tak, že v jeden deň som piekla aj 10-12 druhov a na ďalší deň sme to všetko fotili. Zo začiatku som bola ešte v eufórii, ale ku koncu som už naozaj nevládala… Tak pomáhala rodina, aspoň s umývaním špinavého riadu, ktorý nemal konca-kraja.

sladko-lahko-a-s-laskouDokážete odhadnúť cieľovú skupinu vašej knihy? Využije ju rovnako cukrár-amatér, ako aj niekto, kto už má čo-to „odpečené“?

Keďže je o mne známe, že sa venujem skôr jednoduchým koláčom a dezertom, tak cieľová skupina sú skôr začiatočníci a tí, čo neradi trávia v kuchyni veľa času, a predsa chcú potešiť rodinu niečím sladkým a dobrým. Ale určite ani pokročilejší nebudú sklamaní, snažila som sa do knihy vybrať mix receptov tak, aby si v nej každý našiel to svoje.

Máte medzi receptami v knihe svojich obľúbencov?

Samozrejme – Bounty cheesecake, Čokoládové tiramisu, Tekvicové whoopie pies… Tie sú moje naj!

A čo sa týka jednotlivých ingrediencií?  Ktoré suroviny nemôžu u vás doma chýbať?

U mňa v chladničke je vždy zásoba vajíčok, tvarohu, banánov, čokolády, mascarpone, smotany na šľahanie.

Máte svoj kuchársky vzor? Alebo slovenských/zahraničných kuchárov/cukrárov príliš nesledujete?

Určite Nigella Lawson, mám rada jej štýl pečenia, vlastním aj všetky jej kuchárske knihy a taktiež zbožňujem Gordona Ramseyho, ale to skôr jeho show. Slovenských kuchárov/cukrárov veľmi nesledujem, možno ešte Češku Ditu Pecháčkovú, jej knihy sú tiež úžasné.

Dnes je občas problém nájsť v meste tradičnú cukráreň so zákuskami z bielej múky či cukru, na aké sú zvyknutí naši rodičia. Nahradili ich totiž vegan, gluten free a raw dezerty… Ako tento neutíchajúci boom okolo zdravého životného štýlu vnímate vy?

Ja som zástanca toho, že koľko ľudí, toľko chutí. Tiež si dám občas raw koláčik a pripravím si doma chia puding. Pokiaľ to niekomu prospieva na trávenie a cíti sa lepšie vďaka konzumácii týchto potravín, tak prečo nie.

Snažíte sa tomuto trendu občas prispôsobovať aj vo vašich receptoch?

Najprv som chcela na svoj blog uverejňovať iba nezdravé, sladké recepty, ale po čase som dostala žiadosti, či by sa nedali aj zdravšie verzie… Tak som sa prispôsobila. Na blogu mám kategóriu „zdravé“, kde sú koláče a dezerty v zdravších verziách – z ovsených vločiek, mandľovej či kokosovej múky, s medom či agáve sirupom…

Akými vlastnosťami či schopnosťami by mal disponovať správny a úspešný cukrár?

Určite veľkou dávkou trpezlivosti, nadšenia a ochotou učiť sa. To je základ. Bohužiaľ, ja nie som veľmi trpezlivá, aj preto sú moje recepty rýchle a ľahké. (Smiech)

Nájde si vášnivá cukrárka čas aj na to, aby si prečítala dobrý príbeh? Ak áno, aké tituly by sme našli vo vašej knižnici?

Ešte pred pečením boli mojou najväčšou vášňou knihy. Zostala som im verná doteraz, zbožňujem čítanie, čím hrubšia kniha, tým lepšie. Lebo keď začnem čítať, tak neprestanem, kým knihu nedočítam – pokojne aj celý deň a noc. Mám rada skôr také oddychové knihy, romány, ale taktiež knihy od Jozefa Kariku (okrem jeho hororov, na tie si netrúfam), Maxima E. Matkina, J.R. Ward.

Podelíte sa s nami o vaše sny? Čo v budúcnosti plánujete, prípadne aký progres by vám urobil nesmiernu radosť? Kuchársku knihu už máte, žeby prišlo na rad otvorenie vlastnej prevádzky? 

Veľa snov ohľadom blogu som si už splnila – nikdy by som si nepomyslela, že budem mať 23 000 fanúšikov, že budú mať moje recepty viac ako 5 miliónov pozretí, že vydám knižku. Som šťastná a spokojná, uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Najbližšie mám ale v pláne si urobiť cukrárenský kurz a ktovie, možno raz príde aj na vlastnú cukrárničku, kde vás veľmi rada privítam. (úsmev)

 

Skvelý foodblog s názvom Angie bakes nájdete TU.

Rozhovor zostavila: Martina Melišková
Fotografiu poskytla: Agnesa Máhrová, Angie Bakes

Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip