Sladkosti, od ktorých sa nepriberá

Ema Tekelyová, Emma Tekelyová

Maškrtenie a priberanie už nebudú spojené znamienkom rovnocennosti.


Milujete koláče a dezerty, no pri pohľade na ne si predstavíte, ako sa vám rozšíria boky či stehná? Dopriať si sladkosti bez akýchkoľvek výčitiek to si dnes môže dovoliť len málokto. No zdá sa, že táto kniha nám cestu za sladkým pôžitkom trochu uľahčí.

sladkosti od ktch sa nepAutorkami tejto kuchárky sú Emma a Ema Tekelyové – matka s dcérou, pri ktorých sa láska k pečeniu nezdedila z generácie na generáciu, no paradoxne začala omamnú vôňu pečiva šíriť v dome dcéra Ema. Postupne sa pečenie stalo návykovou drogou aj pre jej matku, výsledkom čoho je ich spoločná kniha, ktorá vám pošteklí chuťové poháriky a zároveň vám zo skrine nevyšmarí kúsky s nižšou konfekčnou veľkosťou.

Možno teraz zalamujete rukami a s vidinou zložitých raw koláčikov ste odhodlaní po knihe nikdy nesiahnuť. Verím vám, ja sama som bola prekvapená, keď som knihu po prvýkrát otvorila. Našla som v nej nádherné fotografie, množstvo dobrých rád a recepty, pri ktorých nebudete potrebovať technické nadstavbové štúdium.

Ingrediencie ako cukor či obyčajná biela múka sú tu nahradené zdravšími alternatívami a recepty sú zoskupené do tematických kategórií, pričom ich spájacím činiteľom je vždy jedna, mimoriadne lákavá surovina. Ste závislí na čokoláde? Potom tu nájdete pár receptov, ktoré si zamilujte. A čo sezónne ovocie, jablká, či tvaroh? Čo tak vytvoriť z nich extázu vyvolávajúcich sladkostí?

„Špaldová múka je oproti bežnej bielej múke sýtejšia, ale ľahko stráviteľná, má vysoký podiel vlákniny, čím pozitívne podporuje trávenie. Kupujem ju v bioobchodoch, ale aj niektorých hypermarketoch. Jej výrazná oriešková chuť a obsah vitamínov skupiny B a horčíka z nej robí favoritku moderného pečenia.”

V knihe nájdete približne 40 receptov, ktorých suroviny zoženiete v bežných potravinových predajniach. Postup pečenia je tu vysvetlený jednoducho, zrozumiteľne a je rozčlenený do niekoľkých krokov. Každý koláč, dezert či sladkosť, tu nájdete aj na fotografiách, kde sú krásne a lákavo naaranžované.

Okrem receptov do knihy si autorky poznačili aj pár rád či stručných poznámok, vďaka ktorým sa dozviete ako s jednotlivými surovinami či hotovými výtvormi lepšie pracovať, či ako si daný recept prispôsobiť pre svoje osobné potreby a možnosti.

„Keď vyberiem horúce musli z rúry, ostrým nožom zľahka naznačím rezy, ktoré sa po vychladnutí budú samy pekne lámať. Teplé musli je totiž mäkké a keď vychladne, už sa nedá tvarovať a zvykne sa štiepiť podľa orechov.”

V závere kuchárky na nás čaká pár strán o tom, ako správne vychádzať s bielym rafinovaným cukrom. Je to totiž večný nepriateľ nášho tela, proti ktorému v dnešnej dobe zabojujeme len veľmi ťažko. Vďaka tejto knihe sa dozvieme, akú veľkú moc má cukor nad naším organizmom a každá čitateľka tiež ocení i pár tipov ako nikdy neutíchajúcu chuť na sladké prekabátiť.

„ORECHY
Majú vysokú výživovú hodnotu. Samozreme, nie solené ani pražené, ale natural. Hrsť vlašských orechov, lieskovcov či mandlí zaženie chuť na sladké a prospieva v prevencii kardiovaskulárnych chorôb. Sú to zdravé tuky. Vypínajú pokožku, omladzujú telo.”

Sladkosti, od ktorých sa nepriberá, by mal mať na poličke každý milovník koláčov, dezertov či iných sladkých potešení. Recepty nie sú zložité, suroviny sú bežne dostupné v obchodoch, a to, že sú vďaka absencii bielej múky a cukru o trochu zdravšie, je ďalším veľkým plus.

Recenzent: Ivana Šturcelová

PlusyPlusy a charakteristické črty

– zrozumiteľne opísaný postup

– okrem receptov tu nájdete i niekoľko cenných rád a informácií

Pre koho ánoPre koho áno

– pre maškrtné jazýčky milovníkov sladkých potešení

– pre každého, kto chce začať zdravšie piecť

Pre koho niePre koho nie

– Pre tých, ktorí hľadajú inšpiráciu pri varení kompletného obeda. Táto kniha poskytuje len recepty na koláče a dezerty.

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Formats Pro Media

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 00hod 37min

Počet strán: 144

 

Originalita receptov
Dostupnosť surovín
Náročnosť
Fotografie

 

Otvorte špajzu, chladničku i mrazničku a poriadne sa rozhliadnite. Čo tam vidíte? Mäso, salámy, stužený rastlinný tuk, vajíčka, mlieko, kávu a bublinkové nápoje? Tak potom pozor, vážení! Čítaj viac
Čaro indického umenia odteraz aj vo vašej kuchyni! Čítaj viac
Variť rýchlo a jednoducho nie je až takým veľkým problémom. Častou nástrahou je však stereotyp, ktorému sa asi žiadny kuchár amatér nevyhne. Tiež máte pár osvedčených receptov, ktoré... Čítaj viac
Ak sa chceme každý večer stretnúť pri spoločnom stole, žiada si to plánovanie, dobrú organizáciu a trochu umu! Čítaj viac
Máte doma malého NEjedáka? Nad všetkým ohŕňa nos, každé prijaté sústo je sprevádzané veľkým bojom a vy sa len čudujete, odkiaľ tento človiečik berie energiu? Čítaj viac
Tematika zdravého stravovania je neustále aktuálna a kuchárskych kníh plných originálnych receptov je neúrekom. Avšak práve táto vám ponúkne prehľad tých najjednoduchších a najchutnejších pokrmov, ktoré... Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip