Choroby vyčítané z tváre

Kurt Tepperwein

Keď tvár neprezrádza len pocity.


Odčítať z tváre ľudské emócie nie je žiadne umenie. No dozvedieť sa pri pohľade na tvár blízkeho človeka jeho choroby? Je to skutočne možné? Naozaj nám oči, čelo či nos vedia prezradiť to, na čo lekári prichádzajú vďaka komplikovaným vyšetreniam?

choroby vyčítané z tvPodľa Kurta Tepperweina to možné je. Vrásky okolo úst, očné okolie, prepadnuté líca či viditeľné červené žilky… To všetko sú ukazovatele nášho zdravotného stavu či duševného rozpoloženia. Tento nemecký autor napísal už niekoľko kníh a každá z nich je jedinečná. Vníma človeka ako unikátnu bytosť a snaží sa mu pomôcť v zlepšení kvality jeho života. Inak to nie je ani v prípade Chorôb vyčítaných z tváre.

Knižka má dve časti, pričom prvá z nich nám postupne objasňuje konkrétne časti tváre od vlasov až po bradu. Tá druhá zasa obsahuje abecedný zoznam ochorení, ku ktorému sú pridelené tvárové časti odzrkadľujúce túto chorobu či zdravotný problém. Kde sa nám preukážu žalúdočné ťažkosti? A čo všetko sa môžeme dozvedieť pri pohľade na ľudské ucho?

„Ucho je vonkajším prejavom tvorivých síl človeka – znakom jeho osobnosti. Jemne vykreslené ucho poukazuje na vyhranenú osobnosť, hrubé, pomenej prepracované ucho zasa nie celkom vyhranenú osobnosť. Veľké ucho ukazuje na vysoký stupeň porozumenia, malé na rýchle preťaženie. Medzi ušami a obličkami existuje silné prepojenie, keďže vývin oboch orgánov prebieha súčasne.”

Okrem tvárových častí sa tu autor venuje i pokožke, rukám, prstom, chôdzi či dokonca i písmu. Pri čítaní tak máte možnosť preskúmať svoje telo od hlavy až po päty. Mysleli ste si, že hodvábna pleť o sebe vypovedá, že sa o ňu jej majiteľ stará? Tak potom vás asi prekvapím, pretože ľudia s bezchybnou pleťou majú dispozície na reumu či dnu. Tiež si pri pohľade na človeka s modročerveným nosom pomyslíte, že si doprial nejaké to poldeci? Možno mu krivdíte a on sa už niekoľko rokov trápi s nízkym krvným tlakom!

Publikácia je plná prekvapivých a miestami i zarážajúcich poznatkov. Garantujem vám, že odteraz sa budete na svoj zrkadľový odraz pozerať cez úplne inú optiku. Vačky pod očami už nebudete namrzene prekrývať korektorom, ale začnete liečiť ich príčinu. Podobne to bude aj s lámavými nechtami, suchými perami či šupinatou pleťou.

Autor sa do tejto témy skutočne poriadne zahryzol, vďaka čomu nám teraz ponúka podrobné dielo, v ktorom sa nielen jedenkrát nájde naozaj každý. Kniha je plná názorných obrázkov, na ktorých autor zvýrazňuje oblasti, ktorým sa práve venuje. Čitateľ tak má nové informácie znázornené priamo pred očami.

Najzaujímavejším faktom je, že nám kniha pomáha predvídať. Choroby sa na našom tele v podobe vonkajších príznakov zobrazia častokrát ešte predtým, ako pocítime prvé symptómy. Nie je preštudovanie vlastnej tváre jednoduchou a lacnou prevenciou?

Cesta do práce, nákup v obchodnom centre či pár minút strávených v mestskej hromadnej doprave sa razom môžu premeniť na menšiu štúdiu. Aj ja som si dlho potom, ako som dočítala túto knihu, obzerala okoloidúcich a neskôr si doma hľadala, čo môžu ich veľké uši, modré oči či žilnaté ruky znamenať. Kurt Tepperwein opäť nesklamal a priniesol na trh dielo, v ktorom si môžete hocikedy zalistovať a vždy vás svojím obsahom prekvapí. Možno i vy vďaka tejto knižke prídete na to, že vaše vnútro sužuje zdravotný problém, na ktorý lekári ešte neprišli. Okrem toho, že nám autor ukázal prepojenie medzi vonkajšou schránkou a naším vnútrom, naučí nás i pozerať sa na naše telo ako na niečo, čo si vyžaduje osobitú pozornosť. Naskytá sa nám príležitosť začať si viac vážiť svoj organizmus. Už si nikdy nepoviete, že dnes vyzeráte strašne. Práve naopak, ak vám vaše telo podsunie varovný príznak, napríklad v podobe prepadnutých líc, spýtate sa ho, ako mu môžete pomôcť.

Recenzent: Martina Melišková

PlusyPlusy a charakteristické črty

– pevná štruktúra kapitol

– jednoduché vysvetlenia

– kniha nemá rovnocenných konkurentov

Pre koho ánoPre koho áno

– pre tých, ktorí chcú lepšie spoznať svoje telo

– pre čitateľov, ktorí veria alternatívnej medicíne

Pre koho niePre koho nie

– ak neveríte tomu, že vám vaša tvár naozaj môže „našepkať“, čo sa deje vo vnútri tela

 

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: NOXI

Preklad: Andrej Kršák

Pôvodný názov: Krankheiten Aus Dem Erkennen

Recenzent knihu čítal: 02hod 42min

Počet strán: 208

 

Zbierka rád, ktoré by mali uľahčiť nejeden život. Čítaj viac
Možno nájsť v úskaliach materstva i šťastné a pohodové chvíle? Čítaj viac
Azda najjednoduchšie vyjadrenie smrti, s ktorou sa vojaci v druhej svetovej vojne stretávali v pravidelných intervaloch . Čítaj viac
Fantázia či sen? Kedy veriť svojim očiam a kedy sa spoliehať na zdravý úsudok? Čítaj viac
Materstvo je zamestnaním na celý život. Výplatu však nečakajte. Čítaj viac
Keď stretnete na ulici niekoho, kto vám je viac než dôverne známy. Čítaj viac
Plutonium odporúča
Keď nám inakosť druhých dáva falošný pocit, že máme právo súdiť... Čítaj viac
Problémy sa nevyhýbajú ani vyšším spoločenským vrstvám. Čítaj viac
Všetkého veľa škodí. Aj kúziel a čarov! Čítaj viac
Všetci sme svojím spôsobom „jeden z nás“ Čítaj viac
Vojna sa bytostne nedotýkala len mužov. Čítaj viac
Rozhovory
Andrea Bercik Nitkulincová
Daniela Slávik
Kristína Farkašová
Kristína Baluchová (Kapitán Padák)
Linda Chopin (Všetci si zaslúžime ranný sex a palacinky)
Angie bakes
Audioknihy
Najbližšie vychádzajú
Novinky
Podporte nás na Facebooku
Plutonium na Instagrame
  • elme rozprvkovoarovn sobotu dnescitam copravectu ukazcoctes kniha knizka knihomol knihyhellip
  • Na naom FB sa sa o jednu lsku! Krsny mjhellip
  • Ako vyzera v veer? kniha knihomol knihy knizka dnescitam ukazcocteshellip
  • Dobr knika pote tvornohch aj dvojnohch kniha knihomol dnescitam copravectuhellip