Hlavolam lásky

Lucia Božiková

Nie vždy sa chod života riadi podľa našich očakávaní.


Možno to poznáte. Prechádzate pomerne pokojným obdobím, vrásky na čele vám spôsobujú len banálne maličkosti, ktorým však prikladáte väčší dôraz, ako by si zaslúžili. Potom príde životná etapa, ktorá týmto maličkostiam odoberie prvé miesto v rebríčku Top 10 komplikovaných udalostí vášho života. Prečo? Pretože prídu nové okolnosti, horšie, zložitejšie, s väčším počtom otáznikov. A tie sa sypú, sypú a sypú… Problémy totiž vždy chodia v skupinkách. Osamote ich to nebaví.

Hlavolam lásky_TITULKADôkazom toho je i život Terezy. V práci mala teplučké miestečko, ktorému podriaďovala i svoje súkromie, čo jej manžel Daniel nejedenkrát vytkol. Keď sa na Terezu začína valiť hromada zložitých a nepredvídateľných udalostí, nestačí sa čudovať, odkiaľ sa toľko nešťastia naraz vzalo. Manželský i pracovný život, zdravie, vzťahy… Všetko sa rúti do záhuby. Prečo to prišlo tak náhle a naraz?

Na túto otázku snáď hlavná postava a ani čitatelia jej príbehu odpoveď nikdy nenájdu. No majú možnosť začítať sa do príbehu, v ktorom dej pod náporom nešťastných okamihov stagnovať nikdy nebude. Objaví sa totiž diár, ktorého stránky ukrývajú viac než zaujímavé informácie, vietor hlavnú hrdinku zaveje aj do Arabských emirátov, kde sa reťaz nových zarážajúcich poznatkov rozšíri o ďalšie články. A čo Daniel, jej manžel? Neskrýva pred ňou niečo?

„Ešte toto mi chýbalo. Rada pomôžem svojej rodine, lebo viem, že sa to odo mňa vyžaduje. Každý máme svoje starosti a slabé chvíľky, závisí však len od nás, ako sa k nim postavíme a či máme záujem ich riešiť.”

Hlavolam lásky vám dokáže, že občas partnerské vzťahy skutočne nadobúdajú podobu poriadne komplikovaných hlavolamov. Môžete ich v ruke obracať, koľko len chcete, otáčať jednotlivé časti, skúšať, či budú navzájom farebne ladiť, no nikdy nemáte záruku, že sa vám podarí poskladať výsledok, ktorý môžete označiť za uspokojivý.

Keď si túto knihu vezmete do rúk, vedzte, že na vás čaká príbeh napísaný jednoduchým jazykom s pomerne jednoduchým spracovaním, no neustále gradovaný novými skutočnosťami. Občas sa mi v hlave zrodila otázka, či tých katastrofálnych noviniek nie je na jeden príbeh príliš. No ak vezmeme do úvahy, že žáner „ženských oddychoviek” si drámu priam žiada, musím uznať, že tu autorka žiadnu hranicu neprekročila.

„Viac som to už nevydržala. Hodila som sa mu okolo krku a srdcervúco som sa rozplakala. Naposledy som takto plakala asi niekedy v puberte, keď ma nechcel pustiť na diskotéku a vyrobila som poriadnu scénu. Zadúšala som sa od plaču a nedokázala zo seba vydať ani slovko.”

Dlho som v deji hľadala podtitul knihy – Úspech sa neodpúšťa. Čakala som valiace sa polená pod nohy, intrigánstvo intergalaktických rozmerov a závistlivé pohľady, no postrehla som len malé nepatrné náznaky tohto prvku, ktorý by knihu vedel poriadne osviežiť. Myslím, že aj tieto maličké kúsky som vypatrála len na základe toho, že som ich v texte hľadala, a ako sa vraví, kto hľadá, ten nájde… Oveľa viac vo mne zarezonovala dejová línia, ktorá rozoberala sled nepriaznivých udalostí v krátkom časovom úseku života hlavnej hrdinky.

Hlavolam lásky síce potrápil Terezu, no vás svojím spracovaním nepotrápi ani náhodou. Kniha spĺňa všetko, čo sa od jej knižných kolegýň a kolegov očakáva. Jednoduché spracovanie, dramatické momenty, hľadanie lásky, hľadanie množstva odpovedí… Ten, kto žiada niečo viac, musí siahnuť po inej knihe, no ženy, ktoré chcú vypnúť a začítať sa do ľahkého príbehu disponujúceho množstvom otázok, budú spokojné.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– dramatickosť

– nové a nečakané udalosti

– jednoduchý jazyk i spracovanie

Pre koho ánoPre koho áno

– pre ženy, ktoré chcú vypnúť pri nenáročnej oddychovke

Pre koho niePre koho nie

– ak máte vyššie nároky na literatúru a od čítania vyžadujete viac ako len priestor na oddych

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Motýľ

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 03hod 50min

Počet strán: 207

 

Sex
Napätie
Opisy

 

Keď sa láska premení na nočnú moru. Čítaj viac
Naozaj sa vekom všetko zlepšuje? Čítaj viac
O tajomstvách, ktoré máme všetci. Čítaj viac
Je smola naozaj dedičná? Čítaj viac
Láska a nenávisť majú k sebe veľmi blízko, o tom niet pochýb. No zároveň je medzi nimi... Čítaj viac
Občas v živote stretneme ľudí, ktorí nás tlačia k zemi. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip