Horoskop vášho miláčika

Diana Nilsenová

Aj zvieratá majú právo byť osobité a svojrázne.


Máte doma domáceho zviera? Potom iste viete, že i ono má svoje muchy a jeho charakter sa občas nemálo líši od jeho „zvieracích kamošov”. Čím to je? Môžu byť aj zvieracie duše ovplyvnené znamením, v ktorom sa narodia?

horoskop vášho milZatiaľ čo vám encyklopédie sľubovali aktívneho zvieracieho spoločníka, ktorý vás bude sprevádzať na cestách, ten váš miláčik je v skutočnosti pokojný jedinec nadovšetko milujúci pohodlie gauča. Alebo ste chceli strážcu, no namiesto toho, aby od brány odohnal potenciálnych zlodejov, necháva sa hladkať od každého okoloidúceho? Tak či onak, i zvieratá majú svoju povahu, ktorá sa niekedy poriadne líši od charakteristiky, ktorú nájdeme v príručkách. Diana Nilsenová, autorka tejto knihy, má na to jednoduché vysvetlenie. Za všetko môžu astrologické znamenia!

Už v predslove nám autorka dáva zopár príkladov, ktoré jej tvrdenie manifestujú. Nielen ľudia sú pod vplyvom astrológie, zvieratá každého druhu sú na tom rovnako. Keď si prečítate úvodné slová tejto autorky, zistíte, ako s knižkou pracovať a ako využiť jej obsah vo svoj prospech a v nemalej miere i v prospech svojho miláčika.

„Zvieratá nemajú takú zložitú psychologickú povahu ako ľudia, no o nejakej psychologickej povahe sa predsa len dá hovoriť. Aj zvieratá majú pocity. Čím je zviera na vyššej úrovni (napríklad psy, mačky a niektoré vtáky), tým viac z ich pocitov vyjde najavo. Aj ,menej’ vyvinuté zvieratá (napríklad králiky, leguány a fretky) vyjadrujú istú formu psychologickej a citovej pohody alebo jej nedostatku a nerobia to všetky rovnako.”

Asi by bolo naivné očakávať, že každý majiteľ zvieraťa bude poznať i jeho presný dátum narodenia. Diana Nilsenová obozretne rátala i s týmto scenárom, preto pre svojich čitateľov pripravila test, kde si za pomoci niekoľkých otázok môžu určiť, aké je ich miláčik znamenie.

Keď ste si už na istom a viete, či sa váš pes, králik či andulka narodili v znamení Váh, Barana alebo Blížencov, môžete postúpiť o krok ďalej, a to k samotnej charakteristike znamenia. Prečo je váš pes zrazu ako vymenený len čo sa dostane na čerstvý vzduch? Možno je narodený v znamení Strelca! Prekáža vám, že váš pes stále chodí za vami a obozretne sleduje váš pohyb s obavou, že by ste mohli odísť? Potom sa dozaista narodil v znamení Blížencov!

„Najväčším trestom pre zvieratá-Blížencov je izolácia. Vyžívajú sa v priateľských vzťahoch a v tom, že sú v spoločnosti. Majte vždy naporúdzi veľa rozličných hračiek a poskytnite svojmu miláčikovi – hadovi, králikovi, leguánovi, psovi, mačke alebo morskému prasiatku množstvo zábavy. (Dbajte len na to, aby sa hračkou hada nestalo morské prasiatko!)”

Ako ste mohli vidieť v ukážke, kniha je častokrát písaná s humorom, čím sa autorka ešte viac približuje k čitateľom. Jednotlivé charakteristiky znamení nie sú len obyčajným vymenovaním základných povahových vlastností daných znamení. Autorka vám v krátkosti načrtne takmer kompletnú charakteristiku znamenia, akú nájdeme aj v príručkách venujúcich sa ľudským osobnostiam. Ako vaše zviera reaguje na okolie? Je skôr samotár alebo spoločenský typ? Na ktoré choroby je najviac náchylný? Na čo si treba pri jeho starostlivosti dávať obzvlášť pozor?

Keď si povahu svojho zvieraťa komplexne pozriete, môžete sa presunúť k poslednej čatii knihy, v ktorej si hlavnú úlohu zahráte tentokrát vy. Táto časť sa venuje akejsi povahovej zlúčiteľnosti medzi vami a vaším zvieraťom. Ak ste vy Vodnár a vaše zvieratko zasa Baran, nebudete si liezť na nervy, navzájom jeden druhému zasahovať do osobného priestoru? Ak chcete mať istotu, že budete so svojím miláčikom tvoriť harmonickú dvojku, skúste si ešte pred jeho kúpou pozrieť poslednú kapitolu. Človek nikdy nevie, možno sa práve vďaka tomu neskôr vyhnete mnohým problémom.

Horoskop vášho miláčika je úsmevnou príručkou, ktorú ocenia tí, ktorí svoje obydlie zdieľajú s nejakým zvieracím kamarátom. Je úplne zrejmé, že nie každý pochopí autorkin zámer, s ktorým písala túto knihu a pri jej čítaní si môže zaťukať na čelo a zapochybovať o autorkinom psychickom zdraví. Ak sa však na knihu budete pozerať ako na milého pomocníka nabitého zaujímavosťami, všetky záporné pocity vás obídu na kilometre. Možno si aj vy poviete, že výklad konkrétneho znamenia úplne sedí na vaše domáce zviera. Tak ako, ste ochotní pripustiť, že i naši miláčikovia sú ovplyvnení rovnakými prírodnými silami ako aj my?

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– nové informácie podané „jazykom ľudu“

– prehľadné členenie kapitol

Pre koho ánoPre koho áno

– pre tých, ktorí majú doma milované zvieratko a chcú ho lepšie spoznať

– pre tých, ktorí uznávajú astrológiu

Pre koho niePre koho nie

– ak neveríte, že dátum narodenia môže mať vplyv na charakter zvieraťa

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: IKAR

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 00hod 34min

Počet strán: 172

 

Nezodpovedané otázky sú to najhoršie, čo vám v ceste za pokojným životom môže stáť. Čítaj viac
Zločin odohrávajúci sa v inej dimenzii. Čítaj viac
Prežiť ešte neznamená zvíťaziť. Čítaj viac
Život po smrti blízkej osoby stráca svoje čaro. Čítaj viac
„Fičí” aj vo vašej domácnosti jedna a tá istá rozprávka? Je vaša snaha zmeniť rozprávkový repertoár ihneď zbojkotovaná, a vy tak každý večer... Čítaj viac
Človek je spokojný s tým, čo má až dovtedy, kým sa na obzore neobjaví niečo lákavejšie... Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip