Čo jesť, keď…

Jarmila Mandžuková

Aj príroda nám môže poskytnúť účinné liečivá.


Choroby, bolesti a zdravotné ťažkosti neminú nikoho z nás. Raz za čas nás naše telo poriadne potrápi, za čo sa mu vždy odplácame dávkou chémie. Skúsme ho však potešiť prírodnými liečivami a možno sa udejú nemalé zázraky!

co jest kedČo jesť keď… je publikácia, ktorú môže vziať do rúk úplne každý okrem majiteľov farmaceutických spoločností. Jedine oni by sa mohli rozčertiť, že sa im niekto snaží konkurovať. V tejto knihe totiž nájdete rady, ako choroby, zápaly či infecie z tela vyhnať prírodnými prostriedkami. Trápia vás boľavé kĺby, problémy s obličkami alebo máte vysoký cholesterol? Nalistujte si riešenie a tešte sa na viditeľné výsledky!

Nie je žiadnym tajomstvom, že nám naše telo odpláca to, čo doň vložíme. Mnohí z nás sa preto snažia telu ulahodiť tým, že doň napchajú vitamínové doplnky a preparáty. Myslíte si, že je to dobré a efektívne riešenie – v dnešnej dobe, keď do seba nevedomky i vedome stále tlačíme chémiu? Nebolo by výhodnejšie, ak by sme si vitamíny dopĺňali stravou? Zhltnúť pilulku je síce jednoduchšie, no ako to vníma naše telo? Jarmila Mandžuková nám vo svojej knihe podáva informácie o tom, ako čo najlepšie zásobiť svoj organizmus prírodnými vitamínmi. Hovorí sa, že pôvod každej choroby tkvie v deficite vitamínov či minerálnych látok. Takže, čo jesť keď nás trápi chronická únava, kazia sa nám zuby alebo vypadavájú vlasy?

„Mnohí ľudia si myslia, že keď budú konzumovať potravinové doplnky, budú zdraví bez ohľadu na stravovacie návyky a životný štýl. Neuvedomujú si, že syntetické vitamíny a minerálne látky pôsobia izolovane, zatiaľ čo vitamíny a minerálne látky obsiahnuté v potravinách pôsobia v celom komplexe látok, ľahšie sa vstrebávajú a organizmus ich lepšie využije.”

Knižka je zostavená veľmi rozumne a prezieravo, vďaka čomu sa v nej ľahko zorientuje každý čitateľ. Kratučký úvod nikoho neunudí, iba rýchlo a stručne načrtne problematiku, ktorou sa publikácia zaoberá. Hneď potom nasleduje výkladová časť, v ktorej si stačí nalistovať váš zdravotný problém a prečítať si, akú stravu zaradiť do vášho jedálnička. V krátkosti sa tu dozviete, čo daná choroba vlastne znamená, aké sú jej prejavy a kam až môže jej podcenenie vyústiť. Okrem zmeny stravovacíh návykov nájdete pri niektorých chorobách aj návod na výrobu vlastného liečiva – takzvanú domácu lekáreň, a sem-tam sa vám do cesty pripletie aj nejaký recept na výbornú a zdraviu prospešnú pochúťku. V závere knihy nájdete kapitolu, ktorá vám objasní, v ktorých potravinách sa nachádzajú konkrétne vitamíny a minerály. Chcete dopriať svojmu telu viac horčíka, vitamínu B alebo selénu? Jednoduchu zaraďťe do svojho jedálnička suroviny, ktoré týmito prvkami prekypujú!

„Ženy postihnuté osteoporózou často trpia nedostatkom vitamínu K, ktorý podporuje stabilitu kostí. Ak konzumujú denne zeleninu, menej sa u nich vyskytujú zlomeniny, predovšetkým bedier.”

Čo jesť, keď… je knižkou, ktorá sa môže stať aj vaším verným pomocníkom. Nemusíte ju otvoriť len vtedy, ak vás sužujú bolesti a ste priklincovaní na lôžko. Rady z nej môžete čerpať kedykoľvek, veď nie je žiadnym tajomstvom, že najlepším liekom je predsa prevencia. Kniha sa nevenuje len chorobám, ale zúžitkujú ju napríklad fajčiari, športovci či tí, ktorí dbajú o svoj dokonalý vzhľad a potrpia si na krásnu lesklú hrivu či pekné a silné nechty.

Mať v knižnici univerzálneho poradcu, to veru nikdy nie je na škodu. Ak môžme tráviť hodiny za počítačom či televíziou, patrilo by sa nájsť si čas aj na seba a zistiť, čo naše telo potrebuje. Príručka síce nedáva žiadnu záruku, že vám do druhého dňa zmiznú lupiny, narastú pevnejšie svaly alebo vás depresie nechajú na pokoji. No stojí za to popracovať na svojom zdraví, aj keď sa tento proces môže javiť ako beh na dlhé trate.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– prehľadnosť

– zrozumiteľne podané informácie

Pre koho ánoPre koho áno

– ak viete, že to, čo do seba vložíme, sa prejaví aj navonok

Pre koho niePre koho nie

– ak sa po celý život spoliehate len na lieky, pilulky a vitamínové doplnky a nie ste ochotní pripustiť, že všetko potrebné pre naše telo vieme čerpať aj z prírodných zdrojov

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Príroda

Preklad: –

Pôvodný názov: –

Recenzent knihu čítal: 3hod 15min 

Počet strán: 216

 

Život učiteľa Toma Michella, ktorý sa rozhodol odísť do Južnej Ameriky, naberie zrazu nový smer. A to práve vo chvíli, keď na jednom zo svojich výletov... Čítaj viac
Občas sa obzeráme za seba netušiac, že rozvírime prach, ktorý nám vženie slzy do očí a v topánkach nás začnú tlačiť kamene minulosti. Čítaj viac
Ešte nik neprekabátil minulosť tak, že pred ňou zavrel oči... Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip