Horoskop pre celú rodinu

Adam Fronteras

Keď vzájomná príťažlivosť či porozumenie nie sú len otázkou sympatií.


Prečo si s niektorými ľuďmi padneme do oka hneď pri prvom stretnutí a iným zasa vôbec nemôžeme prísť na chuť? Čo alebo kto určuje, že nám bude jedna osoba sympatická a druhá nie?

horoskop pre celú rodHoroskop pre celú rodinu je publikáciou, ktorá v celom svojom obsahu čerpá z poznatkov astrológie. Na trhu je nemálo knižiek, ktoré nám ponúkajú charakteristiku našich astrologických znamení, no nie každá z nich je jednoduchá i podrobná zároveň, pútavá a zaujímavá, no opierajúca sa o mocné fakty. Dielo od Adama Fronterasa, britského odborníka na astrológiu, však určite stojí za zmienku.

V úvode sa dozvedáme, v čom je táto knižka iná a v akých odtieňoch sa líši od tých, ktoré spolu s ňou ležia poličkách označených nálepkou ,ezoterika’. Autor tu poukazuje na životné oblasti, pri ktorých by ste nikdy nepovedali, že aj tu môže byť astrológia veľkým pomocníkom. Príprava na tehotenstvo a príchod dieťaťa, lepšie pochopenie súrodeneckých vzťahov, vzťahov medzi rodičmi a deťmi, či medzi partnermi… V ktorej sfére potrebujete pomôcť vy, kde sa cítite neistí, prípadne by ste uvítali len menšie osvieženie?

„Knižka vás poučí, ako sa pripraviť na tehotenstvo i bábätko, dočítate sa v nej o vrtochoch svojho partnera, no aj o povahe a osobnosti vašich detí. Jedinečnosť tejto publikácie spočíva i v tom, že skúma vzťahy s rodičmi a príbuznými a ukazuje cestu, ako si zaistiť, aby staršia generácia zostala aktívnou súčasťou vášho rodinného života.”

Skôr ako sa autor prepracuje k výkladom astrologických znamení, zablúdime spolu s ním do rokmi vzdialenej histórie a pozrieme sa na to, ako astrológia vznikala, ako ju vnímali a oceňovali mnohé dávne kultúry. Potom autor prechádza k samotným znameniam, objasňuje nám štyri živly, ktoré sú akýsimi množinami jednotlivých znamení zvieratníka. Keď sa dozvieme všetky informácie o ohnivom, zemskom, vzdušnom a vodnom živle, prichádza na rad asi najzaujímavejšia časť knihy, v ktorej sa nájde každý človek tejto planéty. Autor komplexne opisuje všetkých dvanásť znamení. Na niekoľkých stranách si teda môžete prečítať mnoho informácií o svojej povahe, ktorá sa pod vplyvom veku menila. Nájdete tu tiež informácie o vašej kompatibilite s inými znameniami, či už v partnerských, rodinných alebo kamarátskych vzťahoch. Okrem toho na vás na záver čaká malá zaujímavosť – rada pri výbere domáceho zvieraťa či auta.

„Radi sa obklopujete luxusom, takže vás zrejme osloví najnovší typ limuzíny a keďže treba, aby sa do auta pomestili všetci vaši priatelia, malo by byť veľké. Voz je súčasťou vášho imidžu, preto si zvolíte pekný sexi červený.”

I keď si hneď na obálke knihy môžeme prečítať jej podtitul ,Ako sa hodíte či nehodíte k svojim blízkym’, mnohých môže sklamať fakt, že v charakteristike znamenia nenájdu ani zmienku o vzťahu k peniazom, prírode či o využívaní voľného času. Knižka sa totiž zameriava len na vzťahové väzby, ktoré medzi znameniami zvieratníka vládnu. Venuje sa im skutočne komplexne a autor tu dal priestor všetkým rodinným či príbuzenským vzťahom, ktoré pokrývajú celé generácie od rodičov cez partnerov až po deti, vnúčatá či svokrovcov.

Možno aj v tejto knihe nájdete návod na, ako lepšie pochopiť ľudí, s ktorými ste v každodennom kontakte. Či sa už do knihy začítate len pre zábavu alebo s vážnou otázkou v hlave, myslím, že vo sfére vzťahov vám bude vedieť poskytnúť uspokojivú odpoveď. Dozaista sú na trhu aj podrobnejšie knižky, no táto je (ak, pravda, astrológiu dlhé roky neštudujete) celkom postačujúca.

„Astrológia nie je o tom, že si vyberieme partnera alebo naplánujeme rodinu podľa špecifického slnečného znamenia, ale o tom, že sa z nej poučíme o energiách znamení a vzťahoch medzi nimi, a potom s nimi budeme pracovať a možno poopravíme ich slabé stránky.”

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

 – kniha sa zameriava väčšinou len na medziľudské vzťahy

– stručné a jednoduché podanie nových informácií

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: IKAR

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 01hod 58min

Počet strán: 160

 

Strašidelný príbeh o zle, ktoré má mnoho tvárí. Čítaj viac
Rozpadne sa manželstvo Natalie a Flynna krátko po svadbe? Čítaj viac
ijeme v informačnej dobe, aspoň tak ju teraz nazývajú. Obklopujú nás e-knihy, bez internetového pripojenia si nedokážeme predstaviť jediný deň, pri výpadku elektriky či... Čítaj viac
Keď klamstvá neprikrášľujú skutočnosť, ale bránia nám v hlbšom nádychu... Čítaj viac
Ste si istí, že vás nik nesleduje? Čítaj viac
Každý si zaslúži, aby raz našiel (a nestratil) svoju múzu. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip