Inovátoři

Veľký životopis Steva Jobsa na našom trhu spôsobil boom a stal sa jednou z najpredávanejších kníh literatúry faktu. Podobný rozruch spôsobilo aj uvedenie audioverzie, tá sa stala najpredávanejšou audioknihou posledných rokov. Teraz prichádza Walter Isaacson s príbehom veľkých inovátorov. Príbehy inovátorov sa svojou dĺžkou cez 21 hodín približujú časovo predchádzajúcemu dielu Waltera Isaacsona. Audiokniha vznikla v koprodukcii nakladateľstva Práh s Audiotékou a nebola nijako krátená. Audiokniha Inovátoři približuje príbeh ľudí, ktorí hľadeli do budúcnosti, udávali trendy a radi skúšali nové veci. Technické vymoženosti chceli skúšať ako prvý a najlepšie ich i vymyslieť.

Titul Inovátoři popisuje život géniov a nadšencov, ktorí technický pokrok a presun do digitálneho veku svojou činnosťou umožnili. Príbeh rozpráva o tom, akým spôsobom uvažovali a prečo boli tak vynaliezaví. Ako bolo možné spolupracovať a osvojiť si umenie tímovej spolupráce. Nachádzame sa v ére, ktorá inovácie, tvorivosť a tímovú spoluprácu podporuje. Inovátoři nám ukazujú, jak k týmto javom dochádza. To, jak fungujú inovácie a kreativita dohromady, si môžete vypočuť v audioknihe Inovátoři.

inovátořiV roku 2011 sa z Isaacsonového prevratného životopisu zakladateľa Applu Steva Jobsa stal globálny fenomén a jedna z najpredávanejších kníh literatúry faktu všetkých dôb. Teraz Walter Isaacson prichádza s príbehom ľudí, ktorí nástup Jobsa a digitálneho veku umožnili. Ak chcete pochopiť, jak k inováciám skutočne dochádza a jak spolupráca vedie ku kreativite, potom sú Inovátoři tou správnou voľbou. Táto kniha má nádej stať sa klasickým textom o dejinách digitálnej revolúcie a nenahraditeľným sprievodcom svetom inovácií. Isaacsonova sága začína Adou Lovelaceovou, dcerou lorda Byrona, ktorá sa v štyridsiatych rokoch 19. storočia stala priekopníčkou počítačového programovania. Skúma fascinujúce osobnosti, ktoré stvorili digitálnu revolúciu, ako napríklad Vannevara Busha, Alana Turinga, Johna von Neumanna, J. C. R. Licklidera, Douga Engelbarta, Roberta Noyca, Billa Gatesa, Steva Wozniaka, Steva Jobsa, Tima Bernersa-Lea a Larryho Paga.

Témy ako programovanie, tranzistor, mikročip, videohry, internet, osobný počítač, software a mnoho ďalších. Každá kapitola je jedinečná a ukazuje nám jednu z mnohých kúskov inovácií, ktoré do sebe zapadajú.

Martin Stránský sa bravúrne ujal prvej životopisnej audioknihy z pera Waltera Isaacsona, druhé jeho dielo, ktoré bolo prevedené do audio podoby, načítal Vladislav Beneš.
Audiokniha Inovátoři je nielen plná informácií v podobe mien a postupov.
Kombinácia náučnej literatúry so skvelým hlasom a v audio podobe môže pre Inovátorov znamenať rovnaký vzlet ako pre strhujúci životopis Steva Jobsa.

Audiokniha Inovátoři
Autor: Walter Isaacson
Interpret: Vladislav Beneš
Dĺžka: 22 hod 12 min
Réžia: Helena Rytířová
Majster zvuku: Václav Neckář ml. a Petr Šimůnek
Vydavateľ: Práh a Audiotéka
Cena audioknihy: 10,99 €

Ukážka z audioknihy:
https://soundcloud.com/audioteka_cz_sk/ukazka-z-audioknihy-inovatori
Odkaz na audioknihu:
http://audioteka.com/sk/audiobook/inovatori

Vladislav Beneš *1956
Český herec a dabér, čomu sa venuje od detstva. Po gymnáziu vyštudoval DAMU a účinkoval v divadle v Kladne, Mestskom divadle v Mladej Boleslave a tiež je členom Národného divadla v Prahe. Objavil sa aj vo filmových rolách. Venuje sa dabingu, jeho hlasom prehovárajú napríklad Richard Gere alebo Pierce Brosnan. V rámci hovoreného slova sa s ním ide stretnúť v audioknihách Krysař, Hostinec u kamenného stolu, Cesta pravého muže a novo v Inovátoroch. Viac audiokníh s hlasom Vladislava Beneša http://audioteka.com/sk/search/reader?query=Vladislav+Bene%C5%A1.

Walter Isaacson *1952
Novinár a autor životopisov Alberta Einsteina, amerického štátnika Benjamina Franklina, alebo politika Henryho Kissingera. Najväčšiu slávu mu priniesol životopis zakladateľa firmy Apple. Jeho biografiu spísal bravúrne, takže je možné ho považovať za výhradného životopisca Steva Jobsa. Pracoval na ňom od roku 2005 a u nás v knižnej podobe vyšiel v roku 2011. Životopis sa dočkal audio podoby v roku 2012 s hlasom Martina Stránského. Walter Isaacson je autorom audioknihy Inovátoři, ktorá vyšla pred nedávnom a interpretuje ju Vladislav Beneš.

O Audioteke
Služba Audioteka ponúka audioknihy v elektronickej podobe, ktoré je možné nakúpiť a počúvať cez mobilné aplikácie alebo stiahnuť cez web www.audioteka.sk. Aplikácie sú dostupné pre platformy iOS a Android. V ponuke Audioteky nájdete viac než 2300 titulov najrôznejších literárnych žánrov. Služba Audioteka je dostupná tiež v Česku cez www.audioteka.cz a v ďalšej desiatke jazykových mutácií po celom svete. Viac informácií na http://about.audioteka.com.

Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip