Návod na šťastný život

Joe Vitale

Podstata šťastného života vôbec nie je zložitá.


S motivačnými príručkami, ktoré nám sľubujú efektívnu životnú zmenu, sa v posledných rokoch akoby roztrhlo vrece. Autori sa predbiehajú v inovatívnejších názvoch, vydavateľstvá zasa vsádzajú na rôzne grafické spracovania. Nenájdeme však v každej knihe to isté ako v ostatných publikáciach?

navod na stastny zivotMožné to je. Princíp na zlepšenie života je v zásade rovnaký, no záleží od konkrétneho autora, ako nám tieto prevratné myšlienky podá. Niekto sa zameriava na pocitové frekvencie, iný spomína blahoprajný vesmír, ďalší nás podnieti k tomu, aby sme svoje podvedomie presvedčili, že si úspech a šťastie naozaj zaslúžime. Čo nám prináša Joe Vitale? Autor, ktorý bol kedysi bezdomovcom, no dnes zbiera starožitné autá a žne úspechy všade, kam príde?

Joe sa vypracoval na akéhosi guru v oblasti marketingu. Zdá sa, akoby mal tento človek patent na úspech a účinné prezentovanie svojich služieb. Tento talent, na ktorom si vybudoval hojnosť a všeobecné uznanie, sa trochu premieta aj do jeho kníh. Pri Návode na šťastný život nebudete meditovať a obracať sa na svoje vnútro prosiac ho o odpovede na vaše otázky. Budete konať. Rýchlo, jednoducho a racionálne!

„Asi je ťažké zmieriť sa s tým, ale výsledky, ktorých sa nám dostáva, sú také, aké si zaslúžime. Inými slovami – to, čo práve teraz robíte, vám prináša výsledky, ktoré práve teraz pozorujete. Ak máte nadváhu, zrejme ste pre to niečo urobili /…/ Ak ste sami, je to asi tým, že ste robili alebo robíte niečo, čím od seba ľudí odháňate.”

Návod na šťastný život je príručkou, ktorú Joe vystaval nielen na svojich originálnych tvrdeniach, no z veľkej časti spolupracoval aj s inými odborníkmi z oblasti sebarozvoja. On i mnoho ďalších autorov nás naučí, ako pochopiť sám seba, ako využiť vnútorný potenciál, ktorý sa v nás ukrýva a ako nestagnovať na jednom mieste s hlavou položenou v dlaniach.

Keďže sme sa s týmto autorom mohli stretnúť aj vo filme Tajomstvo, ktoré napokon dostalo i knižnú podobu, niektoré myšlienky vám tu môžu byť povedomé. Hoci Joe súhlasí s dôležitosťou vďačnosti či vizuálizácie, nevysvetľuje nám tieto zákony do hĺbky. Na to tu sú iné knihy, bolo by zbytočné sa opakovať. Namiesto toho ostáva nohami pevne na zemi a viac sa zameriava na prax.

Vitale nás učí, ako sa vymaniť z pozície obete a prekonať vnútorný strach, ktorý je častokrát najväčšou prekážkou v plnení našich snov. Bojíte sa toho, že sa vaše podnikanie skončí krachom? Mysliíte si, že s konkrétnym nápadom nedokážete preraziť vo svete biznisu? Potom nie ste na dobrej ceste!

Kniha je plná rôznych príbehov, ktoré poukazujú na to, že energiu potrebnú na úspech nemožno čerpať z vonkajších zdrojov, ale pramení priamo v nás. Na základe životných skúseností iných ľudí budete môcť zistiť, že polená si pod nohy hádžeme my sami. Tiež si nás v texte počká nejaký ten test alebo krátke cvičenie, pomocou ktorého sa dá rýchlo a jednoducho zistiť, či hráme rolu obete alebo či sme pánom vlastného života.

Návod na šťastný život obsahuje vskutku rôznorodé rady, ktoré je možné zapájať do života ihneď. Niektoré vyzerajú ako úplné banality, až sa občas začudujeme, prečo si autor zaumienil, že ich vo svojej knihe spomenie. No keď sa stanú našou každodennou rutinou, zistíme, že majú skutočne pozitívny vplyv na náš život.

„Málokto vie, že keď zaspáva, splýva s energiou všetkého, čo existuje a čo sa bežne nazýva vesmírom. To je vaša príležitosť predložiť nejaké želanie či objednávku, a vesmír ich začne plniť.”

Joe Vitale vás prinúti konať. Nemusíte si vziať k srdcu všetky jeho rady, stačí sa zamerať na niektoré z nich a pochopiť princíp fungovania vesmíru a možno sa práve vo vašom živote udejú zázraky. Najlepšie urobíte, ak sa ku knihe budete pravidelne vracať. Jedným rýchlym prečítaním sa veľa nevyrieši, je potrebné osvojiť si niektoré princípy natrvalo, a to dosiahnete len vtedy, ak si knižku zvolíte za svojho trvalého pomocníka. Nezáleží na tom, či chcete zlepšiť svoj zdravotný stav alebo finančnú situáciu. Návody opísané v knihe sú univerzálne a dajú sa použiť v každej oblasti života.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– jednoduchosť

– autor volí ľahký a nekomplikovaný jazyk

– princípy sa dajú praktizovať vo všetkých oblastiach života

– v knihe nájdete nielen autorove rady, no i príbehy či rozprávania iných známych autorov

– množstvo rád, z ktorých si tie svoje vyberie naozaj každý

Pre koho ánoPre koho áno

– pre každého, kto obľubuje motivačnú literatúru napísanú zrozumiteľne a jednoducho

– ak už máte plné zuby meditačných motivačných princípov, ktoré večne ospevujú silové frekvencie

– ak chcete namiesto hĺbania a prosenia vesmíru konečne začať konať

Pre koho niePre koho nie

– ak sú vám bližšie publikácie, ktoré do hĺbky opisujú fungovanie vesmíru, silu vďačnosti či vizualizácie

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Ottovo nakladateľstvo

Preklad: Jana Pacnerová, Emília Filipová

Pôvodný názov: Life’s Missing Instruction Manual

Recenzent knihu čítal: 02hod 38min

Počet strán: 184

 

Skúsenosti autora
Praktické cvičenia

 

24hodinová prechádzka po boku Einsteina je niečo, s čím by sa mal stretnúť každý milovník biografií. Nie je totiž životopis ako životopis... Čítaj viac
Kniha bez príbehu či akýchkoľvek rád, no napriek tomu dokáže potešiť. Čítaj viac
Robert T. Kiyosaki Ako byť dva kroky vpred tak, aby nás súčasná finančná situácia nedokázala dobehnúť? Druhú šancu v živote rozdáva len málokto... Chyby sa dnes neodpúšťajú a zbaviť sa tej či onej nálepky, ktorú sme si svojím konaním vyslúžili, Čítaj viac
Už nikdy viac sa nebudete cítiť malí. Čítaj viac
Občas v živote stretneme ľudí, ktorí nás tlačia k zemi. Čítaj viac
Odhodiť všetko, na čom sme roky tak tvrdo pracovali a vyjsť v ústrety novému životu. Pokojnejšiemu, hĺbavejšiemu a radostnejšiemu. Čo nám do sŕdc prináša šťastie? Sú to majetky, významné spoločenské... Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip