Navarme si Japonsko

Denisa Ogino

Navariť si Japonsko nemusí byť také zložité…


Keď sa povie japonská kuchyňa, v našich mysliach sa automaticky zjaví kopec ryže a čuchové bunky nám zachváti prenikavá vôňa surových rýb. No nie je na čase odbúrať predsudky či mýty? Aké sú japonské jedlá v skutočnosti?

navarme si japonskoTo nám veľmi rada prezradí Denisa Ogino, Slovenka, ktorá strávila pár rokov v Japonsku a zoznámila sa nielen s japonskými zvykmi, ale i s ich rôznorodou a pestrou kuchyňou. Momentálne sú v slovenských rodinách japonské pokrmy veľkou raritou. Väčšinou slovenské gazdinky odrádzajú nové netradičné suroviny alebo cudzie prísady, s ktorými nemajú v kuchyni žiadne skúsenosti. Pomocou tejto knihy ale zistíte, že si japonská kuchyňa nevyžaduje nadmerné úsilie, dlhé hodiny za sporákom, ani hlbšie načretie do vašich peňaženiek.

V krátkom úvode sa čitateľ zoznámi s japonskými tradíciami pri stolovaní, spozná rozdiely medzi touto a napríklad i čínskou kuchyňou. Ako správne uchopiť paličky? Čo sa pri japonskom stole smie a čo je striktne zakázané? Okrem iného nám tiež autorka predstaví najdôležitejšie suroviny, ktoré majú pri príprave japonských jedál nesmierny význam. Aké sú najčastejšie ochucovadlá? Čo je mirin, shoyu, tsuyu, chikuwa či togarashi?

„Paličky na jedenie sú zväčša drevené – v reštauráciách sú jednorazové, v domácnostiach ich majú lakované, aby sa dobre umývali. V minulosti ich vyrábali aj zo slonovinovej kosti. Ak sa dostanete k stolu s Japoncami, mali by ste vedieť, že pri jedení paličkami platí prísna etiketa. Stačí len nepatrné gesto a dokážete svojich spolustolovníkov uraziť.”

Recepty sú tu zoradené podľa náročnosti. V prvej kapitole nájdete také, pri ktorých budete potrebovať len pár surovín a ich príprava vám zaberie len niekoľko desiatok minút. V poslednej kapitole na vás zasa čakajú o čosi náročnejšie recepty, no i tie si vďaka pár tipom môžete prispôsobiť a zjednodušiť. Mnoho receptov tu má totiž i jednoduchší variant.

Čo sa týka surovín, drvivú väčšinu z nich nájdete aj v bežných hypermarketoch, nemusíte teda prekutrávať špecializované obchody. Navyše, pár receptov si tu vyžaduje len suroviny, ktoré máte bežne aj vo svojej kuchyni. Ak sa teda rozhodnete z tejto kuchárky niečo uvariť, nemusíte hneď pobežať do obchodu, úplne postačí, ak sa postavíte z pohovky 🙂 .

Postup prípravy je tu opísaný veľmi jednoducho a zrozumiteľne, k čomu prispieva aj fakt, že jednotlivé kroky sú zoradené do niekoľkých bodov. Každý recept má aj obrázkovú predlohu, takže hneď ako sa pustíte do varenia, máte pred očami výsledné „dielo”. Na fotografiách si dal ich autor nesmierne záležať, sú ostré, farbisté a pokrmy na nich sú naservírované tak, aby vo vás okamžite vzbudili hlad.

Aké jedlá môžete vďaka tejto kuchárke vyčarovať? Polievky, predjedlá i dezerty, na svoje si prídu milovníci mäsa aj vegetariáni… Nezáleží na tom, či máte chuť na sladké alebo slané, zástupcov oboch chutí tu bez problémov nájdete. Veľkým plusom je i to, že pred každým receptom nájdete aj stručný popis, v ktorom sa dozviete zaujímavosť o konkrétnom pokrme, nejaké tie tipy a odporúčania pri príprave či servírovaní.

„Biele víno a saké robia toto jedlo zvláštnym. Budeme pracovať s hovädzím mäsom nakrájaným natenko, odporúčam použiť časť stehna, ale môžeme siahnuť aj po kuracom alebo bravčovom mäse, vnútornostiach či zelenine.”

Chcete trochu osviežiť svoju kuchyňu a uvariť niečo nové – niečo, čo bude chutné, zdravé a bude hýriť takými vôňami, na aké nie ste doposiaľ zvyknutí? Nebaví vás donekonečna postávať pri sporáku, varíte dokola tie isté jedlá? Ak ste na tieto otázky aspoň raz odpovedali ,Áno‘, je tu veľká pravdepodobnosť, že si tuto útlu, no pestrú kuchárku zamilujete. Navarte si Japonsko a zistite, že japonské jedlá nie sú len o surových rybách. Je na čase, aby sme uvideli realitu a predstali veriť mylným poverám.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– recepty zoradené podľa náročnosti

– pestré fotografie

– množstvo tipov a rád ako si varenie ešte viac zjednodušiť

Pre koho ánoPre koho áno

– pre milovníkov japonskej kuchyne

– pre všetkých, ktorí občas navariť niečo nové a nenáročné

Pre koho niePre koho nie

– ak očakávate, že drvivú väčšinu jedál uvaríte zo surovín, ktoré sú „typicky slovenské”

– ak nemáte chuť na niečo nové a cudzokrajné

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Evitapress

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 00hod 40min

Počet strán: 200

 

Originalita receptov
Dostupnosť surovín
Náročnosť
Fotografie

 

Nikdy nie je neskoro na nové začiatky. Čítaj viac
Ak sa chceme každý večer stretnúť pri spoločnom stole, žiada si to plánovanie, dobrú organizáciu a trochu umu! Čítaj viac
Život je potvorka veľmi vrtkavá. V momente, keď si slastne povzdychnete nad šťastím, ktoré nachádzate v... Čítaj viac
Sexuálne zneužívanie detí je bohužiaľ aj v dnešnej, pomerne vyspelej spoločnosti, stále fenomén, ktorý katastrofálne zaťažuje a ničí nielen jeho obete, ale aj celé okolie, rodinu a celú spoločnosť. Na Slovensku zostáva... Čítaj viac
Skutočne na každú vzťahovú boliestku existuje liek? Je možné, aby sa každá láska dala zachrániť pred krachom či pádom do hlbokej priepasti? Čítaj viac
Denník, ktorý zachytáva rôznorodé emócie. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip