Príbeh dámy X

A. J. Molloy

Cesta za láskou prináša nejednu obeť.


Každý máme svoje hranice, o ktorých možno ani netušíme, no niekde v hĺbke našej duše predsa len sú. Ich prítomnosť si uvedomíme až v momente, keď sme nútení ich prekročiť. No dá sa to? Sme natoľko odvážni, aby sme preliezli múr, ktorý sme okolo seba časom vystavali?

pribeh damy xAlexandra je mladá 22ročná žena, ktorá na pár mesiacov prichádza do Neapola, aby tak pomohla svojej diplomovej práci. Venuje sa v nej talianskej mafii, skúma jej históriu a jednotlivé mafiánske skupiny. Hneď v prvý večer má možnosť stretnúť zaujímavého muža, o ktorom jej kamarátka prezradí, že aj on má kontakty v istých nebezpečných skupinách. Keď Alex bližšie spoznáva tajomného Marca, prichádza na to, že jeho prítomnosť s ňou robí divy. Marc sa však štíti dlhodobého vzťahu a po istom čase prezrádza Alexandre dôvod. Je totiž členom mystického kultu, v ktorom platia prísne pravidlá. Ak sa chce Alex stretávať s Marcom aj naďalej, musí sa stať jeho členkou. Podujme sa na to? Oplatí sa jej vytrpieť si toľko hanby a bolesti?

„,Mystériá stelesňujú sexuálne, emocionálne a spirituálne pravdy, ktoré ťa privedú bližšie k duši. Ja sám som bol zasvätený ako veľmi mladý muž. Čo som sa naučil, je dnes mojou súčasťou. Vrylo sa to do mňa. Mystériá ma vzali na miesta rozkoše a zjavení, ktoré ti nedokážem opísať, no túžim sa o ne podeliť. A túžim potom, aby som ich intenzitu prežíval s tebou, X.’”

Príbeh dámy X sa mi spočiatku javil ako klasický erotický román. Mladá študentka je pobláznená tajomným miliardárom – banálny prvok, ktorý sa vyskytol v takmer každom erotickom príbehu. Postupne sa však na povrch drala špecifickosť románu, čím sa trochu odlíšil od ostatných kníh z tohto žánru. Zápletku tu osviežil už spomínaný mystický spolok. Alex postupne prechádzala jednotlivými časťami skúšky, ktoré boli čoraz obtiažnejšie, vďaka čomu sa dej stupňoval. Popritom som sa dozvedala podrobnosti z Marcovej minulosti, ktoré taktiež príbeh nemálo zamotali.

Na rozdiel od ostatných knižných sérií erotickej literatúry, ktoré veľmi neoplývajú dejom, tu nejaké to napätie a neistota predsa len boli. Namiesto toho, aby sa autorka opäť zamerala na nezmyselné a umelo vytvorené hádky medzi hlavnými hrdinami, popracovala radšej na tom, aby sa príbeh trošku stupňoval. Ubrala tiež z opisov sexuálnych scén, posteľové radovánky tu nie sú také časté ako napríklad v sérií Crossfire alebo Tento muž. No keď sa tu predsa len vyskytnú, sú o dosť tvrdšie, dali by sa dokonca prirovnať k tým zo známej série 50 odtieňov. Pripravte sa tak na plieskanie po zadku, bičovanie a ženskú poddajnosť či submisivitu.

„Znova a znova ma udiera a ja začínam dýchať hlbšie. Potom prudko vydýchnem, v zmesi hanby a nehanebného potešenia; neviem, kde ten povzdych pramení; neviem, odkiaľ pochádza táto mätúca túžba; no je skvelá a brilantná vo svetle sviec odrážajúcom sa na úchvatnom porceláne, ružovom a červenom, a nádhernom. Chcem, aby ma plieskal tvrdšie. Toto poníženie je nádherné.”

Tak ako to už s knihami býva, ani Príbeh dámy X nemusí zachutiť každému. Rada by som napísala, že ak milujete iné erotické romány na jeden dych prečítate i tento, no nie som si týmto názorom celkom istá. Čitateľky, ktoré sa radovali z množstva pikantných opisov a neprekážala im absencia nejakej zápletky, môžu byť prekvapené, že tu nenájdu to, na čo sú v tomto žánri zvyknuté. Aj malá zmena môže úplne pretvoriť výsledný dojem.

Čo tu teda nájdete? Pár pekných opisov Talianska, tajomnú mužskú postavu, od ktorej neviete, čo máte čakať, odvážnu hlavnú hrdinku, akú nájdeme asi naozaj len v knihách, a napätie pretrvávajúce až do poslednej stránky. Mystické prvky vás zavedú do veľkolepého prostredia starodávneho kultu, dočkáte sa aj niekoľkých dráždivých scén a zápletky, ktorá sa svojimi chodidlami zľahka zabára do krimi žánru. Príbeh dámy X je jednoducho iný. A či si už na tú inakosť zvyknete, je len a len na vás.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– osviežujúci prvok v podobe mystického spolku

– odvážna ženská postava

– muž, okolo ktorého je veľa otáznikov

– v porovnaní s ostatnými erotickými románmi, tu nájdeme aj dej či zápletku

Pre koho ánoPre koho áno

– pre ženy, ktorým sa páčila trilógia 50 shades a chcú si prečítať niečo podobné

– pre milovníčky vzrušujúcich príbehov, ktoré od knihy očakávajú aj dej

Pre koho niePre koho nie

– ak nemáte chuť čítať o tvrdých sexuálnych praktikách

– ak vás tento žáner vôbec neláka

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Fragment

Preklad: Peter Sabo

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 03hod 26min

Počet strán: 264

 

Násilie
Vulgarizmy
Sex
Napätie
Opisy

 

Útla, no obsahovo bohatá knižka, ktorá vám dokáže, že život netreba brať vážne. Čítaj viac
Tenká hrana reality a fantázie, ktorú je občas poriadne ťažké spozorovať. Kto už Márqueza čítal, vie o čom je reč. V tomto príbehu, ktorý vznikol približne v polovici jeho tvorby... Čítaj viac
Čo je malé, to je milé. Určite ste to už niekde počuli. No neplatí občas i rovnica čím menší, tým prešibanejší? Ak o tomto tvrdení pochybujete, začítajte sa do... Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip