Pečieme pre radosť

Kolektív autorov

Kuchárka pre všetkých, ktorých pečenie fascinuje.


Je pečenie vaším koníčkom? Trháte si vlasy pri predstave, že by ste návšteve ponúkli pečený polotovar z prášku? Radi miesite, vaľkáte a zdobíte svoje hotové výtvory? Potom je táto kniha presne pre vás!

pečieme pre radosťTáto obšírna publikácia obsahuje nespočetné množstvo receptov, z ktorých si musí vybrať aj ten najmaškrtnejší jazýček. Či už hľadáte „moderné” recepty alebo máte skôr chuť na delikatesy, ktoré nám piekli naše babičky, určite tu svojho favorita nájdete.

„Rozsah tejto knihy je veľmi široký – od tvarohového koláča a klasických tort s maslovým krémom až po moderné pečivo, ako sú americké mafiny a francúzske quiche.”

Kniha vás nepotrápi dlhým úvodom a všetko dôležité tu môžete vyčítať z jednej jedinej stránky. Hneď potom sa už čitatelia a vášniví kuchári presúvajú na receptovú časť, ktorá je rozdelená na deväť podkapitol. V prvej z nich sa môžete pozrieť na to, ako sa vyrábajú rôzne druhy cesta. Máte chuť na tradičné kysnuté koláče? Žiadny problém! Alebo sa vám zažiadalo napríklad krehkých košíčkov plnených ovocím? Aj tento druh cesta za pomoci Pečieme pre radosť hravo zvládnete.

Kapitolu za kapitolou tak budete spoznávať rôzne recepty zoskupené do tematických častí. Nezáleží na tom, či sa chystáte pripravovať adventné pečivo, krémové zákusky, raňajkový chlieb alebo koláčiky ku káve. Inšpiráciu tu bezpochyby nájdete.

Kniha si zachováva štandard klasickej kuchárky. Okrem vymenovaných surovín potrebných na konkrétny dezert alebo koláč tu nájdeme aj detailne opísaný postup, ktorý je pri každom recepte rozdelený do niekoľkých bodov. Pod ingredienciami nájdete aj informácie o čase prípravy, kysnutia či pečenia a občas pri niektorom recepte uvidíte aj „Dobrú radu”, ktorá vám prípravu jedla ešte viac zjednoduší, prípadne sa vďaka nej vyhnete problémom pri pečení.

„Ak budeme robiť koláč z mladej rebarbory v apríli alebo v máji, s najväčšou pravdepodobnosťou nebudeme musieť stonky šúpať. Neskoršie však bude povrch stoniek čoraz tuhší, pretože sa v ňom postupne usadzuje množstvo oxalátov. Koláč z neskorej rebarbory nebude mať iba kyslejšiu chuť, ale môže byť priam zdraviu škodlivý.”

Tých, ktorí sa chcú najprv pokochať hotovým dielom a až potom sa pustia do prípravy pokrmu, poteší i skutočnosť, že drvivá väčšina receptov je tu zdokumentovaná. Obrázkovú predlohu tu nemajú len tie recepty, ktoré sú iba akýmsi doplnkom k hlavnému receptu zobrazenému na stránke. Autori fotografií si skutočne dali záležať na tom, aby vám poskytli detailný vzor pripravovaného dezertu.

Pečieme pre radosť si môže otvoriť vyučený cukrár alebo pekár, no rovnako i úplný začiatočník, ktorý sa do tajov pečenia ešte len zaúča. Inšpiráciu tu nájdu naozaj všetci bez ohľadu na to, či ich chuťové poháriky bažia po slanom alebo sladkom pôžitku. Táto kuchárska kniha je jednoduchá formou, no jej obsah triviálny alebo všedný nie je. Zjednodušene povedané – skĺbili sa tu originalita s prehľadnosťou a rozum s profesionalitou.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– veľké množstvo receptov

– rôznorodosť

– náročnosť prípravy je taktiež odlišná

– pekné ostré fotografie

– recepty sú zoradené do tematických kapitol

Pre koho ánoPre koho áno

– pre cukrárov aj pekárov, ktorí hľadajú inšpiráciu

– pre nováčikov, ktorí doposiaľ pri miskách s múkou veľmi nestáli

– pre každého, kto rád pečie a chce svoju zbierku receptov neustále rozširovať

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Výber Readers Digest

Preklad: Hilda Holinová

Pôvodný názov: Backen mit Liebe

Recenzent knihu čítal: 01hod 40min

Počet strán: 352

 

Originalita receptov
Dostupnosť surovín
Náročnosť
Fotografie

 

Ak sa chceme každý večer stretnúť pri spoločnom stole, žiada si to plánovanie, dobrú organizáciu a trochu umu! Čítaj viac
Slepačia polievka pre dušu, to je pojem, s ktorým sa musel stretnúť každý milovník hĺbavých a krehkých príbehov. Tento zväzok nám približuje situácie, ktoré sa len ťažko dajú vysvetliť rozumom... Čítaj viac
Tematika zdravého stravovania je neustále aktuálna a kuchárskych kníh plných originálnych receptov je neúrekom. Avšak práve táto vám ponúkne prehľad tých najjednoduchších a najchutnejších pokrmov, ktoré... Čítaj viac
Milujete koláče a dezerty, no pri pohľade na ne si predstavíte, ako sa vám rozšíria boky či stehná? Dopriať si sladkosti bez akýchkoľvek výčitiek to si dnes môže dovoliť... Čítaj viac
Máte doma malého NEjedáka? Nad všetkým ohŕňa nos, každé prijaté sústo je sprevádzané veľkým bojom a vy sa len čudujete, odkiaľ tento človiečik berie energiu? Čítaj viac
Čo ak náš najbližší človek, s ktorým máme spoločnú hypotéku a kopec plánov do budúcnosti, náhle zmizne? Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip