Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893
Môj macík - Plutonium.sk - Bombové knižné recenzie!

Môj macík

Mária Rázusová-Martáková

Knižka, ktorá snáď nikdy nezostarne.


Medzi obrovskou hromadou rozprávok, ktoré máme k dispozícii, nájdeme také, ktoré zažijú chvíľkovú slávu a potom na nich nemilosrdne čas nafúka prach. A potom sú tu tie, pre ktoré pár desaťročí nepredstavuje žiaden problém. Môj macík rozhodne spadá do druhej kategórie. V čom spočíva kúzlo tejto knižky?

môj macikMožno v jej jednoduchosti, kratučkom príbehu, hravých rýmoch a krásnych ilustráciach. Môjho macíka poznali naši rodičia, poznáme ho my a je známy i generácií, ktorá prišla po nás. O čom rozprávajú jeho krátke veršíky?

Príbeh je o malom dievčatku a jej hebučkom zvieracom kamarátovi, ktorí si aj zo všedného dňa vedia urobiť malé dobrodružstvo. Ušiť košieľku, navariť kašu, vyjsť von na prechádzku či sa nechtiac vykúpať v potoku… Títo dvaja kamaráti sa veru nikdy nenudia.

„Tak, strapánik chlpatý,
nekvapni si na šaty!
Už ťa obed očakáva:
cukrík, koláč, biela káva.”

Knižka je určená pre tie najmenšie deti, ktorým okúzľujúci svet kníh ešte len otvára svoje brány. Nie je to len kvôli kratučkému rozsahu (knižku deťom prečítate za pár minút), no i kvôli pekným a ľahko zapamätateľným veršíkom, ktoré sa do detskej pamäti vryjú neuveriteľne rýchlo.

„Už sme došli k potoku –
pridaj, Macík, do kroku:
labka tmavá – nôžka biela,
šups my rovno do kúpeľa!”

Knihu Môj macík som ako dieťa milovala ja a budú ju mať v obľube i vaši drobci. Nie je náhodou, že vyšla v niekoľkých vydaniach a jej náklad si vždy detské rúčky s radosťou rozchytajú. Pár veršov sa síce minie veľmi rýchlo, no nik vám nezakáže znovu sa vrátiť na prvú stranu a začať čítať odznovu. Rodičom sa po stom prečítaní tieto rýmovačky síce zunujú, no radosť a potešenie v detských očkách budú skvelou kompenzáciou.

Ak máte doma dieťa, ktoré komplikovaným rozprávkam ešte celkom nerozumie, či nevie pochopiť ich podstatu, Môj Macík vám poskytne priestor na to, aby ste svoju ratolesť mohli oboznámiť s knižkou – novým priateľom, ktorý v budúcnosti môže zastávať úlohu priateľa, utešiteľa či poradcu. Krásne veršíky, pekné a jednoduché ilustrácie vášmu dieťaťu ukážu, že knihy nám otvárajú nejedni vrátka do pestrých a podmanivých dimenzií. Ak raz vaši drobci vyrastú a pozrú sa na túto knihu, budú mať pred očami okamihy, pri ktorých ste im tieto básničky čítali. Spomenú si na bezstarostné detstvo a budú vám za tieto spomienky nesmierne vďačné.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– tradičný krátky príbeh

– jednoduché ilustrácie

Pre koho ánoPre koho áno

– pre deti od jedného roka

Pre koho niePre koho nie

– ak si potrpíte na pestré a prešperkované ilustrácie

– ak hľadáte rozprávkovú knižku, ktorá by vám vydržala viac ako 10 minút

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Eastone Books

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 00hod 05min

Počet strán: 8

 

Neboli nájdené žiadne články.
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
No images found!
Try some other hashtag or username