Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/0/90f41c9f-92be-4c38-9cb4-a8b5b712b287/plutonium.sk/web/wp-includes/kses.php on line 893
Juliet a tá druhá - Plutonium.sk - Bombové knižné recenzie!

Juliet a tá druhá

Gabriela Revická

Kratučký príbeh plný jemnosti a elegancie, ktorý vás prevedie ženským vnútrom.


Ako vnímate sami seba? Viete si vážiť svoje telo, poslúchať srdce a načúvať svojej mysli? Alebo ste natoľko ovplyvnení modernou dobou, že zabúdate na svoje potreby a pri pohľade do zrkadle vidíte len zhrbeného a utrápeného človeka, ktorého jediným právom je zarábať peniaze?

juliet a tá druháKeď som sa po prvýkrát púšťala do tejto knihy, nemala som veľkú predstavu o tom, čo ma v nej môže čakať. Anotácia mi ju veľmi nepriblížila, internetové odporúčania iných čitateľov sa v niektorých názoroch dosť rozchádzali. Mala som pocit, že Juliet a tá druhá je presne ten typ knihy, ktorý niekoho očarí a niekoho vôbec, ale vôbec nezaujme. Už po niekoľkých prečítaných stránkach som vedela, že môj odhad bol správny. Táto je kniha je totiž špecifická. Iná. Netradičná. A v neposlednom rade trochu kontroverzná.

Hlavnými postavami sú Juliet a Sára. Tieto dve ženy sa po prvýkrát stretávajú pri pracovnej záležitosti, no netrvá dlho a stávajú sa z nich priateľky. Cudzinka Sára sa podujme na úlohu učiteľa a zaúča Juliet do tajov ženského vnútra. Ako prebudiť svoju vnútornú bohyňu? Odkiaľ načerpávať energiu? A čo naše myšlienky? Ako s nimi spolupracovať tak, aby nám boli obrovskými pomocníkmi?

Sára poskytuje Juliet iný pohľad na ženu, jej vnútro, bytosť či silu. Každý z nás v sebe ukrýva mágiu a obrovské množstvo nikdy nevyčerpateľnej energie. Kniha je unikátna i v tom, že všetky netradičné prvky zobrazuje tak, akoby boli úplne samozrejmé. Sara žije v manželstve so svojím mužom, no má milenku. Jej milenka má taktiež stály vzťah. A viete čo? Vôbec som sa pri tejto skutočnosti nepozastavila, nič mi nepripadalo divné, zvláštne ani odpudzujúce.

„,Ľúbiš ju, však?’ spomalila som jej rozprávanie. ,Laura mi dáva pochopenie. Je nekonečne vnímavá,’ povedala takmer zasnene. ,Ale neviem, či by som s ňou vydržala žiť a byť s ňou každý deň toľké roky ako jej manžel. On ju miluje ako muž ženu. Aj s jej vrtochmi. Mne jej vrtochy trochu prekážajú, lebo sú ako moje. Ženské.’”

Zatiaľ čo sa Juliet priúča mnohým tajomstvám (ktoré by mala, popravde, poznať každá žena), na vás čaká jednoduchý príbeh. Väčšinou je knižka tvorená z rozhovorov medzi týmito dvomi ženami, viac ako na dej sa autorka sústredila skôr na hlavnú myšlienku či posolstvo, ktoré do príbehu ukryla. Veľmi pekným prvkom sú aj návštevy slovenských miest a prírodných scenérií. Keďže Sára hľadá vhodnú lokalitu pre svoj nový penzión, obe ženy pochodia Slovensko krížom-krážom a vy tak môžete kráčať po ich boku.

„Skanzen bol nádherný. Obdivovali sme unikátne drevené stavby, vloženie úvraťovej železnice do horského prostredia, zabávali sme sa na príhode o psíčkovi a mačičke, ktorí bývali v jednej z dreveníc a ukazovala som jej, ktorou časťou dverí vchádzala mačka dovnútra chalúpky. Páčilo sa jej všetko.”

Gabriela Revická sa pustila do témy, na ktorej mohla poriadne pohorieť, preto jej patrí moja poklona za to, že sa nezľakla vlastnej predstavivosti. V čom spočíva labilita a vrtkavosť tohto námetu? Stačilo by len malé vybočenie, nesprávne zvolenie vyjadrovacích prostriedkov a príbeh by vyznel úplne inak. Namiesto jemnosti, šarmu, estetiky a pôvabu by sme v texte našli vulgárnosť či neprístojnosť. Autorka sa však s príbehom a jeho postavami pohrala tak, že výsledné dielo aj napriek svojej odvahe a miernej kontroverznosti na čitateľa pôsobí veľmi vznešene.

Juliet a tá druhá je príbeh navonok ľahučký, no vo vnútri má svoju hĺbku a zmyselnosť. Je to knižka o bisexualite, vnímaní ženskej podstaty a energetickej rovnováhe. Chcete, aby vás pri čítaní zaplavil blažený pokoj? Sú vám blízke knihy o ezoterike? Túžite spoznať viac svoju dušu, svoje vnútro? Juliet a tá druhá vám nenásilnou formou poskytne pár rád a užitočných poučení. Ak milujete zmyselné príbehy, ktoré sa sústreďujú na ľudské vnútro, túto knihu si zamilujete.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– jemný a ľahký príbeh venujúci sa bisexualite a ženskej energii

– mnoho silných momentov, ktoré však nie každý ocení

– opisy slovenských miest a prírodných krás

Pre koho ánoPre koho áno

– pre ženy, ktoré chcú viac spolupracovať so svojím vnútrom a využívať svoju energiu

– pre milovníčky ezoterickej literatúry

– pre mužov, ktorí chcú pochopiť ženskú dušu, no nechce sa im začítať do gýčovitej americkej publikácie

Pre koho niePre koho nie

– ak trváte na tom, že každá kniha musí mať napínavý dej

– ak vám hlavný motív nie je blízky a nemáte radi kontroverznosť či odvahu zo strany autora

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Tricio Literary & Holiday Company

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 01hod 00min

Počet strán: 133

 

Násilie
Vulgarizmy
Sex
Napätie
Opisy

 

Robert T. Kiyosaki Ako byť dva kroky vpred tak, aby nás súčasná finančná situácia nedokázala dobehnúť? Druhú šancu v živote rozdáva len málokto... Chyby sa dnes neodpúšťajú a zbaviť sa tej či onej nálepky, ktorú sme si svojím konaním vyslúžili, Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
No images found!
Try some other hashtag or username