Vnútorné príčiny chorôb

Valerij Sineľnikov

Každá choroba pramení z nášho vnútra.


Trápia vás neustále sa opakujúce zdravotné problémy? Pravidelné migrény, nádchy či bolesti chrbta, ktoré neodznejú ani po užití liekov? Možno treba pátrať po príčine. Akej a kde ju nájsť? Valerij Sineľnikov vám dá stručnú odpoveď: „Pôvod všetkých trápení hľadajte sami v sebe!”

vnútorné príčiny chorôbO prepojení našej psychiky a tela sa už popísalo mnoho článkov, kníh a štúdií a takmer každý z nás je ochotný pripustiť si, že to, čo sa odohráva v našom vnútri sa skôr či neskôr prejaví aj navonok. Stres, smútok, nespokojnosť či dlhodobé životné trápenia sa nesporne odzrkadľujú na našom tele. Ukrajinský lekár Valerij Sineľnikov sa tomuto procesu venuje už dlhé roky. Konkrétne v tejto knihe rozoberá choroby a neznalým čitateľom objasňuje ich pôvod.

„Bolesť srdca spôsobuje nedostatočná láska k sebe a svojim blízkym, k okolitému svetu, k samotnému životu. Ľudia s chorým srdcom majú deficit lásky. V láske im bránia staré krivdy, žiaľ, strach a hnev. Doslova majú ‚kameň na srdci’.”

Okrem toho, že Valerij nachádza príčinu zdravotných ťažkostí, hľadá i riešenia ako tieto trápenia odstrániť. Namiesto hltania liekov však odporúča ponoriť sa do svojho vnútra a popracovať na tom, aby sme ohnisko choroby zo svojho tela vyhnali. Myslíte si, že to bude ťažký a zdĺhavý proces? Nehádžte flintu do žita skôr, ako sa bitka začala! Niekedy úplne postačí, ak si uvedomíte pár skutočností a nadobro sa s chorobou rozlúčite. Inokedy je zasa nutné zahrať sa na detektíva, vrátiť sa o pár rokov vzad a spomenúť si na životnú udalosť, ktorá celý chorobný proces spustila.

Aby sa kniha trochu odľahčila, Valerij do nej zakomponoval niekoľko názorných ukážok, ktoré zažil vo svojej ambulancii. Na príkladoch pacientov bojujúcich s chorobou tak uvidíte, že je možné zbaviť sa naozaj každej choroby, i tej, ktorej lekári dali nálepku „nevyliečiteľná”. Týmito príbehmi sa kniha stáva uveriteľnejšou a rýchlejšie si vďaka nim nájde cestu k čitateľom.

„Nedávno ma zavolali domov k jednému dôchodcovi. Po mozgovej príhode mu ostala ochrnutá ľavá polovica tela. Po rozhovore s jeho podvedomím sme zistili, že príčinou mozgovej príhody a paralýzy je nespokojnosť s vlastným životom, s osudom jeho detí, s vládou a mnohým ďalším. V súvislosti s tým sa v jeho podvedomí nakopilo veľa agresie voči svetu, iným ľuďom aj sebe samému.”

Kniha Vnútorné príčiny chorôb je akousi výkladovou príručkou, kde nájdete najčastejšie sa vyskytujúce ochorenia. Ich zoradenie nie je abecedné, preto vám odporúčam hľadať vaše ťažkosti v obsahu, ktorý sa nachádza hneď na začiatku. V porovnaní s inými autormi venujúcimi sa tejto téme je Valerij viac-menej stručný, no stále je jeho výklad postačujúci. Svojím knižným dielom sa čitateľom prihovára zrozumiteľne a „rečou ľudu”. Krkolomné medicínske termíny by sme tu hľadali márne, všetko je podané tak, aby v riadkoch nevznikalo nedorozumenie a chaos.

Autor tu pri vysvetľovaní postupuje systematicky, najprv nás oboznámi s ochorením, jeho príčinou a potom príde na rad samotný liečebný proces doplnený príkladmi z praxe a odporúčaniami ako sa s ťažkosťami popasovať. Či ste sa už odhodlali zbaviť alergie, nízkeho tlaku, nadváhy alebo zápalom konkrétnych vnútorných orgánov, riešenia tu určite nájdete. Budete potrebovať iba otvorenú myseľ, zdravú dávku odvahy a chuti vyhnať zo seba vnútorných démonov, ktorí vo vašom tele odštartovali chorobný proces.

Podľa môjho skromného názoru sa oplatí investovať svoj čas a otvoriť si toto dielko. Práve s touto knihou som začínala „svoje potulky ľudskou psychikou” a lepší štart si neviem ani len predstaviť. Primerane dlhé, neunavujúce, prekvapivé, ľahko pochopiteľné a zreteľné. Ukrajinský homeopat a lekár bezpochyby vie, ako to v našom tele funguje a či si od neho necháte poradiť, je len na vás. V stávke nie je nič, len pár minút vášho času, no získať môžete naozaj veľa!

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– stručnosť

– zrozumiteľnosť

– schopnosť autora osloviť čitateľa

Pre koho ánoPre koho áno

– ľudia s otvorenou mysľou, ktorí nie sú len slepými baránkami tvrdého farmaceutického priemyslu

– tí, čo sa zaujímajú o svoje telo a myseľ

– „začiatočníci”, ktorí sa týmto typom liečiteľstva doposiaľ nezaoberali

– zdravým i chorým, ktorí sa chcú o ľudskom tele a jeho fungovaní dozvedieť viac

Pre koho niePre koho nie

–  ak nie ste ochotní pripustiť, že telo odzrkadľuje naše myšlienky

– ľuďom, ktorí už majú v tejto oblasti čo-to načítané (kniha v porovnaní s tými od iných autorov neobsahuje toľko výkladov, nájdete tu skutočne len najčastejšie ochorenia, a preto je možné, že tu už nič nové neobjavíte)

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Eugenika

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 02hod 46min

Počet strán: 202

 

Oplatí sa počúvať vlastné telo. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip