Miluj svoj život

Louise L. Hayová

Život je parádna vec, len treba vedieť, ako s ním správne naložiť.


Odkiaľ pochádzajú šťastie či spokojnosť? Sú to pocity, ktoré musíme nájsť sami v sebe, alebo treba počkať, kým k nám prídu z vonkajšieho prostredia? Čo je kľúčom k vyrovnanému a šťastnému životu?

miluj svoj životLouise Hayová je priekopníčka v oblasti sebarozvoja. Sama nemala ľahký život, no za pomoci vlastnej mysle a nového vnútorného postoja sa dokázala vypracovať až na pozíciu, na ktorej stojí teraz. Chcete na tom byť rovnako? Je to navonok jednoduché, stačí len milovať. Svoj život, svoje ja, svoje telo. Nie každý to však dokáže zo dňa na deň. Kniha, ktorá vyšla v niekoľkých jazykoch a jej náklad sa dá rátať na desiatky miliónov vám však ukáže, ako na to.

„Láska nie je mimo nás, láska je v nás samých. Nežiadajte, aby prišla okamžite. Možno na ňu nie ste pripravení alebo nie ste v štádiu, aby ste mohli prežiť lásku podľa svojich predstáv. Nesnažte sa žiť s niekým iba preto, aby ste neboli sami.”

Miluj svoj život nie je klasickou motivačnou príručkou. Autorka k písaniu pristupovala s citom a s láskou, čo je poriadne cítiť v celom rozsahu knihy. Nehrá sa na super ženu, ktorá má recept na všetko a nikomu nevnucuje svoje názory. Uveríte jej totiž aj bez toho, aby na vás vyvinula akýkoľvek nátlak. Prihovára sa k nám ohľaduplne a píše rečou, ktorá nepotrebuje žiadne odšifrovania. Občas do textu zapracovala svoje osobné zážitky alebo skúsenosti iných ľudí, s ktorými sa Louise počas života stretla.

V publikácii sa autorka zameriava na život ako komplexný celok. V každej kapitole sa venuje inej oblasti života. Či už máte prádznu peňaženku, nostalgický pocit na duši, vážny i menej vážny zdravotný problém, alebo v práci nenapredujete tak, akoby ste si želali, na všetko tu nájdete riešenia.

Od iných motivačných či osobnosť rozvíjajúcich kníh sa táto publikácia líši tým, že je plná pozitívnych afirmácií, ktorými sa Lousie preslávila po celom svete. Len čo si ich začnete opakovať, dušu zaplaví hrejivé teplo. Čo sa však v našom vnútri deje naozaj? Za pomoci niekoľkých „čarovných” viet sa preprogramuje naše podvedomie. Myslíte si, že si úspech, bohatsvo či zdravie vôbec nezaslúžite? Pod vplyvom udalostí, ktoré sa vo vašom živote udiali, to vôbec nemusí byť nezmyselné. Koľko ľudí chodí po svete so sklonenou hlavou nevediac, že aj oni majú v sebe rovnaké bohatstvo ako všetci ostatní. Sebaocenenie, sebaláska a pochopenie vlastného vnútra je kľúčom k šťastnému životu!

„Prirodzene, ak milujete svoje telo, odmení sa vám tým, že bude zdravé. Nevedomie nemá ani štipku zmyslu pre humor a nedokáže rozoznávať skutočnosť od výmyslu. Všetko to, čo hovoríte a všetko to, na čo myslíte, je preň stavebným kameňom.”

Lousie Hayová nám vo svojej knihe dáva nádej, že všetci môžeme mať všetko, po čom túžime. Je úplne jedno, odkiaľ pochádzate, či ste prežili harmonické detstvo, či ste zadĺžení až po uši alebo vám rodičia na prahu dospelosti kúpili skromnú vilku na Kolibe. Nezáleží na tom, čo bolo predtým, ak začnete k svojmu vnútru prejavovať úctu a lásku, minulosť už na vás nebude mať žiadny vplyv.

Na konci knihy sa nachádza kapitola s názvom Uzdrav sa, v ktorej nájdeme zoznam rôznych ochorení a zdravotných ťažkostí. Louise nám vysvetľuje ich pôvod a naučí nás ako pretvoriť starý a chorobu vyvolávajúci myšlienkový vzorec na nový, ktorý nám zabezpečí pevné zdravie. Zoznam ochorení je naozaj rozsiahly, keď som túto časť knihy čítala po prvýkrát, bola som prekvapená, že tu nachádzam i choroby, ktoré v publikáciach od iných autorov chýbali. V jednej kapitole tak Louise dokázala zobraziť to, na čo niekomu nestačila ani celá kniha. S jej štruktúrou sa zoznámite veľmi rýchlo – autorka najprv objasní vnútornú príčinu ochorenia a potom nám poskytne pár afirmácií, ktorými si vieme chorobu z tela odstrániť.

Miluj svoj život je presne ten typ knihy, ktorý by sa mal dostať do rúk každému. Bola by tak oveľa väčšia šanca, že po našej planéte budú chodiť len spokojní a vnútorne vyrovnaní ľudia. Samozrejme, také niečo je ešte ďaleká budúcnosť. Nie všetci sú pripravení prijať a osvojiť si poznatky, ktoré nám kniha ponúka. Milovať sám seba i svoj život síce znie jednoducho, no v praxi je to dlhá a náročná púť. Výsledok na jej konci však stojí za to.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– nevtieravé a nenásilné podanie nových poznatkov

– kniha sa zameriava na všetky oblasti života

– v publikácii je množstvo informácií, ktoré sa dajú okamžite zapojiť do praxe

– kniha je členená do prehľadných kapitol

Pre koho ánoPre koho áno

– pre každého, kto má chuť na sebe pracovať aj napriek tomu, že v istých oblastiach života nepociťuje prázdne miesta

– pre nováčikov aj tých, ktorí už majú s motivačnou literatúrou skúsenosti 

Pre koho niePre koho nie

– ak neveríte, že za svoje životy nesieme plnú zodpovednosť

– ak vás technika opakovania pozitívnych afirmácií veľmi nezaujala

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Gardenia

Preklad: Zuzana Kramplová, Marián Dujnič

Pôvodný názov: You Can Heal Your Life

Recenzent knihu čítal: 03hod 07min

Počet strán: 224

 

Skúsenosti autora
Praktické cvičenia

 

Naozaj sa vekom všetko zlepšuje? Čítaj viac
Ako sa cíti jeden človek z desiatich? Čítaj viac
Občas v živote stretneme ľudí, ktorí nás tlačia k zemi. Čítaj viac
Láska nás dokáže poriadne potrápiť. Vkladáme do nej nemalé nádeje, no nie vždy sa nám naše očakávania splnia. Prečo neustále priťahujeme rovnaký typ partnera, keď bytostne túžime po niekom... Čítaj viac
Väčší dom, nové auto, vysnívaný partner či zlepšenie vzťahov na pracovisku? Po čom túžite vy? Nech je vaše akékoľvek, materiálne či nehmotné, vedzte, že ho môžete dosiahnuť... Čítaj viac
Máme šťastie skutočne na dosah v každej chvíli? Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip