Tento muž

Jodi Ellen Malpasová

Príbeh o nevysvetliteľnej a neutíchajúcej príťažlivosti, ktorá si však na oplátku žiada gigantickú dávku dôvery.


Nádherné telo, tučné bankové konto, majetky, ktoré sa na prstoch jednej ruky zrátať nedajú, a neuveriteľná, priam až magická príťažlivosť… Stretnúť práve takéhoto muža je snom mnohých žien a Ava O´Sheaová mala tú česť. Kto si však myslí, že ju už čaká len pokojný a bezstarostný život, ten sa teda pekelne mýli.

tento muzZas a znovu nám zahraničná spisovateľka ponúka prototypy dvoch postáv, na aké sme už v šteklivej romantickej literatúre zvyknutí. Ava O´Sheaová verzus Jesse Ward. Ona je plachá, úspešná a cieľavedomá žena, on sebavedomý, tak trochu namyslený a rozprávkovo bohatý muž. Stretnú sa v luxusnej rezidencii Zámok, kam Ava prichádza ako architektka a Jesse je ten, kto má zaplatiť za jej kreativitu. Netrvá dlho a vzduchom len tak sršia iskry, ktoré namiesto toho, aby dopadli na zem a začali pomaly tlieť, naďalej ostávajú v ovzduší. Vzplanie túžba, vzplanú vášne a svoje telesné chúťky po krátkom čase premenia na skutky. Čitateľky sa tak dozvedajú pikantné podrobnosti z ich spálne, no len sex samotný nie je zárukou perspektívneho vzťahu. Neuveriteľne božský Jesse je opradený toľkými tajostvami, až sa z toho Ave nejedenkrát zatočí hlava. Oplatí sa jej ostať pri jeho boku a riskovať tak veľké sklamanie?

„Pritlačil mi pery na ústa ešte silnejšie, ale jeho bozk som odmietla. Stále som si opakovala, že robím hlúposť. Vedela som, že ak ho prijmem, ublíži mi ešte viac. Chabo som sa pokúsila oslobodiť, no zavrčal a zovrel mi ruky. Nikam nepôjdem. Moje zúfalé pokusy zastaviť ho narážali na jeho rozhodnutie zlomiť môj odpor za každú cenu.”

Ak sa posnažím, nejaký chabý náznak zápletky sa tu nájsť predsa len dá. Kostrbatý, neistý, no o to viac energický vzťah medzi dvomi postavami musí osloviť mnoho žien, ktoré od literatúry nechcú nič viac než len chvíľkové rozptýlenie. Myšlienky, ktoré by vedeli čitateľa popohnať k premýšľaniu, inteligentný odkaz spoločnosti či hlbšie posolstvo tu však, prosím, nehľadajte.

Tento literárny žáner vystaval svoju povesť na úplne inej podpere. Autorka si dávala záležať na štipľavých detailoch zo sexuálneho života svojich dvoch knižných hrdinov, a tak vás teda neprekvapím, ak napíšem, že väčšia tretina knihy kvetnato opisuje práve dráždivé radovánky Avy a Jesseho.

„Otočil ma a pristisol o stenu. Studené obkladačky mi vôbec neprekážali, lebo som sa pokúšala prispôsobiť tomu ohromnému údu. Keď sa oprel čelom o moje, skĺzla som rukami po jeho spotenom chrbte a on ma na chvíľu držal v tej polohe, aby som sa spamätala z prudkého vniknutia.”

Stálo ma mnoho úsilia, aby som sa aj na tento druh literatúry vedela pozrieť aspoň trochu objektívne a nezaujato. Snažila som sa tu nájsť to povestné čaro, vďaka ktorému sa všetky erotické trilógie predávajú rýchlejšie ako teplé rožky. Netuším, či som sa dopátrala ku koreňu veci, no myslím, že najväčším lákadlom je tu superlatívmi obsypaná mužská postava. Drsný, dominantný, ctižiadostivý a dravý Jesse je práve tým mužom, ktorým by drvivá väčšina žien nepohrdla. Okrem šarmu, sexepílu a materiálneho bohatstva má aj majetnícke sklony, ktoré sa nebojí prejavovať aj navonok. Preto, milé dámy, ruku na srdce – ktorej z vás by nepolichotilo, ak by si ju muž začal privlastňovať a nehanbil by sa vykričať celému svetu, že bez vás nedokáže dýchať?

Tento muž je ďalším kúskom do zbierky dráždivej romantickej literatúry. Nevyniká príbehom, hlavnou myšlienkou či jedinečnosťou postáv, no myslím, že to ženám, ktoré tento žáner obľubujú, prekážať nebude. Nájdu tu totiž všetko, čo od neho očakávajú – vzrušenie, tajomné čaro a nesmierne príťažlivú mužskú postavu, ktorej dokonalé telo nám autorka poriadne odhalila.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– mužská postava, ktorá zaujme takmer všetky ženy

– príbeh bez hlbšej zápletky, postavený len na opisoch, sexe a všedných situáciách

 

Pre koho ánoPre koho áno

– pre ženy, ktoré od literatúry nepožadujú takmer nič (len príbeh o neistom vzťahu a množstvo opisov)

Pre koho niePre koho nie

– ak máte aspoň minimálne nároky na literatúru

– ak veľmi nemusíte sexuálne opisy

– ak chcete čítať príbeh, ktorý má poriadnu zápletku

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: IKAR

Preklad: Jana Seichertová

Pôvodný názov: This Man

Recenzent knihu čítal: 03hod 53min

Počet strán: 472

 

Násilie
Vulgarizmy
Sex
Napätie
Opisy

 

Keď sa stretnú svety živých a mŕtvych. Čítaj viac
Melodické tóny majú na našu psychiku rôznorodé účinky... Môže hudba i ubližovať a navádzať nás k hrôzostrašným činom? Čítaj viac
Obchod s ľudským tovarom alebo zlý sen? Čítaj viac
Láska a nenávisť majú k sebe veľmi blízko a je len na jedincovi, na ktorú stranu sa prikloní... Čítaj viac
Knihy nám otvárajú dvere do nových svetov, o tom niet pochýb. A čo denníky - diela napísané laikmi, no plné intímností a emócií? Čo nám môžu poskytnúť... Čítaj viac
Príbeh, ktorý vám do hlavy zasadí nejednu otázku. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip