Tajomný gén Atlantídy

A.G. Riddle

Môže sa experiment vymknúť spod kontroly a namiesto úžitku priniesť ľudstvu smrť?


Nebezpečenstvo, nové objavy, ktoré môžu položiť svet na kolená, prostredie výskumných laboratórií a príbeh, ktorý vás od seba nepustí. Máte chuť na sci-fi dobrodružstvo? Nech sa páči, Tajomný gén Atlantídy sa vám ponúka priam sám!

tajomný gén atlantídyPríbeh nás zavedie do tajomného prostredia výskumníkov, ktorí svoj život zasväcujú bádaniu. Doktorka Kate Warnerová odišla pred niekoľkými rokmi na Jakartu, aby pomocou svojich výskumných prác a pokusov našla liek na autizmus. Vyzerá to tak, že sa jej to podarilo, no je to naozaj pravda? Neprinesie jej vynález ľudstvu niečo úplne iné? Prečo jej i agentovi Davidovi idú po krku Immari – spoločnosť, ktorá sa nezastaví naozaj pred ničím, kým nenájde gén Atlantídy a nespustí novú fázu ľudskej evolúcie? A čo značí ten podivuhodný objav pri pobreží Antarktídy? Rozpútava sa nebezpečná hra, pri ktorej sa neriskujú len životy hlavných hrdinov, ale i osud celého ľudstva…

Tajomný gén Atlantídy poriadne preskúša vašu sústredenosť i trpezlivosť. Dej sa začína rozmotávať hneď od prvej kapitoly a vy sa tak ani nenazdáte a o malú chvíľu budete stáť po boku hlavných postáv a nazerať im ponad plecia. Autor vás privedie do rôznych kútov sveta, jednotlivé kapitoly vás striedavo presunú do Číny, Indonézie alebo napríklad i do chladnej a neľútostivej Antarktídy.

Aj napriek väčšiemu počtu postáv som v charakteroch nemala zmätok, príbeh je vyrozprávaný v rámci možností tohto žánru pomerne zrozumiteľne. Na začiatku som síce musela absorbovať časté striedanie kapitol a s tým spojené obmieňanie postáv či presúvanie sa z miesta na miesto, no veľmi rýchlo sa dá na túto skutočnosť zvyknúť. Koho príbeh strhne a zaujme, obmotá sa do jeho vlákien natoľko, že každú zmenu bude brať ako samozrejmosť.

Vyšetrovacia miestnosť C
Stanica západojakartského policajného okrsku
Jakarta, Indonézia

Kate sa kolísala na zadných nohách stoličky a zvažovala svoje možnosti. Mala by vyšetrovateľom povedať, ako sa celý výskum začal. Aj keď jej neveril, malo by to byť v zázname pre prípad, že by ju obžalovali a začali proti nej súdny proces. ,Počkajte,‘ povedala. Muž sa pri dverách zastavil.“

Prvkom, ktorý vás bude po celý čas v knihe sprevádzať, je akčnosť. Široké lakte a chuť ísť aj cez mŕtvoly len preto, aby postavy dosiahli to, čo chcú, mali za následok množstvo napínavých situácií. V momente, keď jedno nebezpečenstvo prestalo dýchať postavám na krk, vyskočilo na nich spoza rohu iné, rovnako ohrozujúce a rizikové.

Koniec knihy je predzvesťou a prísľubom ďalšieho dielu. Tajomný gén Atlantídy je totiž vstupnou bránou do sci-fi trilógie, ktorá svojich čitateľov prekvapí prešperkovanými teóriami, obrovským napätím a nepredvídateľnými okamihmi, ktoré potrápia nervové zakončenia nejedného čitateľa.

Tajomný gén Atlantídy sa dočká najlepších ohlasov práve u milovníkov sci-fi žánru. Vysoká predajnosť a výborné hodnotenia od čitateľov však poukazujú aj na to, že sa príbeh dostane pod kožu aj tým, ktorí po tomto žánri doteraz nesiahli. Je preto veľmi ťažké určiť presnú cieľovú skupinu čitateľov. Ak máte radi drámu, napätie a príbeh pracujúci s technológiami, tu nájdete to, po čom bažíte. Hlavná hrdinka Kate Warnerová je zasa akýmsi spojivom medzi knihou a ženským publikom, oceňujem, že sa autor rozhodol vytvoriť práve ženskú postavu. A čo vy? Máte chuť preniesť sa do sveta, v ktorom na ľudstvo číha poriadna hrozba?

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– akčnosť

– viacero postáv a dejových línií

– permanentné napätie

– nepredvídateľný dej

Pre koho ánoPre koho áno

– pre milovníkov fantasy a sci-fi thrillerov

– pre tých, ktorí sa bez problémov vedia zorientovať aj v náročnejšom texte

– pre mužov i ženy, ktorí od čítania neočakávajú len oddych

Pre koho niePre koho nie

– ak nie ste pripravení na veľkú dávku napätia

– ak hľadáte ľahučký a pohodový príbeh, ktorý plynie úplne sám

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Motýľ

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 07hod 20min

Počet strán: 360

 

Násilie
Vulgarizmy
Sex
Napätie
Opisy

 

Udržať tajomstvo je nesmierne ťažké... Čítaj viac
S láskyplným pohľadom, hrdosťou a odhodlaním obsiahnutom v materinskej láske sa skláňate nad detskou postieľkou, v ktorej pokojne... Čítaj viac
Škola, v ktorej vzdelanie nie je prvoradé, no predstavuje len zásterku niečoho, z čoho poriadne zamrazí. Čítaj viac
Ako môže jeden muž a jedna nerozvážna chyba z mladosti ovplyvniť váš život? Zdá sa vám, že váš život je jeden rútiaci sa kolotoč, ktorý sa bojíte zastaviť aj napriek tomu, že... Čítaj viac
Keď klamstvá neprikrášľujú skutočnosť, ale bránia nám v hlbšom nádychu... Čítaj viac
Prečo si niekto pláva životom ladne a bez starostí a inému zasa osud neustále kladie polená pod nohy? Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip