S.P.O.L.O.K

L. Marie Adeline

Príbeh o nachádzaní ženského sebavedomia a sexuality.


Nikdy nie je neskoro začať si vážiť svoje telo a pozerať sa na seba ako na jedinečnú bytosť. Cassie doteraz žila jednotvárnym a nudným životom, potom prišiel moment, ktorý všetko zmenil.

spolokCassie je servírka v malej útulnej kaviarničke. So svojím bývalým mužom si užila naozaj dosť, alkohol nezničil iba ich vzťah, ale poslal do hrobu i jeho. Dnes si Cassie netrúfa nadväzovať nové vzťahy, no všetko sa zmení, keď v kaviarni nájde zápisník, ktorý si tam zabudla jedna zákazníčka. Zo zvedovosti doň nazrie a v okamihu celá očervenie. Zápisník je akýmsi denníčkom, v ktorom žena opisuje svoje sexuálne zážitky. Keď denník vracia späť, dozvedá sa, že zákazníčka je členkou tajomného spolku. Ak sa chce Cassie dozvedieť viac, musí do neho sama vstúpiť. Netrvá dlho a i ona vlastní podobný zápisník aj krásny náramok, na ktorý postupne zbiera prívesky.

Žiadna hanba, zábrany či predsudky. Tak znie heslo spolku, ktorý Cassie pomáha nachádzať samú seba. Krok za krokom zvláda stupne, pri ktorých sa plnia jej erotické fantázie. I také, na ktoré sa predtým hanbila čo i len pomyslieť. Je čoraz sebavedomejšia a smelšia, čo si všimne nielen ona, ale v neposlednom rade i jej okolie. Nájde konečne niekoho, s kým prežije šťastný a harmonický život?

„Rukou skĺzol do môjho rozkroku, prstami ma dráždil v omamnom rytme. Druhou rukou ma držal za pás tak pevne, že nohami som sa už sotva dotýkala podlahy. Potom ma uchopil za vlasy a jemne mi potiahol hlavu dozadu. Ruky spúsťal po mojom napätom chrbte a nakoniec ma uchopil za obe polovičky zadku.”

Väčšina erotických románov je charakteristická tým, že sa jej autorky zamerali na sexuálne opisy a pozabudli na dej. Tu ho nájdeme, rovnako ako aj celkom peknú a citlivú hlavnú myšlienku. Stále je čas na zahojenie rán z minulosti a objavenie svojich kvalít. Každý ich máme, i keď sme podľahli ťaživému stereotypu a spoločnosť nás vníma ako šedé myšky. Jednoducho povedané – nikdy nie je neskoro zažiariť.

„Vychmatla som mincu zo škatuľky, poobracala som ju v ruke a pripla som ju na príslušné miesto na náramku. Potriasla som rukou a kochala sa zvukom cinkajúcich mincí. Bol Theo naozaj náhodný cudzinec, ktorého som celkom prirodzene priťahovala? Alebo predsa len pracovala pre S.P.O.L.O.K.? To som už nezistila. Matilda však mala pravdu, nezáleží na tom. /…/ ,Správne Cassie. Už nie ste žiadna sivá myš. Moja milá, vy prekvitáte.’”

Čo sa týka sexuálnych scén, ktoré k tomuto žánru neodmysliteľne patria, je ich tu pomenej ako u ostatných kníh z radu erotických románov. Taktiež sú zobrazené jemnejšie a estetickejšie, i keď to, samozrejme, nie je vrchol vkusu. No v porovnaní s ostatnými autorkami, ktoré si na tento žáner trúfli, sa s týmito scénami autorka popasovala celkom dobre. Nezapájala ich do príbehu nasilu, ani ich zbytočne nepredlžovala. Boli len akýmsi doplnkom k príbehu, nie naopak. To je práve dôvod, pre ktorý kniha zožala rozporuplné názory. Tie, ktoré vedia oceniť príbeh, budú nadšené, no ak čakáte sado-maso praktiky na každej druhej strane či ničím neuhasiteľné spŕšky hormónov, kniha vás po čase začne nudiť.

Nie som veľkým nadšencom tohto žánru, no pri tejto knihe som aspoň nemusela prevracať očami a pýtať sa, prečo sa autorka rozhodla zobraziť tému, na ktorú si trúflo aspoň desať autorov pred ňou. Sexuálne opisy tu neboli povýšené nad dejovú zložku a hlavná myšlienka tiež patrí (v rámci tohto žánru) medzi tie vydarenejšie. Ak si chcete prečítať erotický príbeh, no takmer všetky tieto romány sú pre vás priveľkým sústom, mali by ste skúsiť S.P.O.L.O.K. Nájdete tu príbeh, sex i napínavé ukončenie, ktoré je prísľubom ďalšej časti.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– pekná a jemná hlavná myšlienka

– sexuálne scény nie sú nadradené príbehu

– nie je tu klasický vzorec:  mladá žena + bohatý muž = chaotický a dramatický vzťah

Pre koho ánoPre koho áno

– pre ženy, ktoré chcú okúsiť erotickú literatúru, no ostatné tituly ich svojou vulgárnosťou odrádzajú

– pre tých, ktorí sa chcú začítať do príbehu, ktorý demonštruje ženskú krásu a jedinečnosť

Pre koho niePre koho nie

– ak tento žáner neobľubujete vôbec (potom vás nezachráni ani prítomná hlavná myšlienka a jemnejšie sexuálne scény)

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Fortuna Libri

Preklad: Petra Malúchová

Pôvodný názov: S.E.C.R.E.T

Recenzent knihu čítal: 02hod 57min

Počet strán: 280

 

Násilie
Vulgarizmy
Sex
Napätie
Opisy

 

Neboli nájdené žiadne články.
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip