Dohoda s chorobou

Valerij Sineľnikov

Oplatí sa počúvať vlastné telo.


Myslím, že každý z vás už počul o tom, že by sme si nepriateľov mali držať čo najbližšie. Ak vezmeme do úvahy, že aj choroba je náš nepriateľ, musíme uznať, že bojovať proti nej a skrývať sa pred ňou je zbytočné. Čo tak dohodnúť sa s ňou?

dohoda s chorobouPráve o dohodách s „nepriateľmi” je táto kniha. Možno si teraz ťukáte na čelo a hovoríte si, že vy sa teda s niečím, čo vám spôsobuje ťažkosti, dohadovať nebudete. Valerij Sineľnikov vám však ukáže, že nie je dohoda ako dohoda, nepriateľ ako nepriateľ a boj ako boj.

Niet na zemi človeka, ktorého by niečo sem-tam nezabolelo a nepotrápilo. Nemusíme sa teda čudovať, ak sa nám pri slove choroba v mysli nevybaví nič pozitívne. Každý pacient túži len po uzdravení a trvalom odstránení choroby. V knihe od ukrajinského liečiteľa nájdete jasný návod ako s ochoreniami skoncovať. V čom tkvie podstata tohto návodu? Valerij sa zaoberá teóriou, ktorá hovorí, že za každou chorobou treba hľadať negatívne pocity. Tiež do svojho podvedomia často vpúšťate smútok, hnev, podráždenie, pýchu či nenávisť? Tak potom zbystrite pozornosť, vážení!

„Podráždenosť vzniká vtedy, keď vám niečo nevyhovuje: neporiadok v dome, neumytý riad, neupravená posteľ, rozhádzané veci, meškajúca návšteva… Každý človek má svoje požiadavky na okolitý svet, a pokiaľ niečo týmto požiadavkám nezodpovedá, je podráždený. Ak je človek podráždený neustále alebo väčšinu času, vedie to ku vzniku rôznych ochorení. Na podráždenie reaguje najmä pečeň, črevá, žalúdok, kĺby.”

Kniha sa skladá z niekoľkých významovo rovnocenných častí. Najprv nás autor oboznamuje s okolitým svetom a učí nás prijať zodpovednosť za to, čo v živote prežívame. Nasleduje malý kurz komunikácie s naším podvedomím a vysvetlenie, prečo je dôležitý prevrat vo vnímaní medicíny. Tiež budete mať možnosť dozvedieť sa, že choroba je len varovným signálom nášho tela, ktoré nám chce povedať, že niečo v našom myslení nie je v poriadku. Naučíte sa tak, že aj ochorenia majú svoj význam a po odstránení môžete viesť ešte plnohodnotnejší život ako pred príchodom bolestí.

V najobsiahlejšej časti sa autor venuje negatívnym alebo zhubným pocitom, ktoré pôsobia ako spúšťače choroby. Každý pocit rozoberá osobitne, predstaví nám ho hneď z niekoľkých uhlov a dá ho do spojitosti s chorobami alebo s orgánmi, ktoré môže tento pocit napadnúť či zničiť. A keďže je Valerij i lekár a nielen teoretik, poskytne vám niekoľko návodov, ako sa daného pocitu zbaviť.

„Ako sa zbaviť sklamania:
Nevytvárajte si nereálne ideály a nelipnite na nich. Je dôležité prijímať život, svet, druhých ľudí aj seba a vôbec skutočnosť takú, aká je, a nie akú by sme ju chceli mať… Všetko ostatné na tomto svete je ilúzia, len jeden zo stupienkov na ceste poznania. S takýmto prístupom nikdy nepocítite naozaj veľké sklamanie. Život pre vás bude vždy tajomstvom, ktoré je fascinujúce snažiť sa rozlúštiť.”

Dohoda s chorobou je kniha zaujímavá, jednoduchá a v mnohom i prekvapujúca. Autor nám otvára oči, vedie nás k zodpovednosti a novému pohľadu na život. Po prečítaní tejto príručky mnohí z vás pokývajú hlavou a povedia si, že sa v týchto riadkoch nejaká tá pravda predsa len ukrýva. Od toho momentu si dvakrát rozmyslíte, či vám stojí za to vpustiť si do podvedomia pocit viny, žiaľ či zlosť. Valerij vám tak len neporadí ako skoncovať s chorobou, ale naučí vás prežívať svoj život uváženejšie a bezstarostnejšie.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– nový pohľad na choroby a zdravotné ťažkosti

– prehľadne členené kapitoly

– množstvo názorných príkladov v podobe skúseností z autorovej praxe

Pre koho ánoPre koho áno

– pre ľudí, ktorí sa chcú dozvedieť viac o svojom tele a spojitosti duše s telesnou schránkou

– pre tých, ktorí vedia pomenovať svoje pocity

– ak vás zaujímajú knihy o zdraví, no veľmi neveríte liekom a farmaceutickým spoločnostiam

– ak pripúšťate, že všetky pocity majú dopad na naše zdravie

Pre koho niePre koho nie

– ak neveríte, že medzi telom a emóciami, pocitmi či duševným rozpoložením neexistuje prepojenie

– ak si potrpíte na kvalitnú väzbu, obal či grafické spracovanie knihy 

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Eugenika

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 02hod 15min

Počet strán: 177

 

Každá choroba pramení z nášho vnútra. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip