Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893
Sama sebou - Plutonium.sk - Bombové knižné recenzie!

Sama sebou

Lisa Renee Jonesová

Minulosť iného človeka môže ohroziť vašu prítomnosť.


Prvý diel Keby som bola tebou nás vďaka Rebecciným denníkom zaviedol do jej sveta, ktorý upútal hlavnú hrdinku Saru natoľko, že sa rozhodla spoznať jej okolie čo najviac. Sama sa však zamotala do tenkých nitiek, z ktorých len tak ľahko nevyviazne.

sama sebouDej predošlej časti sa skončil v sklade, kde má Rebecca ešte stále odložený celý svoj majetok. Sara má desivý pocit, že v ňom nie je sama a výpadok elektriny či blízkosť inej osoby ju v tom len utvrdzujú. Keď sa jej podarí odtiaľ vyjsť von, začína príbeh naberať na obrátkach. Románik s Chrisom sa prehlbuje a Sara sa tiež snaží vyhovieť požiadavkam svojho šéfa Marka.

Druhá časť knihy sa vo veľkej časti venuje vzťahu Sary a Chrisa. Nakoľko sa Sara náhodou stretáva so svojím bývalým milencom Michaelom, rozhodne sa povedať Chrisovi viac o svojej minulosti. Dočkáme sa aj klasickej zápletky, ktorá je príznačná pre erotické romány – nejaká tá hádka, rozchod, zistenie, že hlavní hrdinovia bez seba nemôžu žiť. To všetko je okorenené častými sexuálnymi opismi.

„Lono sa mi zovrie, pretože viem, že si predstavuje, ako sa ho perami dotýkam, a ja po tom nesmierne túžim. Lenže na rozkazy je tu on, len on rozhoduje o tom, čo spravím a čo nie. V tej chvíli sa zaprisahám, že dnes to tak nebude. Teraz možno áno, ale nie celú noc. Skôr než bude zase na odchode do Los Angeles, sa mu ústami prisajem, kdekoľvek si zmyslím.”

Ak ste zvedaví, ako sa vyvŕbi príbeh Rebeccy, mám pre vás výbornú správu – na konci tejto časti sa o nej konečne dozvieme viac. Hoci je zistenie definitívne, ešte stále vo vzduchu visí pár otázok, ktorých odpovede si autorka pravdepodobne necháva pre tretí diel.

Sama sebou je časťou série, ktorá sa mi zdala v porovnaní s ostatnými dvomi dielmi najviac rozťahaná. Možno je to tým, že som čakala na rozuzlenie Rebeccinho „prípadu” a opisy zobrazujúce vzťah medzi Sarou a Chrisom ma od tohto zistenia len odďaľovali. Ak vás ale baví pozorovať priebeh vyvíjajúcich sa citov dvoch postáv, nebudete tieto pasáže brať ako nutné zlo.

Keď porovnám túto sériu s inými erotickými románmi, musím podotknúť, že autorka k príbehu pristupovala s väčším citom a dôrazom pre estetiku. Nie je to síce žiaden kúsok, ktorý by sa vďaka svojmu pôvabu zapísal do dejín, no sú tu badateľné aspoň malé pokroky. Vzťah Sary a Chrisa nie je len spŕškou hormónov, pristupujú k sebe s väčšou ľudskosťou a nevnímajú jeden druhého ako chodiaci sexuálny objekt použiteľný len na posteľové dobrodružstvá. I keď je tu sexuálnych scén pomerne dosť, ide tu o vzájomné zbližovanie dvoch duší a tiel, nie o sex, ktorým by si kompenzovali svoje problémy.

„Keď sa za Chrisom zatvárajú dvere výťahu, pomaly do mňa preniká prázdnota. Stojím v jeho byte sama a namiesto šťastia spred niekoľkých minút sa cítim stratená. Viem, že vzdialenosť nás nemusí odcudziť, ale naša nedávno nájdená blízkosť je stále krehká. Niekoľko sekúnd hľadím na oceľové dvere a želám si, aby sa znova otvorili.”

Aj táto časť je zakončená veľkým dejovým otáznikom, čo u čitateliek urýchli prečítanie tretieho dielu. Autorka nám naznačuje, že sa možno odštartuje ďalšie pátranie po nezvestnej osobe, tentokrát po Sarinej najlepšej priateľke Elle. Rozvije tu autorka kriminálnu zápletku ešte viac, alebo sa tretia časť bude väčšmi venovať láske Sary a Chrisa?

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– osviežujúca zápletka v podobe hľadania Rebeccy

– eroticky ladený príbeh, ktorý sa zameriava nielen na posteľ hlavných hrdinov

Pre koho ánoPre koho áno

– pre všetky ženy, ktoré čítali prvý diel a chcú sa dozvedieť, kde sa práve Rebecca nachádza

– pre ženy, ktoré sa chcú začítať do eroticky ladeného príbehu, ktorý im ponúkne aj niečo viac ako väčšina ostatných titulov z tejto kategórie

Pre koho niePre koho nie

– pre každého, kto tento žáner jednoducho nemusí bez ohľadu na to, či príbeh má zápletku alebo nie

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: IKAR

Preklad: Lujza Lotková

Pôvodný názov: Being me

Recenzent knihu čítal: 03hod 31min

Počet strán: 336

 

Násilie
Vulgarizmy
Sex
Napätie
Opisy

 

Je lepšie žiť v klamstve alebo sa dozvedieť bolestivú pravdu? Čítaj viac
Krásny a citlivý príbeh o tých správnych hodnotách a nepredvídateľnosti života. Čítaj viac
Jedno prijaté pozvanie a život sa razom zmení... Čítaj viac
Rukojemnícka dráma v priamom prenose. Čítaj viac
Ukážte svojim deťom, že slušnosť sa nosí i dnes. Čítaj viac
Svet čelí hrozbe, ktorá nepozná hranice. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
No images found!
Try some other hashtag or username