Nebíčko v papuľke

Jaroslav Žídek

Aký kraj, taký mrav. Či taká kuchyňa?


Aké špeciality nájdeme na Gemeri, Liptove v Skalici či Starej Ľubovni? Čím sa môžu jednotlivé kúty Slovenska popýšiť a prečo to dobré stále hľadáme len za hranicami, keď to máme priamo pred nosom?

nebicko v papulkeKto v televízii sleduje kulinárske programy, určite reláciu Nebíčko v papuľke pozná. Český šéfkuchár Jaro Žídek, ktorý zakotvil na Slovensku, putuje krížom-krážom po našej krajine a spoznáva rôzne gastronomické špeciality charakteristické pre niektoré oblasti Slovenska. Spolu s ním máte možnosť nazrieť do mnohých kútov našej krajiny a oživiť svoju kuchyňu receptami, ktoré sú častokrát jednoduché a nenáročné na suroviny či prípravu. I napriek tomu, že nám ich sprostredkuje šéfkuchár.

Každý recept tu so sebou prináša nejaký príbeh. Ako sa k receptu Jaro Žídek dostal? Kde recept vznikol, kto mu pri varení pomáhal? V knihe nájdete množstvo fotografií, ktoré vám priblížia „zákulisie” receptu a vďaka ktorým uvidíte aj podrobnosti či zaujímavosti počas jeho prípravy.

„Skaličania sú známi ako ‚fazulári’, a tak ma zaujímalo, čo iné domáce a fajnové by som tu mohol ochutnať. Kuchár Peter Formánek ma prekvapil skalickým ochlebníkom a veľmi potešil jedlom, ktoré som už predtým poznal, takzvaným šumajstrom. Ochlebníky sú placky pečené zo zvyškov, ktoré ostávali v dieži po kysnutí chleba. A šumajstr je jednoduché jedlo plné fazule.”

Na svoje si tu prídu milovníci mäsa, vegetariáni i tí, ktorí sa s chuťou zahryznú do sladkých jedál. Recepty sú skutočne rôznorodé, preto si myslím, že si z tejto pestrej zbierky vyberie naozaj každý. Niektoré recepty sú ako od babičky, budete pri nich potrebovať len pár základných surovín, ktoré bežne nájdete vo svojej špajzi. No nájde sa tu aj pár takých, ktoré dýchajú exotikou a ak si ich budete chcieť pripraviť sami, musíte niektoré ingrediencie pozháňať v blízkom či širokom okolí. Väčšiu prevahu tu má tradičnosť a vôňa domova, no občas ich vystrieda originalita a závan cudzokrajnosti. Vyprážaný kapor, slivkové gule či skalický trdelník podávajú štafetu pštrosím steakom či krokodíliemu karí.

Okrem neodmysliteľnej informácie o surovínách či postupe tu nájdeme i čas prípravy, čas varenia/pečenia a údaj o náročnosti. Vopred tak budete vedieť, do čoho sa púšťate a koľko vám príprava bude trvať. Niektoré recepty sú taktiež obohatené o „Jardove tipy a triky”, v ktorých nás autor informuje o tom, kde netradičné suroviny zohnať, ako dostatočne jedlo ochutiť, či aké kuchynské pomôcky pri varení použiť.

„Do čokoládovej omáčky pridávam len veľmi kvalitnú horkú čokoládu a po troche. Keby som použil sladenú čokoládu alebo jej pridal priveľa, dostanem čokoládovú omáčku na dezert namiesto delikátnej omáčky k divine.”

Hoci je knižka plná fotografií, nie každý recept je tu odfotený, čo môže niektorým používateľom kuchárky trochu prekážať, no myslím, že aj fotografie ilustrujúce prípravu receptu sú postačujúce na to, aby mal každý jasnú predstavu o tom, čo sa chystá vo svojej kuchyni pripraviť.

Nebíčko v papuľke je rozmanitou a pestrou kuchárskou knihou, z ktorej si nejaký ten recept vyberie úplne každý. Nezáleží na tom, či chcete piecť, variť, či máte chuť na sladké, slané, mäsové či bezmäsité pokrmy. Recepty nazbierané pri potulkách na Slovensku vás zaujmú natoľko, že väčšinu z nich budete chcieť odskúšať vo vlastnej kuchyni. Ak hľadáte bežné i netradičné jedlo vhodné na všedný deň či špeciálnu príležitosť, táto knižka vám bude veľkým pomocníkom.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– rôznorodosť receptov

– zrozumiteľne vysvetlený postup

– fotografie zachytávajú nielen výsledky varenia či pečenia

Pre koho ánoPre koho áno

– ak chcete načerpať inšpiráciu 

– ak hľadáte zbierku receptov, v ktorej je „z každého rožku trošku”

Pre koho niePre koho nie

– pre tých, ktorí od kuchárky očakávajú fotografie zachytávajúce každý recept

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: IKAR

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 00hod 36min

Počet strán: 176

 

Originalita receptov
Dostupnosť surovín
Náročnosť
Fotografie

 

Aj s bifľoškou môže byť zábava! Čítaj viac
Tajomstvá, ktorých odhalenie vami zamáva. Čítaj viac
Nie na všetky zmeny sa možno pripraviť. Čítaj viac
Nádherné telo, tučné bankové konto, majetky, ktoré sa na prstoch jednej ruky zrátať nedajú, a neuveriteľná, priam až magická príťažlivosť. Stretnúť práve takéhoto muža je snom mnohých žien... Čítaj viac
Keď sa spomienky na najkrajšie obdobie nášho života rozplynú ako ranná hmla. Čítaj viac
Keď má príbeh vyššiu cenu než čokoľvek iné. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip