Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893
Kto je to dievča? - Plutonium.sk - Bombové knižné recenzie!

Kto je to dievča?

Alexandra Potterová

Keď stretnete na ulici niekoho, kto vám je viac než dôverne známy.


Skúste sa obhliadnuť do minulosti a povedzte si, čo by ste robili inak. Trávili by ste viac času so svojou rodinou? Menej pracovali, mali viac odvahy pri podnikaní, väčšmi si vážili svoje zdravie a dbali by ste o to, aby ste nikomu neublížili? Alebo by ste urobili niečo úplne iné, vďaka čomu by ste dnes boli na celkom inom mieste?

kto je to dievcaCharlotte Merryweathearovej sa prihodilo niečo, o čom my môžeme len snívať. Pri bežnej ceste mestom zrazu stretla samú seba, mladšiu o niekoľko rokov, ako šoféruje svoje staré auto. Dnes je Charlotte úspešná žena vlastniaca PR agentúru a má všetko, čo si žena v jej veku môže priať – od vzťahu až po finančné zázemie. Aj napriek tomu všetkému sa však necíti vo svojej koži, občas na ňu doľahne stres a potrápi ju spánok. Situácia, kedy Charlotte uvidí svoje ja mladšie približne o desať rokov, jej vo veľkom naštartuje život. Snaží sa mladšiu Charlotte vyhľadať a zisťuje, že žije rovnako ako ona predtým. Znamená to, že urobí aj rovnaké chyby? Naletí rovnakému mužovi, prežije tie isté trápenia? Charlotte sa jej posnaží naliať rozum, aby sa mnohým boľavým situáciám vyhla. No dá sa to? Zmeniť niečo, čo sa už dávno stalo?

„Na moment mi napadne, akoby bola medzi nami akási podobnosť. Vravím akoby! Cítim sa trochu smiešne, tak si vložím knižku naspäť do tašky a postavím sa. Videla som už dosť. Okej, tak teda riadi moje staré auto a býva na tej istej ulici ako ja, no a čo? Otočí sa. A úplne zamrznem. Je to, akoby mi niekto položil na žalúdok desaťtonové závažie.”

Ak ste sa už s Alexandrou Potterovou a jej dielami stretli, iste tušíte, čo v tejto knihe nájdete. Romantickú zápletku, osobitú a svojráznu hlavnú ženskú postavu a v neposlednom rade prvok, ktorý jej knihy poriadne odlišuje od iných romantických kúskov. V tomto prípade tu máme fantastickú vsuvku v podobe Charlottinho mladšieho ja. Každému môže byť jasné, že v reálnom živote by sme samých seba mladších o niekoľko rokov stretnúť nemohli, no v tomto príbehu to vyznieva uveriteľne, čo v nemalej miere pripúta mnohých čitateľov. Charlotte tomu, čo uvidela spočiatku tiež neverí, no okolnosti, s ktorými sa stretne potom, začínajú zmazávať jej pochybnosti.

„Stuhnem. Počkať chvíľu. Prudko sa zvrtnem, srdce mi hlasno tlčie v hrudi, dych sa mi zasekne kdesi dole v krku. Pretože teraz už presne viem, kto stojí za mnou. Presne tak, ako poznám ten hlas. Naše oči sa stretnú. A v tom momente každá racionálna myšlienka, ktorú som kedy mala, vyletí priamo von oknom. Pretože som to ja.”

Kto je to dievča? vás môže trochu prekvapiť svojím dlhším úvodom. Na zápletku, ktorú nám vydavateľstvo sľubuje na obálke knihy, si budete musieť chvíľu počkať. Sama som bola prekvapená, že autorka vôbec nemala naponáhlo a v prvých kapitolách sa poriadne rozpísala. Musím ale priznať, že ani napriek tomu nebol úvod fádny a nemala som pocit, že čítaním strácam čas. K slovu sa hneď dostali humorné situácie, ktoré trochu pridlhý rozbeh pekne ozvláštnili.

Autorka tu okrem iného vsunula do príbehu i pár pekných myšlienok. Svojím čitateľkám odkazuje, že by si nestále mali stáť za svojím, nemali by sa nechať zastrašiť nepriaznivými okolnosťami, nehrať sa niekoho, kým nie sú, nasledovať svoje sny a nedovoliť strachu, aby ich blokoval v postupovaní vpred.

Milovníčky chic literatúry by sa nemali tejto knižke vyhnúť. Je totiž typickým zástupcom tohto žánru. Humorne ladená, nepredvídavá, mierne napínavá, dýchajúca nepresladenou romantikou a napriek tomu ľahučká a záživná. Kto je to dievča? je príbehom, ktorý zhltnete za rekordný čas a nebudete ľutovať, že ste sa do nej pustili.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– množstvo vtipných situácií

– v rámci moderných ženských románov tu ide o netradičný príbeh

– trochu dlhší úvod

Pre koho ánoPre koho áno

– pre čitateľky modernej chic literatúry

– ak si chcete prečítať oddychový román, no na sladučkú romantiku už nemáte nervy či náladu

– ak od knihy očakávate viac ako len pár patetických opisov

Pre koho niePre koho nie

– ak ste milovníkom reálne pôsobiacich príbehov

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: NOXI

Preklad: Andrej Kršák

Pôvodný názov: Who´s That Girl?

Recenzent knihu čítal: 03hod 59min

Počet strán: 382

 

Humorná poviedka pre všetkých, ktorí sa neberú príliš vážne. Čítaj viac
Je všetko naozaj tak, ako má byť? Čítaj viac
Vražda alebo hra na smrť? Čítaj viac
Nikdy nehovor nikdy, pretože v živote je možné naozaj všetko. Melody si tiež myslela, že jej minulosť pre ňu navždy ostanem tajomstvom. Banálna zhoda náhod však spôsobila, že... Čítaj viac
Brúsi si zúbky na vášho drahého nejaká iná? Akú dôkladne premyslenú stratégiu dokáže vymyslieť žena, ktorej chce tá druhá... Čítaj viac
Romanticko-dramatický príbeh o hľadaní životných radostí. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
No images found!
Try some other hashtag or username