Tajomstvo príťažlivosti sŕdc

Ruediger Schache

Kniha, ktorá odpovedá na často kladené otázky.


Láska nás dokáže poriadne potrápiť. Vkladáme do nej nemalé nádeje, no nie vždy sa nám naše očakávania splnia. Prečo neustále priťahujeme rovnaký typ partnera, keď bytostne túžime po niekom, kto by mal úplne iné vlastnosti?

tajomstvo prit srdcAk ste si aspoň raz v živote položili túto básnickú otázku, je táto knižka určená i vám. Nedáva nám návod na to, ako sa vyrovnať s rozchodom či ako čo najefektívnejšie trúchliť kvôli nenaplnenej láske. Táto publikácia od nemeckého autora, ktorý napísal už nejednu knižku týkajúcu sa sebarozvoja, nám ponúka i iný pohľad na vzťahy. Neberte od života to, čo vám sám podsúva. Vypýtajte si od neho to, čo sami chcete!

„Ak viete, aké pocity chcete zažiť, vysielajte jednoznačné signály a ľudia budú na ne reagovať. Ujasnenie si toho, kto ste a čo chcete, vám pomôže vybrať z množstva pocitov práve tie, ktoré sa k vám hodia, a naprogramovať tak vašu príťažlivosť.”

Ruediger Schache nám pomáha objaviť naše vnútro a jeho neobmedzenú moc. V každej kapitole nám odkrýva nové poznatky, ktoré nám objasňujú viaceré otázky týkajúce sa vzťahov. Prečo nám konkrétny človek padol do oka? A prečo sme sa zapáčili my jemu? Je sebaláska naozaj taká dôležitá? Má význam hrať sa na niekoho iného, alebo je lepšie, ak budeme sami sebou? A kedy sme pripravení vstúpiť do vzťahu?

Na všetky vyššie spomenuté otázky tu dostanete odpovede. Kniha nie je len súvislým výkladom, ktorý by vás po nejakom čase začal nudiť. V tejto publikácii nájdete mnoho praktických cvičení, dušu pohládzujúcich citátov či príbehy iných ľudí, ktoré zachytávajú podstatu danej kapitoly. Okrem toho vám vnímanie poznatkov uľahčí aj pekné grafické spracovanie a rozčlenenie. Niektoré zásadné myšlienky sú tu zdôraznené a zvýraznené iným typom písma alebo rozdelené do krátkych bodov.

Motivačná literatúra býva občas zložitá, ťažkopádna, nezaujímavá a vyžaduje si od čitateľa veľké sústredenie. V tomto prípade to, našťastie, neplatí. Autor sa rozhodol, že sa nebude hrať na všemocného guru a svoje myšlienky podá zrozumiteľne, tak, aby im porozumel naozaj každý. Veľkým pomocníkom je tu aj grafické spracovanie. Kapitoly sa vnútornou štrúkturou podobajú ako vajce vajcu, vďaka čomu čitateľ presne vie, čo bude ďalej nasledovať a čo má od textu očakávať.

Po prečítaní tejto knihy som pochopila, že nie je napísaná len pre tých, ktorí lásku hľadajú. Má čo ponúknuť aj človeku, ktorý žije v harmonickom a šťastnom vzťahu. Vďaka informáciám, ktoré tu nájdete lepšie spoznáte samých seba, čím sa zvýši kvalita vášho života. Preskúmať svoje vnútro a zaceliť v ňom menšie či väčšie trhlinky, to vždy padne na úžitok.

„Možno to poznáte: keď nejde o nič, veci sa vám daria akoby samy od seba. Ak si však pomyslíte, že je dôležité, či niečo dokážete, alebo nie, nedarí sa to, alebo nemáte príjemné pocity a vynakladáte na to veľa námahy. Keď poviete dieťaťu vo svojom vnútri, že má postaviť hrad z piesku, ktorý však musí vyzerať presne tak a tak a musí byť hotový vtedy a vtedy, kde ostala zábava…?”

Tajomstvo príťažlivosti sŕdc použijete aj v iných oblastiach života, nielen pri hľadaní lásky a sebapoznania. Mnohé poznatky sú natoľko všestranné, že nimi môžete žať úspechy aj vo sfére financií, zdravia alebo pracovného úspechu. Ak sa rozhodnete knižku využívať aj v praxi, je veľmi pravdepodobné, že sa dočkáte väčších či menších pozitívnych zmien.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– prehľadné grafické spracovanie

– okrem motivácie tu nájdete aj pár skutočných príbehov

– poznatky z knihy sa dajú všestranne využiť v praxi

Pre koho ánoPre koho áno

– pre každého, kto chce viac spoznať sám seba

– pre všetkých, ktorí cítia, že im to vo vzťahoch neklape tak, ako by si želali

Pre koho niePre koho nie

– ak motivačné príručky veľmi neobľubujete

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: IKAR

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 03hod 11min

Počet strán: 208

 

Skúsenosti autora
Praktické cvičenia

 

Je lepšie žiť v klamstve alebo sa dozvedieť bolestivú pravdu? Čítaj viac
Tínedžerská lovestory zasadená do depresívneho prostredia rastie vďaka vtipným situáciám. Čítaj viac
Zdá sa, že prichádza vrah, ktorý tu už raz bol. Čítaj viac
Romeo a Júlia v modernejšej verzii. Čítaj viac
Nebezpečenstvo prechádza na novú generáciu. Čítaj viac
Láska nie je výmysel, nie je prežitok, nie je to enzymatická zmena v mozgu. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip