Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893
Mních, ktorý predal svoje Ferrari - Plutonium.sk - Bombové knižné recenzie!

Mních, ktorý predal svoje Ferrari

Robin S. Sharma

Vystavať svoj život na nových pilieroch nemusí byť také komplikované.


Odhodiť všetko, na čom sme roky tak tvrdo pracovali a vyjsť v ústrety novému životu. Pokojnejšiemu, hĺbavejšiemu a radostnejšiemu. Čo nám do sŕdc prináša šťastie? Sú to majetky, významné spoločenské postavenie alebo skôr pocit, že si bytie na tejto planéte vážime?

mnich ktory predalJulian Mantle bol špičkovým právnikom, ktorý svoj život zasvätil svojmu povolaniu a profesii. V jeden deň dostáva uprostred súdnej siene srdcový kolaps, ktorý ho prinúti zamyslieť sa. Sú drahé autá, obrovské domy a materiálne hodnoty to, čo ho robí šťastným? Nie je skôr ich otrokom? Rozhodne sa zahodiť všetko, na čom tak veľmi lipol – predáva dom, auto, zanecháva svoju dlho budovanú kariéru a odíde hľadať sivanských mudrcov, ktorí by mu pomohli nájsť duševnú rovnováhu. Po dvoch rokoch sa vracia za svojím kolegom a priateľom Johnom, aby mu vyrozprával poznatky, ktoré sa za uplynulé obdobie naučil. John neverí vlastným očiam, Julian omladol o niekoľko rokov, z klbka nervov sa stala vyrovnaná a pokojná osobnosť. V čom tkvie celé tajomstvo jeho vnútornej premeny?

„Naproti mne stál človek prekypujúci zdravím a z jeho tváre vyžaroval život. Jeho žiariace oči boli oknom, cez ktoré sa dala uvidieť jeho mimoriadna vitalita. Najúžasnejšia zo všetkého bola vyrovnanosť a pokoj, ktoré z neho vyžarovali. Sedel som vedľa neho, pozoroval ho a mal som pocit dokonalého zmierenia.”

Príbeh nám rozpráva John, ktorý od prekvapenia niekedy nevládze ani poriadne dýchať. Väčšina knihy je zostavená vo forme dialógu medzi ním a Julianom. Práve on mu rozpráva o tom, aké to bolo, keď sa vymanil spod vlády svetských hodnôt. Dnes Julian nemá nablýskané Ferrari ani rozľahlé sídlo v lukratívnej štvrti, no vyzerá oveľa spokojnejšie ako keď ho John videl naposledy.

Vnútorná disciplína, motivácia, potreba dokonale ovládať svoju myseľ a zvíťaziť nad negatívnymi myšlienkami, ktoré nás zvnútra nahlodávajú… Mať svoj cieľ, vložiť doň všetko svoje úsilie, nemárniť čas a preciťovať úspechy, ktoré na nás ešte len čakajú… Ak chcete žiť život plný šťastia a pohody, nemusíte sa stať mníchom, odísť do hôr a izolovať sa od okolitého sveta. Stačí len, ak budete rovnako myslieť. Máte pocit, že vás vaša práca nenapĺňa? Nevidite vo svojom živote hlbší zmysel? Potom je čas na zmenu! Nečakajte, kým vám vaše telo povie stop a zasadí bolestivý úder. Vtedy už môže byť neskoro…

Kniha je plná krásnych myšlienok a podnetov, ktoré vôbec nie sú ťažké na realizáciu. Podumať nad tým, čo chceme v živote skutočne robiť, postupne prekonávať zväčša i neopodstatnený strach, trvať na sebadisciplíne a kontrolovať svoju myseľ, môže naozaj každý, nech už sa nachádza kdekoľvek. Ak máme čas myslieť negatívne, dovoliť starostiam a obavám, aby nás ovládali, prečo by sme si nenašli chvíľku aj na to, aby sme začali dbali o pozitívne myšlienky a odbúrali všetky zábrany rokmi zakorenené v našich mysliach?

„Pamätaj na staroveký princíp dvadsaťjednotky: keď niečo robíš dvadsaťjeden dní vkuse, stane sa to tvojím návykom. Takže pokračuj vo svojej rutine skorého vstávania asi tri týždne a nenechaj sa odradiť tým, že ti to bude pripadať nepohodlné. Po tomto čase sa to už stane súčasťou tvojho života.”

Mních, ktorý predal svoje Ferrari je tu pre tých, ktorým nestačí len bežná motivačná príručka plná poučiek a návodov. V tejto knihe sú všetky princípy a poučenia vsadené do ľahkého príbehu. Po istom čase môže mať čitateľ pocit, že ho forma dialógu trochu vyčerpáva, no ak si knihu rozkúskuje a neprečíta ju za pár hodín, únava či jednotvárnosť nebudú tasiť zbrane. Viem si však predstaviť, že jednotná forma sa po čase môže stať pre niekoho otravnou. Julian vysvetľuje princípy, do ktorých tajov bol zasvätený, a John ho každú chvíľu prerušuje, niekedy i celkom nelogickou otázkou. Nie každý čitateľ bude mať pevné nervy, aby toto prerušovanie dokázal prečítať bez prevrátenia očami.

Táto publikácia, ktorá zožala úspech po celom svete a teší sa čitateľskej obľube už niekoľko rokov, je určená tým, ktorí sa chcú zdokonaľovať. V myslení, v činoch, v poznatkoch, ako vypracovať svojho ducha do veľkolepých tvarov. Kniha prináša mnoho názorných príkladov či praktických cvičení, takže tu skutočne nejde len o prázdne slová zabalené do ligotavého papiera, ale i o činy. Ponaučenia, ktoré v knihe nájdeme síce nie sú prevratné či roky utajované, nájdeme ich aj v iných motivačných príručkách, no v tomto prípade sú podané zrozumiteľne a ľahko. Príbeh vnútornej premeny Juliana navyše celú knižku odľahčuje a čitateľom ukazuje, že nie je také dôležité, aby sme sa hnali za materiálnymi vecami. Veď to najväčšie bohatstvo na svete predsa nosíme každý pri sebe.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– motivačné princípy vsadené do príbehu

– knižka vie čitateľa nabudiť a podnietiť k zmene

– nejde tu len o slová, ale aj o praktické využitie naučených poznatkov

Pre koho ánoPre koho áno

– ak máte dosť bežných motivačných kníh, táto knižka môže byť príjemnou zmenou

– ak potrebujete nakopnúť v oblasti sebadisciplíny a vnútornej motivácie

– ak cítite, že sa z vašeho života stal kolotoč v podobe platenia účtov a zveľaďovania hmotného majetku

Pre koho niePre koho nie

 – ak nemáte dostatok trpezlivosti – rozhovor Juliana a Johna sa po čase môže zdať jednotvárny, i keď prináša nový obsah

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Eastone Books

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 02hod 28min

Počet strán: 176

 

Skúsenosti autora
Praktické cvičenia

 

Láska nás dokáže poriadne potrápiť. Vkladáme do nej nemalé nádeje, no nie vždy sa nám naše očakávania splnia. Prečo neustále priťahujeme rovnaký typ partnera, keď bytostne túžime po niekom... Čítaj viac
Máme šťastie skutočne na dosah v každej chvíli? Čítaj viac
Uprataný byt je základom šťastného života. Čítaj viac
Krátky, no o to viac bohatý príbeh o mužovi, ktorý pomáhal s láskou a nič za to nečakal. Čítaj viac
Robert T. Kiyosaki Ako byť dva kroky vpred tak, aby nás súčasná finančná situácia nedokázala dobehnúť? Druhú šancu v živote rozdáva len málokto... Chyby sa dnes neodpúšťajú a zbaviť sa tej či onej nálepky, ktorú sme si svojím konaním vyslúžili, Čítaj viac
Neobyčajný životný príbeh obyčajného starca. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
No images found!
Try some other hashtag or username