Tajomstvo

Rhonda Byrne

Žiadny sen nie je nesplniteľný.


Väčší dom, nové auto, vysnívaný partner či zlepšenie vzťahov na pracovisku? Po čom túžite vy? Nech je vaše prianie akékoľvek, materiálne či nehmotné, vedzte, že ho môžete uskutočniť. Zdá sa vám to nereálne? Potom nie ste na dobrej ceste! Kľúčom k šťastnému životu a neustálej prosperite je totiž práve viera!

tajomstvoRhonda Byrne, autorka tejto knihy, si v istom období svojho života siahla na úplné dno. Zrútilo sa jej snáď všetko, čo predtým stálo na aspoň trochu pevných základoch. Z každej katastrofy sa však dá vyťažiť maximum a Rhonda sa o to pokúsila. V čase, keď mala oči zaliate slzami, sa jej dostala do rúk kniha. Stará, ošúchaná, rokmi zabudnutá, no plná zaujímavých inšpirujúcich myšlienok. Keď jej bohatstvo začala využívať v praxi, zistila, že idey v nej nie sú len prostými rečami, ale skutočne fungujú. Vďaka nim sa postavila na nohy a vybudovala si úplne nový život. Prečo o tejto knihe a posolstve v nej nik netuší? Zaumienila si, že ju ponúkne čo najväčšiemu množstvu ľudí. A tak vzniklo Tajomstvo.

Kniha, ktorá Rhondu tak nadchla, nesie názov The Science od Getting Rich (v slovenčine vyšla ako Istou cestou k bohatstvu.) Dalo by sa povedať, že z nej Rhonda prebrala väčšinu základných myšlienok a pretvorila ich tak, aby im porozumel aj novodobý čitateľ.

„Ľudia, ktorí do svojho života pritiahli bohatstvo, využili, či už vedome alebo nevedome, Tajomstvo. Prechovávajú myšlienky na hojnosť a bohatstvo a nedopustia, aby sa im v mysli zakorenili protichodné predstavy. Ich najčastejšie, dominantné myšlienky patria blahobytu.”

Tajomstvo je zostavené z výpovedí mnohých súčasných svetoznámych motivátorov, ktoré Rhonda obohacuje o svoje vysvetlenia či osobné zážitky. Stretnete tu niekoľko známych mien ako napríklad Bob Proctor, Lisa Nicholsová, Joe Vitale či autor knižných sérií Slepačia polievka pre dušu, Jack Canfield. Spoločne nám títo ľudia otvárajú brány poznania a ukazujú, ako sa dá Tajomstvo aplikovať v rôznych životných sférach.

Čo je teda podstatou Tajomstva? Rhonda vsádza na presné vytýčenie cieľa, silu vďaky, lásky a vizuálizácie. Ak ste ešte nemali tú česť, v tejto knihe sa oboznámite so Zákonom príťažlivosti či myšlienkovými frekvenciami. Každá kapitola má na svojom konci malé zhrnutie najdôležitejších poznatkov, čo je nielen efektívne, ale i praktické. Pár mesiacov po tom, ako knihu dočítate, si vďaka nim môžete rýchlo osviežiť svoje nové, no časom vyprchávajúce znalosti.

„*Očakávanie je mocná príťažlivá sila. Očakávajte to, čo chcete, a neočakávajte to, čo nechcete.
*Ak vopred ďakujete za to, čo si prajete, urýchľujete uskutočnenie svojich prianí a vysielate do vesmíru mocnejší signál.”

Hoci Tajomstvo neoplýva prevratnými myšlienkami (ruku na srdce, podobné návody na šťastný život nájdeme v mnohých knižkách), predsa len má isté čaro. Vydavatelia si dali záležať na peknom grafickom spracovaní, kapitoly sú šikovne členené, informácie sa dávkujú postupne a sú popísané ľahkým a zrozumiteľným jazykom. Knihu ešte viac odľahčujú Rhondine intepretácie či výklady a ako to už v motivačnej literatúre býva zvykom, prídu na rad aj inšpirujúce príbehy ľudí, pre ktorých sa Tajomstvo stalo neodmysliteľnou súčasťou života.

Okrem súčasných svetových mysliteľov či duchovných poradcov a ich výpovedí, tu nájdeme aj výroky velikánov, ktorí si svoje šťastie budovali v predchádzajúcich storočiach. Hovoria vám niečo mená Napolen Hill, Wallace Wattles či Ralph Emerson?

“,Denné praktizovanie vďačnosti je jednou z ciest, po ktorej k vám príde bohatstvo.’ Wallace Wattles.”

Pri čítaní Tajomstva prídete na to, že vôbec nezaleží na tom, kde sme teraz. Vďaka našim myšlienkam môžeme byť hocikde bez ohľadu na to, odkiaľ štartujeme. Záruku, že Tajomstvo v praxi skutočne funguje, vám, pochopiteľne, nedám, no úplne postačí, ak si uvedomíme, že sa stávame tým, v čo veríme. Tajomstvo síce nie je prevratnou príručkou o ľudskom myslení a prírodných zákonoch, no na inšpiráciu a povzbudenie je viac ako postačujúce.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– motivačné myšlienky sú podané jednoducho a zrozumiteľne

– knižka je pekne graficky spracovaná

– čitateľ tu nájde množstvo rád od niekoľkých známych motivačných autorov

Pre koho ánoPre koho áno

– pre každého, kto sa chce so Zákonom príťažlivosti a silovými frekvenciami ešte len zoznámiť

– ak chcete spoznať aj iných autorov, ktorý píšu motivačné publikácie

Pre koho niePre koho nie

– Pre tých, ktorí už majú v oblasti sebarozvoja a motivácie niečo načítané. Kniha by vám už nemusela ponúknuť nič nové.

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: IKAR

Preklad: –

Pôvodný názov: The Secret

Recenzent knihu čítal: 02hod 09min

Počet strán: 200

 

Skúsenosti autora
Praktické cvičenia

 

Ste si istí, že vás nik nesleduje? Čítaj viac
Útla, no obsahovo bohatá knižka, ktorá vám dokáže, že život netreba brať vážne. Čítaj viac
Aj s bifľoškou môže byť zábava! Čítaj viac
Únik je niekedy najlákavejšou voľbou... Zanechať všetko tak, ako je, a odísť na miesto, kde nás nedolapia súčasné problémy, ktoré zvierajú... Čítaj viac
Robert T. Kiyosaki Ako byť dva kroky vpred tak, aby nás súčasná finančná situácia nedokázala dobehnúť? Druhú šancu v živote rozdáva len málokto... Chyby sa dnes neodpúšťajú a zbaviť sa tej či onej nálepky, ktorú sme si svojím konaním vyslúžili, Čítaj viac
Nie na všetky zmeny sa možno pripraviť. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip