Jedine s ním

Lisa Renee Jonesová

Minulosť je niekedy veľkou prekážkou, no všetko je o našej vôli.


Keby som bola tebou, Sama sebou a Jedine s ním. V dvoch predchádzajúcich častiach sme mali možnosť prečítať si o dvoch vzájomne sa prelínajúcich osudoch Sary a Rebeccy – žene, ktorá si svoje súkromné zážitky písala do denníka. Čo sa udeje v tretej časti? Dozvieme sa konečne všetky tajomstvá, ktorými autorka túto sériu poprešívala?

jedine s nímSara a Chris po odohratých dramatických udalostiach cestujú do Paríža, kde má Chris svoje zázemie a Sara dúfa, že sa jej v tejto krajine podarí zistiť, čo sa stalo s jej priateľkou Ellou. Tá sem odišla už na začiatku prvej časti, no doteraz o nej nemáme žiadne informácie. Kým Sara pátra po svojej kamarátke, dostane sa jej do uší nemilá správa – Rebeccino zmiznutie má svoju dohru. Nestihnú teda zalátať jeden problém a už sa objavuje ďalší.

Vzťah Sary a Chrisa sa tiež posúva vpred. Obaja to v minulosti nemali ľahké a nesú si na svojich chrbtoch odtlačky minulosti. Sarine trápania už poznáme a v tomto dieli sa konečne dozvedáme informácie zo „zákulisia” Chrisovej duše. Bude mať toto zistenie nejaké následky? Rozhodne sa Sara zostať pri svojej láske, alebo si povie, že vzťah s ním by bol behom na dlhú trať, ktorého záverečná páska nemusí ani existovať?

„Potrebuje ma. Nech ide do horúcich pekiel polícia a Ava a každý kúsok tej hrôzy, ktorá mnou otriasa. Chcem zliezť z úmývadla. Chris ustúpi o ďalší krok. ,Prejdem dom, či je v poriadku,’ povie, otočí sa a zmizne z kúpeľne. Dvere nechá otvorené. Hľadím za ním a mám sto chutí nasledovať ho, no potlačím to nutkanie. A prečo ho potláčam? Predtým by som s tou túžbou nebojovala. Hryziem si dolnú peru. Viem prečo. Časť tej temnoty, ktorej som čelila počas našej cesty, tvorí to, čo je medzi nami nevyslovené a nedokončené.”

Až na malé prešľapy vedľa pôsobí táto séria, konkrétne vzťah Sary a Chrisa, pomerne sofistikovane a jemne. Musíte uznať, že autorky erotických knižných sérií nám už podsunuli naozaj všetko a nie vždy sa to dalo označiť za estetické a vkusné. I keď si aj tu hlavní hrdinovia užívali tvrdšie sexuálne praktiky, v čitateľoch to nezanecháva pobúrenie či dokonca zhnusenie. Sara a Chris sa krôčik po krôčiku zbližujú, odhaľujú si navzájom aj tienisté stránky svojich duší.

Autorka sa vo svojich knihách zamerala aj na dej a vsádzala do príbehu stále nové a nové postavy či situácie, ktoré príbeh posúvali vpred. Tak ako celá séria, ani tento diel nie je postavený iba na láske či sexe, opäť tu máme pár napätých okamihov, ktoré zaujmú i tie čitateľky, čo zväčša erotické romány veľmi nemajú v obľube.

Koniec tretieho dielu ma trochu prekvapil, no nie veľmi pozitívne. Čakala som veľké odhalenie, grandiózne zakončenie príbehu a vysvetlenia všetkých otázok či zahmlených častí, ktoré v príbehu boli. Namiesto toho, aby som dostala veľa odpovedí, som sa prehrýzla len k ďalším otázkam. Keďže som si myslela, že táto časť série je záverečná, ostala som z jej zakončenia v miernom šoku. Pri surfovaní na divokých vodách internetu som však našla pravý dôvod – séria Inside out má ďalšie diely, ktoré doposiaľ neboli do slovenčiny preložené.

Napriek tomu, že sa tretí diel môže zdať trochu rozvláčny a zbytočne natiahnutý, v konečnom dôsledku to u mňa výsledný dojem z čítania nijako neovplyvnilo. Inside out sa v mojej pamäti zapíše ako séria, ktorá v žánri erotickej literatúry aspoň náznakom prelomila ľady. Autorka nám tak dala dôkaz, že sa pikantný príbeh dá napísať aj inak, za použitia niekoľkých ďalších prvkov, ktoré by rozvili dej príbehu.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– okamihy malého napätia, ktoré v tomto žánri nie sú časté

– otvorený koniec

– vzťah hlavných hrdinov je aj napriek niektorým prvkom zobrazený pomerne jemne

Pre koho ánoPre koho áno

– pre ženy, ktoré čítali aj predchádzajúce dve časti

– pre milovníčky vzrušujúcich príbehov

Pre koho niePre koho nie

– ak žáner erotickej literatúry nepovažujete za obľúbený či atraktívny

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: IKAR

Preklad: –

Pôvodný názov: Revealing us

Recenzent knihu čítal: 03hod 17min

Počet strán: 312

 

Násilie
Vulgarizmy
Sex
Napätie
Opisy

 

Keď je sneh prísľubom nových začiatkov. Čítaj viac
Postavička, ktorej by ste sa pravdepodobne vyhli. Čítaj viac
Láska na pozadí vojnového šialenstva. Čítaj viac
Rukojemnícka dráma v priamom prenose. Čítaj viac
Raz príde čas, kedy bude potrebné splatiť dlhy. Čítaj viac
Netradičný príbeh o prežití vesmírneho stroskotanca. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip