Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893
Zamilovaní až po uši - Plutonium.sk - Bombové knižné recenzie!

Zamilovaní až po uši

Heather Webberová

Nikdy neviete, kde všade sa dá vaše nadanie využiť.


Máte aj vy vo svojom okolí ľudí, ktorí vás vedia prekabátiť svojím výzorom, gestami či rečou tela? Jednoducho sa skrývajú za nejakú masku, hrajú sa na niekoho, kým vôbec nie sú. Verte či nie, takúto kamufláž na nás môžu ušiť i knihy. A Zamilovaní až po uši je toho jasným dôkazom.

Zistila som to hneď, len čo som prečítala niekoľko prvých kapitol. Pri otváraní knihy sa moje pľúca chystali na to, že budú musieť jednorazovo vypustiť väčší objem vzduchu, aby som zo stránok odfúkla práškový cukor. Nepôsobí aj na vás táto kniha sladko, lepkavo a romanticky?  Nečakali ste od nej jemné dialógy, prísľuby nekonečnej lásky a nadpozemské spojenia dvoch duší? Ak áno, tak potom vedzte, že ste sa nechali poriadne nachytať.

V príbehu sa totiž miešajú prvky mystiky, fantastiky, nevtieravej romantiky a neskôr sa sem prikradne aj malá kriminálna zápletka. Hlavnou hrdinkou je Lucia, ktorej rodičia prenechajú vedenie ich rodinného podniku, agentúry Valentín. Vďaka nej už našlo svoju chýbajúcu polovičku mnoho osamelých duší. Rodina Valentinovcov má totiž dar vidieť farebné odlesky aury, vďaka čomu k sebe priraďujú dvoch ľudí. Lucia je však jediná, ktorá tento dar nemá, namiesto toho ale pri podaní ruky s cudzou osobou vie lokalizovať predmety, ktoré dotyčný stratil. Ako sa jej toto nadanie môže zísť v agentúre? To si netrúfa odhadnúť ani ona, no keď jej raz zákazník podá ruku a ona uvidí, kde nakoniec skončil snubný prsteň, ktorý poslal svojej milej, začína sa dobrodružstvo, ktoré by nik od tohto ružového románu nečakal.

„Sledovala som, ako odchádza po chodbe, otriasol sa mi pritom žalúdok. Keď som sa dotkla jeho dlane, videla som príbeh zásnubného prsteňa. Staromódny platinový prsteň s jemným filigránom a dvojkarátovým diamantom štvorcového tvaru. Prsteň, čo sa dedí. Bol na prste kostry.”

Namiesto katarznej romantiky vás tu bude čakať milé prekvapenie v podobe nekomplikovaného, no pútavého príbehu. Autorka tu jednotlivé žánrové zložky zamiešala tak, že celý príbeh napriek jeho rôznorodosti pôsobí súvislo, celistvo a napriek mystickým prvkom aj uveriteľne. Nemusíte sa báť ani iného neželaného efektu, s ktorým sa v romantických príbehoch stretávame pomerne často – naivná, hlúpučká hlavná hrdinka. Postava Lucie je síce trochu strelená, no pravdepodobnosť, že by vám svojimi myšlienkovými vzorcami liezla na nervy, je nulová. S úplnou ľahkosťou sa vžijete do jej kože aj vďaka jej svojskému pohľadu na svet či spôsobu, akým zvláda prekážky. Postava súkromného detektíva, ktorého si Lucia prizve na pomoc, do príbehu predsa len prinesie prísľub romantického dobrodružstva. Dokáže ich pátranie po prsteni spojiť a nájde lásku aj Lucia?

Najviac ma prekvapila skutočnosť, že autorka pri výstavbe svojho príbehu stále nevyšla z rámca oddychovej literatúry. Hoci je Luciina vízia s prsteňom trochu hrozivá a dala by sa využiť aj ako námet na detektívny román, dielo si stále zachováva jednoduchosť.

„Požiadala som Johna, aby nás nasmeroval k rampe na nakladanie člnov, pretože moje videnie sa začínalo práve tam. Míňali sme unavene vyzerajúcich dobrovoľníkov, ktorí nám uhýbali z cesty. Pri rampe pre člny som naplno prevzala iniciatívu. Onedlho sme už boli v lese, narážali do koreňov stromov, predierali sa úzkymi chodníkmi a zanechávali za sebou vytrhaný porast.”

Či knihu zhltnete na jeden šup, alebo jej nebudete vedieť prísť na chuť, závisí len od vašich prvotných očakávaní. Obálka a názov nám demonštrujú niečo celkom iné, ako v knihe nachádzame. Ak sa tešíte na dokonalé romantické dielo, v ktorom si dvaja ľudia navzájom šepkajú do ušiek rôzne nežnôstky, ostanete poriadne sklamaní. Večnú lásku tu nenájdete. Keď sa však pustíte do čítania s tým, že máte pred sebou nenáročné, rôznorodé a oddychové dielko, budete príjemne prekvapení. Nájdete tu totiž oveľa viac.

 Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– netradičná zápletka

– koktejl krimi, fantasy a romantiky osviežený humorom

Pre koho ánoPre koho áno

– pre ženy, ktorým sa už zunovala tradičná romantická zápletka

– pre tých, ktorí si radi prečítajú zmes romantiky, fantasy žánru a humoru

– ak milujete netradičné postavy

Pre koho niePre koho nie

– ak očakávate jednoduchý romantický príbeh

– ak sa v knihe neviete preniesť cez fantastickú zložku a radi čítate len o tom, čo je reálne aj v bežnom svete

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Ikar

Preklad: Iveta Kubová

Pôvodný názov: Truly, Madly

Recenzent knihu čítal: 03hod 55min

Počet strán: 248

 

Zmluva, od ktorej nemožno odstúpiť. Ani vlastná smrť totiž nie je vykúpením. Čítaj viac
Brúsi si zúbky na vášho drahého nejaká iná? Akú dôkladne premyslenú stratégiu dokáže vymyslieť žena, ktorej chce tá druhá... Čítaj viac
Občas odídeme bez toho, aby sme niečo dopovedali... Čítaj viac
Stretnutia po rokoch za sebou zanechávajú najhlasnejšiu ozvenu. Čítaj viac
Nádherné telo, tučné bankové konto, majetky, ktoré sa na prstoch jednej ruky zrátať nedajú, a neuveriteľná, priam až magická príťažlivosť. Stretnúť práve takéhoto muža je snom mnohých žien... Čítaj viac
Jedno prijaté pozvanie a život sa razom zmení... Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
No images found!
Try some other hashtag or username