Zbožňuju New York

Lindsey Kelková

Aj ten najhorší moment v živote nám môže otvoriť brány vedúce k novému dobrodružstvu.


Nie vždy sa veci dejú podľa vašich plánov. Môže sa stať, že sa znenazdajky pristihnete ako stojíte nad kôpkou spadnutého domčeka z kariet, ktorý kedysi predstavoval váš život. Všetko povedomé je fuč a vy ani len netušíte, ktorým smerom v tom zmätku treba vykročiť. Mali by ste odvahu všetko za sebou zanechať a vydať sa v ústrety novému životu v neznámej krajine?

zbožňuju n yRozprávačkou príbehu je Angela Clarková, spisovateľka kníh pre deti so zdanlivo dokonalým životom. Hneď na začiatku knihy – na svadbe svojej najlepšej priateľky Angela v aute prichytí pri čine svojho snúbenca spolu s neznámou ženou. Od tohto momentu začnú mať veci rýchly spád. Angela zistí, že bola asi poslednou osobou, ktorá nevedela o afére svojho snúbenca a po hysterickej scéne uprostred svadobnej hostiny, kde okrem iného zlomí ruku ženíchovi, zamieri na letisko a kúpi si letenku na prvé miesto, ktoré ju napadne.

„Do Los Angeles lidi jezdí ‚hledat sami sebe’, ale do New Yorku proto, aby se z nich stal někdo úplně jiný.“

Po pristátí lietadla na Kennedyho letisku Angela nemá ani potuchy, kam sa vybrať. A tak zamieri do prvého hotela, ktorého meno jej príde na um. Na hotelovej recepcii sa zoznámi s Jenny Lopezovou, ktorú uchváti jej príbeh a získa si jej obdiv za to, že sa sama vybrala do úplne neznámeho mesta. Jenny a jej priateľky dopomôžu Angele ku zmene imidžu a predostrú jej všetky pravidlá randenia v New Yorku. Hlavná hrdinka sa ani nenazdá a začnú jej dvoriť naraz dvaja muži. Okrem toho získa prácu, ktorú by jej závidela aj Carrie Bradshaw – píše svoj online denník pre prestížny módny časopis.

Príbeh je od Angelinho príchodu do New Yorku dosť neuveriteľný a príliš dobrý, avšak do určitej miery mi to neprekážalo. Veď práve v tomto type kníh očakávame, že život hlavného hrdinu bude lepší než by v skutočnosti bol. Snáď každá žena sa vžije do postavy hlavnej hrdinky v momente, keď začne napĺňať svoj šatník odevmi svetoznámych značiek, čo vďaka hodnoverným opisom nákupov v obchodných domoch nie je také ťažké a ani po dočítaní knihy sa nemôžem zbaviť pocitu potreby vlastniť tú dokonalú kabelku od Marca Jacobsa.

Samotná Angela si neustále láme hlavu nad tým, či bol odchod do New Yorku tou správnou voľbou. Život, ktorý vo veľkomeste žila, pozostával najmä z chodenia po nočných kluboch, nákupoch a udržiavaním milostných vzťahov s dvoma nápadníkmi.

„Nebylo by fantastické vrátit se domu jako dívka, která si na vlastní kuži zakusila Sex ve městě, se zbrusu novým přepychovým šatníkem a ohromnou taškou a s příslibem vysněné fantastické práce?“

V knihe chýbala výraznejšia zápletka a čitateľovi zostáva len čakať na to, ktorá z vecí v tomto naoko dokonalom živote sa pokazí. Vykľuje sa z jedného muža všivák alebo snáď bude problémom online denník, v ktorom Angela píše aj o svojich známych?

Aj keď som mala pocit, že už dopredu viem, ako sa príbeh skončí, napriek tomu autorka napísala knihu tak dobre, že ani do poslednej chvíle som si svojím odhadom nemohla byť istá.

Knihu by som odporúčala všetkým ženám ako ľahké čítanie do kabelky, od ktorého budete mať problém sa odtrhnúť. Špeciálne sa bude tento príbeh páčiť tým dámam, ktoré už niekedy navštívili New York. Prostredníctvom Angely znova prežijú čarovnú atmosféru veľkomesta, navštívia najznámejšie pamiatky a vychýrené kaviarne či fantastické reštaurácie.

Recenzent: Ivana Šturcelová

PlusyPlusy a charakteristické črty

– jednoduchý romantický príbeh

– autenticky zobrazená atmosféra New Yorku

– zopár zábavných momentov

Pre koho ánoPre koho áno

– pre ženy, ktoré obľubujú ľahké a jednoduché čítanie

– pre milovníčky romantických príbehov

Pre koho niePre koho nie

– pre ženy, ktoré majú aj na romantickú literatúru vyššie nároky

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: BB/art

Preklad: Jiřina Stárková

Pôvodný názov: I Heart New York

Recenzent knihu čítal: 03hod 12min

Počet strán: 272

 

Násilie
Vulgarizmy
Sex
Napätie
Opisy

 

Kde sa dvaja bijú, víťazí tretí. Čítaj viac
Ak ste pripravení ľúbiť, láska si vás nájde. Čítaj viac
V živote nás nestretávajú len krásne a pozitívne zážitky, ale aj pády, náhody či sklamania. Každý sa občas ocitne v situácii, kedy nevie, čo bude ďalej. Každý sa občas ocitne na dne... Čítaj viac
Životné okolnosti nás častokrát doženú k hrôzostrašným činom. Čítaj viac
Brúsi si zúbky na vášho drahého nejaká iná? Akú dôkladne premyslenú stratégiu dokáže vymyslieť žena, ktorej chce tá druhá... Čítaj viac
Stretnutia po rokoch za sebou zanechávajú najhlasnejšiu ozvenu. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip