Výhybky osudu

Slávka Koleničová

Osud je príbeh životnej túžby.


Veríte na osudovú lásku? Veríte, že zo všetkých ľudí existuje len jeden človek, jedna spriaznená duša, ktorá je určená iba pre vás a ostatné vzťahy slúžia len k tomu, aby vás k nemu priviedli? Alebo sú reči o osudovej láske iba mýtus?

výhybky osuduOsud si občas s našimi životmi robí, čo chce. Dá sa náš osud zvrátiť alebo budeme ďalej šliapať vo vychodených cestičkách? Aj naša hlavná hrdinka Lucia zažila na vlastnej koži krutosť osudu. Neustále rozchody a návraty. Ani po prvej facke sa nevie oslobodiť od svojho priateľa. Ustavičné prázdne sľuby a sladké rečičky z úst Andreja pôsobia na mladú ženu ako magnet. Jej verné priateľky z babinca len nechápavo krútia hlavou nad ich neperspektívnym vzťahom.

„,Lucka, veľmi ma mrzí tá facka.’ Prehovoril tlmene. ,Nechápem, ako som to mohol urobiť, ženu som doteraz nikdy neudrel.’ Bojujúc so slzami, ironicky som sa uškrnula. ‚Takže to bola premiéra? Povzbudzujúce…’ Schýlil sa, zľahka ma pobozkal na líce. ,Môžeš mi to odpustiť? Viac od teba nežiadam.’”

V nestráženej chvíli spoznáva sympatická sestrička fešáka Michala, ktorý má o ňu vážny záujem. Lucia je zmätená z oboch mužov, ale znova dáva šancu výbušnému Andrejovi.
Tak ako každý rok, aj teraz sa celá dievčenská partia vybrala na týždňový výlet. Dievčatá si užívajú bezstarostné dni leňošenia, prežívajú letné romániky, len Lucia je zamĺknutá a nepríjemná. Jej dušu ťažia výčitky, srdce má rozbité na milión kúskov a má pocit, že si celkom zbabrala svoj život. Kamarátka Milica sa už nemôže pozerať na utrápenú priateľku a jednu výhybku osudu prehodila na ňu.
Ale nie je všetko zlato, čo sa blyští. Aj keď frajera vymenila, problémy a starosti s láskou ostali. No osud sa znova rozhodol hrať podľa vlastných pravidiel.

„Rozrevala som sa. Aj napriek predsavzatiu, že budem silná a odolám. ‚Lenže ja ho stále milujem! Nechcem ho znova stratiť!’ Ľubine pery sa stiahli do úzkej čiarky. ,Tak potom choď za ním. Chyť ho pod krk a riadne mu všetko vytmav. Ja by som…’ Nedohovorila. Beznádej ma udrela rovno medzi oči. Nič. Stále nič, akoby sa pod zem prepadol. Zbytočne mu volám, nechávam odkazy, správy, maily…”

Sklamaná Lucia sa rozhodla pre radikálne riešenie. Za výdatnej podpory priateliek sa vrhá do vzťahu a do náručia bohatého, vplyvného a pekného doktora. Veď klin sa klinom vybíja, tak prečo si nevziať to, čo mi život ponúka na zlatej tácke? Ako dlho sa bude mladá sestrička týrať myšlienkami na Michala? Bude záhadný doktor len dočasná náplasť na jej boľavé srdce? Dokáže prehodiť výhybku a presmerovať svoj osud na inú koľaj?

Očakávaná novinka z pera Slávky Koleničovej práve obsadila popredné miesta v našich kníhkupectvách. Obálka knihy je lákavá a farebná, takže poľahky priťahuje zvedavé oči každej ženy. Výhybky osudu je svieži, pútavý a dynamický román pre všetky ženy, ktoré veria v naplnený osud a šťastné konce. K napísaniu tejto knihy sa autorka inšpirovala vlastnými zážitkami z prostredia detského oddelenia nemocnice. Príbeh mladej Lucie, s ktorou sa osud nepekne pohral. Tak zúfalo túžila po láske, ktorá sa jej ale statočne vyhýbala, že sa rozhodla z trucu vydať, len aby zabudla na svoju bolesť zraneného srdca.

Na pozadí príbehu hlavnej hrdinky, ktorá celý dej interpretuje sa odohrávajú osudy aj vedľajších postáv. Jej verné priateľky takisto zápasia so svojimi strasťami a slasťami života. Slávka Koleničová si dala záležať a veľký dôraz vložila do detailných opisov postáv, ale aj ich osobitých charakterov. V románe nájdete viacero postáv, ale všetky majú svoje oprávnené zastúpenie. Mne najviac zaimponovala Milica svojím prístupom a veľkým srdcom. Zamilovala som si aj malého chlapčeka z detského oddelenia. Dychtivo som čakala, ako sa vyvinie aj jeho osud. Z celého príbehu je cítiť nespútané priateľstvo mladých žien. Autorka sa pohrala s myšlienkou, či nám je osud daný a či ho vieme zvrátiť vo svoj prospech. Naozaj máme viac osudov a záleží len na nás, ktorý si vyberieme?

Musím sa priznať, že anotáciu knihy som vopred nečítala a podľa názvu diela som očakávala úplne iný príbeh – príbeh zrelej ženy. Na túto novinku som sa veľmi tešila a musím len skonštatovať, že ma spisovateľka nesklamala. Naopak, potešila moju čitateľskú dušu. Občas som nechápavo krútila hlavou nad počínaním hlavnej hrdinky a vravela si „ach bože, dievča, aká si len naivná a zadubená.”

Vyzdvihnem neskutočný rozprávačský talent autorky, lebo vďaka nemu sa dokážete hravo priblížiť k pocitom a hlavne k dôvodom, prečo ktorá postava konala tak, ako konala. Kniha disponuje šokujúcimi tajomstvami a prekvapivými zvratmi. Je písaná ľahkým a iskrivým štýlom s kvapkou napätia. Do čítania sa pohrúžite hneď v úvode a autorka vás bude celým dejom nepatrne zavádzať.

Výhybky osudu sú oddychovým čítaním, odporúčam ho všetkým milovníčkam ženských románov. Knižka vás pobaví, ale rovnako aj prinúti zamyslieť sa. V knihe dokonca nájdete aj malý návod ako si uchmatnúť svoje šťastie! Osud je príbeh životnej túžby. Ak ste ho našli, našli ste svoje šťastie. Počúvajte len tlkot vášho srdca, ono vám napovie…

Recenzent: Simona Rošková
Za poskytnutie prezenčného výtlačku Simonka ďakuje vydavateľstvu Ikar. Knihu si môžete zakúpiť aj TU.

PlusyPlusy a charakteristické črty

– oddychové, príjemné čítanie

– detailné opisy

– viacero dejových liniek a vedľajších postáv, ktorých osudy môžeme sledovať

Pre koho ánoPre koho áno

– pre všetky ženy, ktoré milujú romantiku

– pre milovníčky ženských oddychových románov

– ak veríte v osudovú lásku

Pre koho niePre koho nie

– ak veľmi neobľubujete romanticko-dramatické príbehy

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: IKAR

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 08hod 30min

Počet strán: 423

 

Násilie
Vulgarizmy
Sex
Napätie
Opisy

 

Ste si istí, že vás nik nesleduje? Čítaj viac
Novinárke Nore sa úplnou náhodou dostane do rúk zamknutý kufor. Po jeho otvorení sa jej na podlahu zosype niekoľko polaroidových... Čítaj viac
Raz príde čas, kedy bude potrebné splatiť dlhy. Čítaj viac
Neobyčajný životný príbeh obyčajného starca. Čítaj viac
Dôverčivosť sa nie vždy vypláca. Čítaj viac
Občas sa zdá, že sa na nás sype všetko naraz. Zdanlivo pokojné obdobie nahrádza etapa plná turbulencií... Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip