Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893
Slepačia polievka pre dušu: Odkazy z neba - Plutonium.sk - Bombové knižné recenzie!

Slepačia polievka pre dušu: Odkazy z neba

Jack Canfield, Mark V. Hansen, Amy Newmark 

Príbehy, ktoré nám dokážu, že láska je silnejšia než hranica medzi nebom a zemou.


Slepačia polievka pre dušu, to je pojem, s ktorým sa musel stretnúť každý milovník hĺbavých a krehkých príbehov. Tento zväzok nám približuje situácie, ktoré sa len ťažko dajú vysvetliť rozumom, no o to viac vedia pohladiť dušu.

slepačia polievkaKniha obsahuje 101 krásnych príbehov, ktoré napísal sám život. Mnoho ľudí sa v tejto publikácií zdôveruje so svojimi zážitkami a pocitmi. Je len na pleciach konkrétneho čitateľa, ktorý príbeh ho chytí za srdce. Pri niektorom zostanete chladní, iné vás zasa rozplačú. Zbierka opisuje množstvo rozmanitých okolností, ktoré sú možno podobné tým, čo ste prežili i vy. A to je na knihe to krásne – nenájdete tu príbehy, ktoré sa vám budú zdať cudzie.

Odkazy z neba sú rozdelené do niekoľkých tematických kapitol, pričom každá z nich otvára inú tému. Nájdete tu príbehy, v ktorých sa ľudia obrátili tesne pred vstupom do neba a vrátili sa späť na zem, alebo svedectvá ľudí, ktorým ich blízki zosnulí pomohli v ťažkých životných chvíľach alebo rozhodujúcich životných krokoch. Zapáči sa vám viac kapitola o ľuďoch, ktorí svojim pozostalým zoslali odkaz, že sú stále s nimi? Alebo tá, ktorá opisuje mystické vízie, sny či predtuchy?

„Mieril prstom niekam nad moju hlavu. Keď som sa tam pozrela, nič som nevidela. Zasvietil lampu a uvidela som, že je veľmi otrasený. Povedal mi, že ho niečo zobudilo, a keď sa pozrel na mňa, uvidel nad mojou hlavou svietiť biele svetlo. Potom svetlo zmizlo. Naozaj ho to vystrašilo.”

Vďaka tejto zbierke Slepačej polievky pre dušu spoznáte ženu, ktorej zosnulá matka stanovila diagnózu a zachránila jej tak život. Chlapca odprevádzajúceho svojho mladšie brata do neba či dcéru, ktorá aj po rokoch od smrti svojej milovanej mamy dostala pár krásnych narodeninových prekvapení.

Ak chcete z knižky vyťažiť čo najviac, je dobré si ju rozkúskovať a dávkovať po častiach. Iba tak precítite každý jej príbeh a dáte svojej duši i hlave priestor na zamyslenie a hĺbanie. Nič sa teda nestane, keď túto zbierku príbehov budete mať položenú na nočnom stolíku aj niekoľko mesiacov. Čim dlhšie sa s ňou budete stretávať, tým väčší dojem na vás urobí. Ak by ste ju zhltli za jeden či dva večery, prišli by ste o nemalý pôžitok, pretože dojmy z jednotlivých príbehov by sa vo vás zmiešali a vytvorili jedno veľké chlpaté klbko.

Je zvláštne, že i tie najmenšie zázraky, ktoré v knižke nájdeme, vedia spôsobiť neuveriteľnú radosť. Spoznáte tu mnoho osudov, mnoho ľudí, mnoho príbehov podobných i úplne rozličných. Chcete sa zoznámiť s ľuďmi, ktorí sa dotkli neba alebo privítali niekoho, kto sa tam už dostal?

Rôzne zväzky Slepačej polievky pre dušu si zväčša nájdu svojich čitateľov v každej vekovej či sociálnej skupine. Pri tomto diele je však nutné cieľovú skupinu čitateľov ešte viac špecifikovať. Ak veríte, že smrťou sa všetko končí a neberiete do úvahy možnosť posmrtného života, budete sa na túto zbierku pozerať ako na hromadu nezmyselných a vymyslených príbehov. Ak však pripúšťate, že odchod z tejto planéty ešte nemusí znamenať definitívny koniec, nájdete tu množstvo dušu pohládzajúcich momentov.

„Keby som tento príbeh počula od niekoho iného, pomyslela by som si, že ide o drogami vyvolanú halucináciu. Lenže šlo o moju mamu, takže som vedela, že hovorí pravdu. Som vďačná, že mi Boh dovolil zažiť túto udalosť, pretože mi dala veľa útechy. Dúfam, že keď sa o to s vami podelím, uteší aj vás.”

Slepačia polievka pre dušu – Odkazy z neba, to sú príbehy plné pokory, sĺz, zvláštneho smútku, pokoja, nikdy neutíchajúcej nádeje a lásky, ktorá prekoná všetky prekážky. Čitateľ si zo stretnutia s touto knihou odnáša krásny pocit na duši, vďaka ktorému bude ešte dlho potom dýchať s ľahkosťou a vnímať tento svet ako jeden veľký zázrak vytvorený z malých čiastkových ilúzií.

 Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– emotívnosť

– rôznorodé príbehy, ktoré oslovia širokú skupinu čitateľov

– v knihe môžete jednotlivé príbehy či kapitoly preskakovať a neskôr sa k nim vrátiť

Pre koho ánoPre koho áno

– pre ľudí, ktorí sa už s niektorými zväzkami Slepačej polievky stretli a nechali sa uniesť ich príbehmi

– ak hľadáte knihu, ktorá je nenáročná, viac-menej oddychová, no ponúka vám niekoľko emotívnych zážitkov

– ak veríte v posmrtný život

Pre koho niePre koho nie

– ak veríte, že smrťou zaniká i naša duša

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Eastone Books

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 03hod 22min

Počet strán: 360

 

Násilie
Vulgarizmy
Sex
Napätie
Opisy

 

Autorkin vzťah k Slovensku sa však prostredníctvom jej básní odrazil v zbierke Odkazy do ticha. Komu a čo odkazuje, možno vidieť... Čítaj viac
Je pečenie vaším koníčkom? Trháte si vlasy pri predstave, že by ste návšteve ponúkli pečený polotovar z prášku? Radi miesite, vaľkáte a zdobíte svoje hotové výtvory? Potom je táto kniha presne pre vás! Čítaj viac
Čo ak náš najbližší človek, s ktorým máme spoločnú hypotéku a kopec plánov do budúcnosti, náhle zmizne? Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
No images found!
Try some other hashtag or username