Absolutní základy finanční nezávislosti

Dan Miller

Kto nemá ciele, nemôže sa nikam posunúť.


Finančná nezávislosť predstavuje pojem, ktorý je niekomu blízky a iným zasa úplne cudzí. No bez ohľadu na to, či si ho vieme správne ozrejmiť, pociťujeme pri jeho vyslovení ľahké šteklenie v žalúdku. Čo sa týka financií, všetci by sme chceli byť úplne voľní.

absolutní základ fin nezV 6-tich kapitolách audiokniha ukrýva 21 tajomstiev, ktoré sa bezprostredne dotýkajú oblasti financií a mýtov, predsudkov či rád úzko s nimi spätých. V úvode na poslucháča nečakajú žiadne omáčky, no autor, respektíve interpret ide ihneď na vec. Výsledkom je svižná a pútavá publikácia, ktorej tipy môže vo svojom živote aplikovať úplne každý bez ohľadu na to, či je zamestnanec alebo zamestnávateľ.

Interpret nenútene nabáda poslucháčov k tomu, aby za svoj život prevzali úplnú zodpovednosť a dosiahli tak stav, kedy peniaze nebudú vecičkou vyvolávajúcou v nich zbytočné obavy. V publikácii je množstvo rád, ktoré je nesmierne ťažké zhrnúť na tak malom a obmedzenom priestore, ako je recenzia. No v skratke tu ide o to, aby poslucháč začal konať, a to ihneď. Aby sa odpútal od vecí, ktoré mu prekážajú, stanovil si ciele a sny, ktoré v ňom možno vzbudzujú rešpekt či dokonca i strach, začal pracovať viac ako ostatní, neustále sa vzdelával a nezaspal tak na vavrínoch, zatiaľ čo iní postupujú vpred. Takisto sa tu niektoré kapitoly venujú problematike narábania s financiami, či strachu pred pádmi a poklesmi, ktoré sa nevyhnú naozaj nikomu.

Absolutní základy finanční nezávislosti síce neobsahujú žiadne prevratné idey ani rady, ktoré by sa v iných príručkách nenašli. No skutočnosť, ktorá túto publikáciu odlišuje od ostatných, spočíva práve v ich spracovaní a interpretácii. Pozoruhodným javom je, že tu nejde o prázdne frázy vyrieknuté do vetra, ale poslucháč je po celý čas zapájaný „do centra diania“. Všetky teoretické poznatky tu majú svoj praktický náprotivok, ktorý publikáciu ozvláštňuje a vnútorne formuje. Je totiž nesmierne ťažké len tak nečinne sedieť a načúvať slovám bez toho, aby poslucháč nezačal ihneď konať. Interpret svojím prejavom a zanietením dokáže publikum výborne motivovať k okamžitému konaniu. Veľmi dôležité je taktiež spomenúť i to, že rady, ktoré sú poslucháčom poskytnuté, sa dajú naozaj rýchlo a bez väčších príprav premietnuť do praxe.

Na hlas interpreta si publikum bez problémov privykne. Občas som síce mal pocit, že je text nahovorený príliš rýchlo, hlavne v pasážach, kde boli vymenované kratšie rady, no po chvíli som dokázal pripustiť, že aj tempo reči dokáže ovplyvniť a pozitívne naladiť. Monotónne a nerytmické rozprávanie by viedlo skôr k strate či poklesu pozornosti.

Publikáciu teda v konečnom dôsledku hodnotím veľmi pozitívne. Jej najväčšími prednosťami sú primeraná dĺžka, zrozumiteľnosť, orientácia na poslucháča, praktické a efektívne rady či minimum prebytočných opisov. Audioknihu je možné počúvať opakovane a jednotlivé poznatky si tak čoraz viac upevňovať. A vlastne, keď tak nad tým premýšľam, jej názov výborne napovedá o obsahu. Skutočne tu možno nájsť absolútne základy finančnej nezávislosti, na ktorých je možné ďalej stavať.

Recenzent: Juraj Drevenka
Marcová výzva: recenzia č. 45

PlusyPlusy a charakteristické črty

– praktické rady

– minimum opisov

– tipy sa dajú okamžite zapojiť do praxe

– audiokniha dokáže poslucháča namotivovať a podnietiť ho k zmene

– zrozumiteľnosť

– jednoduchosť

Pre koho ánoPre koho áno

– pre každého, kto sa chce začať vzdelávať v oblasti finančnej gramotnosti

– pre zamestnancov aj zamestnávateľov

– pre ľudí, ktorí chcú pozitívnou zmenou poraziť konkurenciu, prípadne sa usilujú o kariérny rast

Pre koho niePre koho nie

– pre ľudí, ktorí nie sú ochotní podniknúť žiadne zmeny

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Media Empire

Dĺžka audioknihy: 01hod 00min

Interpret: Vítězslav Kryške

Jazyk: český

Typ audioknihy: audiokniha kompletná

Kategória: osobný rozvoj

Ukážku zadarmo, ako aj plnú verziu audioknihy nájdete TU.

 

Reálny pohľad do zeme zmietajúcej sa v konflikte, ktorý vám ukáže, že máte naozaj všetko. Čítaj viac
Ako by vyzeral náš život, ak by sme všetok čas, ktorý máme k dispozícii, využívali naplno? Čítaj viac
Richard Phillips Feynman Kto povedal, že život fyzika musí byť nudný?
Fyzika, to nie je len prírodná veda plná striktných a presne daných poučiek, ktoré je potrebné zmemorovať. Fyzika je o objavovaní, nachádzaní nových súvislostí, javov a výsledkov. Čítaj viac
Premýšľali ste niekedy nad tým, čo ženie vraha k tomu, aby začal konať? Aký je jeho motív? (Recenzia na severskú kriminálku Nechtění.) Čítaj viac
Monotónnosť bežného života môže mať tragické vyústenie... Čítaj viac
Tradičná anglická kriminálka odetá do moderného šatu. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip